felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 22:26

Fabryczny rozmiar to 16 cali średnicy, szerokość 6.5 cala, ET 48.

Pytanie brzmi - o ile można odejść od tych parametrów bez ryzyka?

16 mi całkiem odpowiada i nie zamierzam ruszać, ale np. czy szerokość 7 cali i/lub nieco mniejsze ET (45, 38, 35...) będą powodować jakieś problemy?
Akurat w takich rozmiarach jest kilka fajnych modeli.

Dzięki z góry za info i dobre rady.



WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:06

A z innej beczki: czy ktoś bieglejszy w programach graficznych potrafi mi pomóc wyobrazić sobie, jak np. takie felgi (o, właśnie, ET ideał, ale szerokość 7):
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=5&t=7428
wygladałyby na np. takim Foresterze:
Załączniki
26.jpg

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:17

7" i ET 45 będzie OK. ET 38, a nawet 35 też, tyle, że koła będą coraz bardziej wystawać z nadkoli.
Da się z tym żyć. ;-)

Jednak jeśli wybierałbyś się Foresterem na Zachód, to warto by zapytać sprzedawcę felg o niemiecką (ew. europejską) homologację tego modelu, który chcesz kupić. Konkretnie, czy w w/w dokumencie jest wyszczególniony Subaru Forester.
Tak dla świętego spokoju, w razie czego.
:->


PS
http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/a ... rpkjdhla2a

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:21

Лукашэнка pisze: nawet 35 też, tyle, że koła będą coraz bardziej wystawać z nadkoli.
No własnie pytanie, jak bardzo 8-) Ale - rozumiem - nie na tyle, żeby gołe oko spod czapki z daszkiem dało radę dostrzec? ;-)
Лукашэнка pisze: warto by zapytać sprzedawcę felg o niemiecką (ew. europejską) homologację tego modelu, który chcesz kupić. Konkretnie, czy w w/w dokumencie jest wyszczególniony Subaru Forester.
:-d
No nie mów, że Komisja Europejska wymaga wożenia ze sobą homologacji na felgi :whistle:

Dzięks :thumb:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:22

WiS pisze: 16 mi całkiem odpowiada i nie zamierzam ruszać, ale np. czy szerokość 7 cali i/lub nieco mniejsze ET (45, 38, 35...) będą powodować jakieś problemy?

WiS, a teraz Wujek co już wszystko we Forku przeżył ( :giggle: :giggle: :giggle: ) powie Ci prawdę. Jak najmniejsze i jak najwęższe. Było już i 17x7,5 i 17x7 i opony od 215/45/17 do 205/40/17, ET35 i powiem Ci, że na naszych polskich drogach to jest męczarnia. W koleinach to-to biega jak Żyd po pustym sklepie i prowadzi się całkiem do dipy :-( :mrgreen:

Po przesiadce na 16' (6,5 ' szerokość felgi) z ET53, opona trochę za duży kondom co prawda (205/55) jeździ się mega fajnie. Trzyma się to-to zdecydowanie lepiej jezdnie, w zakrętach mniej podsterowne, jest lepiej. Problemem są jedynie nagłe machnięcia w lewo-prawo - łatwo się w sposób niekontrolowany złamać. Zmienię jeszcze tylko gumy na 205/50 i nawet nie chcę słyszeć o powrocie do ciężkich i wielkich felg, typu 17', czy już nie daj Boże 18'. A tak naprawdę marzą mi się Braidy 15' o szerokości 6'. I wchodzą na cztertłoczek ...jeno drogaśne trochę. Uwaga (moim zdaniem istotna)- weź tylko pod uwagę, że mój Forek jest dobre 6 cm niżej zawieszony, jak Twój.

Wnioski pozostawiam Panu :-)

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:32

WiS pisze:Ale - rozumiem - nie na tyle, żeby gołe oko spod czapki z daszkiem dało radę dostrzec? ;-)
Spod polskiej czapki - nie.
Ale inaczej może być z jakimś np. austriackim nosicielem czapki.
To taki dziwny gatunek gada, że gdy zauważy polską tablicę rejestracyjną, automatycznie wyostrza mu się wzrok.
;-)


WiS pisze:No nie mów, że Komisja Europejska wymaga wożenia ze sobą homologacji na felgi :whistle:
Z tego co wiem, to nie.
Ale dobrze byłoby gdyby taki dokument (stwierdzający, że ta konkretna felga nadaje się do Twojego auta) był u producenta lub importera i w razie jakiś nieprzyjemności (a najlepiej wczesniej) można byłoby poprosić o kopię.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, o 23:34 przez Gootek, łącznie zmieniany 1 raz.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:34

Wujku Grześku, :mrgreen: żadne 17 czy 18 nie wchodzą w grę, podobnie jak spinnery ;-) Z wielkich i szerokich kół do użycia na polskich autostradach wyleczyłem się na długo, zanim zapadłem na subarozę :mrgreen:
Najchętniej brałbym seryjny rozmiar, ale tu wybór jest niestety marny, i tylko dlatego kombinuję inne szerokości i offset.
Gumy (mówimy tu o zimowym zestawie) zapewne będą przepisowe 215/60 r 16. Chętnie wziąłbym nawet węższe, 195 lub 205, ale żeby nie zmniejszyć średnicy koła (i w konsekwencji prześwitu - bo tego nie chcę) musiałbym brać z półki dla dostawczaków, profil 70 albo i więcej... no to chyba jednak nie ;-)

Лукашэнка, może i racja... co prawda, nigdy i nigdzie żaden policjant nie czepiał się mnie aż tak szczegółowo, ale - podobno - zawsze kiedyś może być ten pierwszy raz :cofee:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 2 maja 2012, o 23:51

WiS pisze: zapewne będą przepisowe 215/60 r 16

Te są już naprawdę fatalne :mrgreen: Za wysoko, za miękko, za niebezpiecznie. Machnij se przy 200km/h, a co ja mówię, przy 160 km/h kierownicą lewo-prawo. Zobaczysz co się dzieje, masakra. Test proponuję przeprowadzać jedynie w miejscu typu Ułęż i na własną odpowiedzialność. Albo nie, nie rób tego bo dach walniesz i taki będzie finał :evilgrin:
A przy 205/50, z ranflatem, czy innym wzmacnianym bokiem opony, nic się nie wydarzy. Nuda, jak w polskim filmie. A WiS włóż koniecznie grubszy tylny stabilizator, bo ta seryjna "witka" to już naprawdę Nobel w dziedzinie oszczędności materiałowej. Taki przynajmniej 20mm. Zobaczysz, różnica jest naprawdę odczuwalna, na plus :thumb: Bezpieczeństwo, idioto, bezpieczeństwo - parafrazując wypowiedź pewnego eks-prezydenta USA :mrgreen:


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:04

Grzesiek_67 pisze: Za wysoko, za miękko,
Grisza, ale - weź Pan łaskawie zwróć uwagę - to jest Forester.
Forester. Takie auto, co to ma zwiększony prześwit, zawias z długim skokiem i jest kanciaste, żeby jeździć po dziurach, błocie i kopnym śniegu. Po krawęznikach i leżących policjantach. Po robotach drogowych i po placu budowy, który mam po drodze do pracy (tak, to nie figura retoryczna - obok starego instytutu budują mi nowy i zapomnieli na ten czas przenieść gdzieś zajęcia, tudzież zorganizować utwardzony parking).
To jest Forester, i w nim ma być wysoko i w miarę miękko.
Gdybym chcial auto do jeżdżenia 200 i machania przy tym kierą prawo-lewo, to bym sobie kupił.... no może nie Prosię, bo mnie nie stac, ale np. jakąś Celikę 8-)
Względnie, estiaja :cofee:
A właściwie, to mogłem zostawić Yarka
:evilgrin:
Grzesiek_67 pisze: WiS włóż koniecznie grubszy tylny stabilizator
Grześ.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja niedawno w innym watku się przyznałem, że ja tym autem palę poniżej dychy.
Pan rozumisz... i po co mnie w nim grubszy stabilizator? Mnie w nim jest potrzebny grubszy kocyk :evilgrin:

PS. A jakby co... dawałem kiedyś radę Polonezem ze sztywnym mostem z tyłu, to może i Forkiem na balonach i bez nalezytego stabilizatora jakoś się nie wywalę do rowu... ale, dzieki za dobre rady 8-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:05

Grzesiek_67 pisze: Taki przynajmniej 20mm. Zobaczysz, różnica jest naprawdę odczuwalna, na plus :thumb: Bezpieczeństwo, idioto, bezpieczeństwo - parafrazując wypowiedź pewnego eks-prezydenta USA :mrgreen:
Do Forka? Czy ja wiem... Po przejażdżce w terenie skończy się to pewnie na wyrwanym mocowaniu stabilizatora.
WiS pisze:
Najchętniej brałbym seryjny rozmiar, ale tu wybór jest niestety marny, i tylko dlatego kombinuję inne szerokości i offset.
Poszperaj trochę na alledrogo. Np. felgi z Forka N/A MY'06- powinny podejść.
Obrazek

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:10

WiS pisze: Grisza, ale - weź Pan łaskawie zwróć uwagę - to jest Forester.
Forester. Takie auto, co to ma zwiększony prześwit, zawias z długim skokiem i jest kanciaste, żeby jeździć po dziurach, błocie i kopnym śniegu. Po krawęznikach i leżących policjantach. Po robotach drogowych i po placu budowy, który mam po drodze do pracy (tak, to nie figura retoryczna - obok starego instytutu budują mi nowy i zapomnieli na ten czas przenieść gdzieś zajęcia, tudzież zorganizować utwardzony parking).
To jest Forester, i w nim ma być wysoko i w miarę miękko.

Wszystko nieprawda. Babcia brudas, Stasiek kłamie :-p
WiS pisze: Grześ.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja niedawno w innym watku się przyznałem, że ja tym autem palę poniżej dychy.
Pan rozumisz... i po co mnie w nim grubszy stabilizator? Mnie w nim jest potrzebny grubszy kocyk :evilgrin:

Terasz. Terasz palisz Pan poniżej dychy. "Nim przyjdzie wiosna, nim wiatr zawieje" będziesz Pan palił 15 i więcej. I dobrze, bo te auto tak zostało wykombinowane, przez małych, śmiesznych i kochanych żółtych ludzików :mrgreen:

Pan będziesz potrzebował bardzo gruby sztablizator a ... kocyk się zawsze przyda, przecież nie podróżujesz Pan sam. Z żoną Pan podróżujesz. A to zobowiązuje. Bardzo przyjemnie do kocyka również :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:12

So What! pisze: Do Forka? Czy ja wiem... Po przejażdżce w terenie skończy się to pewnie na wyrwanym mocowaniu stabilizatora.

Mam to wiem :mrgreen: Po terenie nie jeżdżę, gdyż Forester to nie Pajero, czy inny Patrol. Te wszystkie śliczne "plasticzki" zaraz mu Foresteru by w terenie wzięły i odpadły doprawdy :mrgreen:

A poważniej, są dedykowane, mocne mocowania tylnego staba by Whiteline.


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:15

WiS pisze: czy ktoś bieglejszy w programach graficznych

To nie ja, ale pamiętaj. Nie bierz brązowych, bo brązowe na zielonym wygląda jak ... no wiesz jak. :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:19

So What! pisze: Poszperaj trochę na alledrogo.
Te z Forków N/A jakoś mnie się średnio estetycznie podobaja, ale z używków - akurat bardzo zacne wzory ma w swej ofercie kolega danny007. Właśnie knuję i kombinuję... :roll:
Grzesiek_67 pisze: Babcia brudas, Stasiek kłamie
Zaś Zuzanna nie lubi jesienią. No i co ja na to poradzę?
Grzesiek_67 pisze: Terasz. Terasz palisz Pan poniżej dychy. "Nim przyjdzie wiosna, nim wiatr zawieje" będziesz Pan palił 15 i więcej
Panie, wiosny - to my najpierw musimy dożyć. A po drodze będzie 21.12.2012 i koniec świata, więc może nie być tak łatwo, jak się wielu wydaje...
Grzesiek_67 pisze: kocyk się zawsze przyda, przecież nie podróżujesz Pan sam. Z żoną Pan podróżujesz. A to zobowiązuje.
No owszem, fakt, żeby w moim przypadku podróżować więcej niż 150, to żonę koniecznie trzeba owinąć w kocyk.
Szczelnie.
I jeszcze raz w kocyk.
I sznureczkiem obwiązać...

Taaaak, koniecznie...

Gruby kocyk.


Masz Pan rację :thumb:


A o czym to mysmy, panie radco...? Aaaa, o IiiiTiiii... :idea:
Ostatnio zmieniony 3 maja 2012, o 00:31 przez WiS, łącznie zmieniany 2 razy.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:20

leon pisze: Nie bierz brązowych, bo brązowe na zielonym wygląda jak ...
Obiecuję nie brać brązowych :giggle:

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:47

Do zielonego to chyba tylko srebrne :-)
WiS pisze: Szczelnie.
I jeszcze raz w kocyk.
I sznureczkiem obwiązać...

Taaaak, koniecznie...

Gruby kocyk.
WiS, ale to się zaczyna od 150 czy już ma fazę krytyczną przy 150 :?: :giggle:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 00:59

Kruszyn pisze: Do zielonego to chyba tylko srebrne
A nie, białe, grafitowe i czarne też sobie na nim wyobrażam... :roll: Może najmniej białe - Forek ze skórzanym wypoczynkiem jakoś mało sportowo się kojarzy ;-)
Kruszyn pisze: to się zaczyna od 150 czy już ma fazę krytyczną przy 150
Pytasz o tętno? :evilgrin: Niezależne od prędkości 8-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 10:41

WiS pisze:
So What! pisze: Poszperaj trochę na alledrogo.
Te z Forków N/A jakoś mnie się średnio estetycznie podobaja, ale z używków - akurat bardzo zacne wzory ma w swej ofercie kolega danny007. Właśnie knuję i kombinuję... :roll:
WiS,
a ja uważam, że propozycja So What! jes najlepsza, skoro chcesz pozostać przy wielkości 16".
Oryginalne (homologacja), z optymalnymi dla Forestera parametrami.
Mocniejsze od tanich alufelg aftermarketowych.
Jeśli chodzi o ich estetykę - to oczywiście subiektywne zdanie.
Ale uważam, ze wyglądają bezpretensjonalnie i przez to że są oemowe pasują do Twojego auta, które w ogóle jest niemodyfikowane.
To daje spójny wizerunek całości.

Założysz jakies "sportowe"?
Żeby odsłonić szpetotę hamulców, kóre znajdują sie za nimi?
;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 11:30

A 16-tki z imprez i legaców nie podejdą?

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 11:35

Konto usunięte pisze: A 16-tki z imprez i legaców nie podejdą?

Podejdą, podejdą. Obecnie jeżdżę na 16' OEM (Enkei) z Imprezy N/A i nawet wchodzą na czterotłoczek. Fajna, pancerna felga :thumb:


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 13:17

Лукашэнка pisze: Mocniejsze od tanich alufelg aftermarketowych
O, tu pytanie natury filozoficznej.
Czy rzeczywiście "mocnośc" felgi jest aż tak istotnym parametrem?
Jeżdżąc po naszych dziurach i wykopkach i tak przy każdej zmianie kól prostuję jedną lub dwie ze zmienianych felg w kazdym samochodzie... nie wychodzi wcale drogo, a śmiem twierdzić, że taniej, niż wymiana elementow zawieszenia (a to zdaje się jest alternatywa, gdy felga bez odkształcen własnych przeniesie napręzenie dalej?).
Tak - czy to mit dla humanistów?
Лукашэнка pisze: Oryginalne (homologacja), z optymalnymi dla Forestera parametrami.
Wcale nie wykluczam jakichś felg subarowych - ale bardziej pasują mi np. te 16 od starych OBK. Imprezowo-legacowe muszę sobie obejrzeć i pomysleć.
Grzesiek_67 pisze: Obecnie jeżdżę na 16' OEM (Enkei) z Imprezy N/A
Poka, poka 8-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 13:55

WiS, moje w legasiu wyjątkowo mocne, już zapoznały się parę razy z niezłymi wyrwami.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 20:51

Trza by pójść w jakieś murzyńskie rozmiary 20-22 cale :giggle:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 3 maja 2012, o 22:55

WiS pisze:
Лукашэнка pisze: Mocniejsze od tanich alufelg aftermarketowych
O, tu pytanie natury filozoficznej.
Czy rzeczywiście "mocnośc" felgi jest aż tak istotnym parametrem?
Jeżdżąc po naszych dziurach i wykopkach i tak przy każdej zmianie kól prostuję jedną lub dwie ze zmienianych felg w kazdym samochodzie... nie wychodzi wcale drogo, a śmiem twierdzić, że taniej, niż wymiana elementow zawieszenia (a to zdaje się jest alternatywa, gdy felga bez odkształcen własnych przeniesie napręzenie dalej?).
Tak - czy to mit dla humanistów?
WiS, może nie mit, ale jak sądzę, mocno naciągana koncepcja. ;-)

Jak piszesz, felgi prostujesz dopiero przy wymianie kół, a nie już wtedy się pokrzywią.
Czyli jeździsz jakiś czas na krzywych.
Nie jest to zdrowe ani dla zawieszenia, ani dla opon.
Zdecydowanie lepiej jest, gdy felgi są proste.

A jeśli chodzi o ochronę zawieszenia, to jednak lepiej by rolę "zderzaka" na gorszej nawierzchni pełniła opona, a nie felga.
I biorąc to pod uwagę, masz rację, że chcesz pozostać przy oponach o stosunkowo wysokim profilu (215/60R16).
Gdybyś naprawdę miał głównie jeździć po "dziurach i wykopkach", to nie zaszkodziłoby pójść wręcz w rozmiar 205/65R15, np:
http://skleppirelli.pl/opony/pirelli-20 ... 49616.html
albo
http://www.motoricus.pl/product/YOKOHAM ... 63110.html

Ale nawet jeżdżąc na ogumieniu o standardowym rozmiarze 215/60R16 nigdy nie zdarzyło mi się prostowanie felgi w Foresterze.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: felgi do Forestera 2004 - dopuszczalne rozmiary

Post 4 maja 2012, o 14:56

Лукашэнка pisze: Gdybyś naprawdę miał głównie jeździć po "dziurach i wykopkach", to nie zaszkodziłoby pójść wręcz w rozmiar 205/65R15, np:
http://skleppirelli.pl/opony/pirelli-20 ... 49616.html
Widziałem te pirelki, i powiem szczerze, kuszą :evilgrin:

Z felg 16, aktualnie moim faworytem są te dedykowane do Forestera 2.5 xt MY'05 (6x2 szprychy, nieco podobne do wrxowych 5x2 siedemnastek z tego rocznika). Gdyby ktoś miał na zbyciu... :roll:

Przypadkiem natomiast odkryłem, że te które mam teraz (patrz foto wyżej) to jest opcja "sportowa" - w kazdym razie jako takie, wraz z dodatkowymi spoilerami, progami, innym grilem, owiewkami, etc. występują w sipowskim folderze Forestera 2.5 z 2005 roku :whistle:
O cholera, a ja głupi, w błoto na nich próbuję :evilgrin:

ODPOWIEDZ