opony caloroczne

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 14:56

Turystyczno-wychowawczy. Dzieciakom trochę świata trzeba pokazać.
Trasy de facto jeszcze nie ma, operuję bardziej pktami zaczepienia "koniecznie zobaczyć". Km. szacunkowo, innym tyle wychodziło.



lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 16:08

BiP pisze: Używałem wielosezonowych ;-) geolanderów latem, zimą michelin alpin 4x4. W zasadzie geolandery mi się sprawdzały jako opony do wszystkiego, często w las, urlop szutry. Słabe jej strony znam, outback nie jest ostro jeżdżony. Przyszła pora na nowe. letnie lub wielosezonowe, cichsze od "michałków" to chyba wszystkie będą, z mocnym bokiem, ale nie wyglądające jak świeżo zorganizowane z furmanki. rozmiar 215/65/16 , świadomie chcę skoczyć do góry z rozmiarem. Kupuję pod kątem wycieczki 12000km, połowa szutry, połowa asfalt. Wiem, że takie to tylko w erze, ale może ktoś, coś widział, macał???
jestem otwarty na sugestie.
Jeżeli chcesz to mogę zaoferować te oponki http://www.oponeo.pl/dane-opony/contine ... 65r16-98-h w bardzo promocyjnej cenie 330zł/szt. Opony są nowe, z drugiej połowy tego roku, z FV (jak trzeba). Cena jest promocyjna, bo pochodzą z pierwszego wyposażenia Dacia Duster, które zostały sprzedane w przetargu dla GDDKiA, a oni zażyczyli sobie w warunkach opony typowo terenowe i Renault Polska musiało je zamienić. Zostało mi 18szt tych opon (które były na zapasach, więc sa idealne), a 72 które miałem zdjęte z kół zniknęły w dwa dni.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 16:14

BiP pisze:Turystyczno-wychowawczy. Dzieciakom trochę świata trzeba pokazać.
Trasy de facto jeszcze nie ma, operuję bardziej pktami zaczepienia "koniecznie zobaczyć". Km. szacunkowo, innym tyle wychodziło.
Super, czekam na wiecej info ;) i relacje z wyprawy. Tez mnie kusi ten kierunek, szczegolnie gruzja.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 17:04

BiP pisze:Z Twojej opowieści wynika, że opona musi wyglądać tak
http://www.oponeo.pl/model-opony/michelin-4x4-alpin
Wyraźnie na boku widać listwę chroniącą felgę. Grubość gumy poniżej porażająca.
Jeśli połowa trasy ma być po szutrach, a w ogóle tempo jazdy będzie turystyczne, to oczywiście jeszcze lepsze byłyby opony o tak wysokim profilu (215/70R16), ale takie być może już by trochę obcierały o krawędzie nadkola w czasie jazdy po wybojach.
Dlatego proponuję, żebyś wziął na przykład te, które oferuje lukass.
Ale nie 4 tylko 5 albo najlepiej 6.
I zobaczysz, że będziesz zadowolony.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 20:08

gregski, mnie też Gruzja ciągnie. Jak przeczytasz Mellerów, potem Pakosińską to automatycznie poważniejsze pozycje w domu się pojawiają.
To, że planuję, nie znaczy, że tam dotrzemy. W tym roku wybraliśmy się Rumunia- Mołdawia, ale siedząc na granicy z Serbią, podjęliśmy "kolektywną " decyzję, że nie kąpiemy się w M. Czarnym, tylko jedziemy do Albanii, bo nigdy nie byliśmy. (Przypadkiem miałem przewodnik ze sobą i mapy Bałkanów) Z 4000km zrobiło się 6500.
Tu masz relację wspóltowarzyszy.
http://www.terierkowo.fora.pl/podroze,2 ... ,6504.html

Z ciekawości lukass: Co poszło na te dustery?

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 21:06

BiP pisze:
Z ciekawości lukass: Co poszło na te dustery?
To:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/contine ... 5-r16-98-t
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 21:12

Jeszcze tytułem sprostowania to ja mam do sprzedania ten model : http://www.oponeo.pl/dane-opony/contine ... 16-98-h-fr , a nie jak wczesniej błędnie wkleiłem 4x4 contact. Z ciekawostek to ten model co ja mam to w tym rozmiarze ma tzw FR czyli rant chroniący felgę i jednoczesnie powodujący trochę mocniejszy bok.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 23:33

BiP, jest tez pierdyliard innych lokalizacji ktore chce zobaczyc...
na razie tryb trzytygodniowy - ciezko sie wyrwac z kieratu, ale mam nadzieje, ze to sie zmieni.
my jezdzimy vw california '92. raczej w kier. polnocnym, bo mlody w wieku szkolnym ...
L1130427.jpg
Лукашэнка pisze: Jeśli połowa trasy ma być po szutrach, a w ogóle tempo jazdy będzie turystyczne, to oczywiście jeszcze lepsze byłyby opony o tak wysokim profilu (215/70R16), ale takie być może już by trochę obcierały o krawędzie nadkola w czasie jazdy po wybojach.

po co?
obk ma wystarczajacy przeswit... niech bierze dedykowany rozmiar..
milo wspominam wyjazd obkiem zachodniym wybrzezem francji do kraju baskow.
chcoc zdolnosci terenowe nie byly potrzebne ;)

oo przypomnialo mi sie, musze sprzedac ten box, nie potrzebuje juz..
Załączniki
DSC_0131.jpg

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: opony caloroczne

Post 5 gru 2012, o 23:52

BiP pisze: mnie też Gruzja ciągnie.
mi się zapowiada. koleżeństwo było w zeszłym roku i wróciło bardzo zadowolone. na lato plan jest Gruzja + Armenia ale jeszcze nie wiem czy da się tyle z pracy wyrwać. powodzenia w wyprawie.
z terenowych stosowanych w subaru masz jeszcze general grabbery. ZTCP to nawet ktoś z forum na nich powoził.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 00:14

gregski pisze:po co?
obk ma wystarczajacy przeswit... niech bierze dedykowany rozmiar..
milo wspominam wyjazd obkiem zachodniym wybrzezem francji do kraju baskow.
chcoc zdolnosci terenowe nie byly potrzebne ;)
Wystarczający prześwit?
To zależy.
Zakałkazkie rubieże ZSRR to pod wieloma względami nie to samo co Francja. ;-)

gregski pisze:oo przypomnialo mi sie, musze sprzedac ten box, nie potrzebuje juz..
Belki pod box też Ci zbywają?

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 01:21

Лукашэнка pisze: Wystarczający prześwit?
To zależy.
Zakałkazkie rubieże ZSRR to pod wieloma względami nie to samo co Francja.
Pisać o Gruzji per "zakaukaskie rubieże ZSRR" to trochę tak, jak o nas "Kraj Priwislański" ;-)
A prześwit OBKa spokojnie wystarczy i tam.
Oczywiście, o ile wycieczka zamierza się trzymać tego, co przynajmniej z grubsza przypomina drogę. Bo poza nią, to najlepiej... konno lub pieszo 8-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 02:03

WiS pisze:Pisać o Gruzji per "zakaukaskie rubieże ZSRR" to trochę tak, jak o nas "Kraj Priwislański" ;-)
Trochę - może. Ale bliskiej analogii w tym nie widzę.
Nie wdając się w dyskusję historyczną na temat skomplikowanych losów róznych terenów i zamieszkujących je ludów, podkreślę jedynie, że użyłem terminu rubieże ZSRR, bo przecież nie Rosji.
;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 09:44

Gruzja była niegdyś rubieżą ZSRR - a Polska rubieżą Imperium Rosyjskiego.
Były, ale szczęśliwie nie są i daj Boże nie będą.
A mieszkańcy obu krajów równie źle wspominają bezpośrednie podporządkowanie wielkiemu sąsiadowi.
To tyle o analogiach sformułowań.

PS. Paradoksalnie, okres podporządkowania carskiej Rosji w wieku XIX Gruzini wspominają lepiej - gdyż była to ochrona przed agresją muzułmańską. Dlatego, gdybyś powiedział "rubież Rosji", byłaby szansa nie wziąć od Gruzina w pysk ;-)
Oczywiście, pod warunkiem szybkiego wytłumaczenia, że chodzi wyłącznie o historię...

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 10:13

Лукашэнка pisze: Belki pod box też Ci zbywają?

belki oddalem z obk'iem. zapytaj Stefanekmaca czy mu potrzebne...
co do przeswitu, to WiS juz odpowiedzial - we Francji tez zakopiesz Gklasse.

ale sie ciesze, ze snieg pada :)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 11:57

Лукашэнка pisze:
BiP pisze:Z Twojej opowieści wynika, że opona musi wyglądać tak
http://www.oponeo.pl/model-opony/michelin-4x4-alpin
Wyraźnie na boku widać listwę chroniącą felgę. Grubość gumy poniżej porażająca.
... jeszcze lepsze byłyby opony o tak wysokim profilu (215/70R16), ale takie być może już by trochę obcierały o krawędzie nadkola w czasie jazdy po wybojach.
Dlatego proponuję, żebyś wziął na przykład te, które oferuje lukass.
Ale nie 4 tylko 5 albo najlepiej 6.
I zobaczysz, że będziesz zadowolony.
mam homologowany na 215/60/16. 65 profil jeszcze robi, 70 - trzeba by już lifta robić. Po co? Żeby na miejscu się przekonać, że miejscowi te same drogi ładami kopiejkami pokonują?,
Kilka razy byłem gdzieś, gdzie na forach 4x4 to "panie, tylko na mt-kach, lift 2'', a wyciągarka też musi być!" A ja jeżdżę osobówką 4wd, nie było miejsca, żebym gdzieś gdzie chcę nie dojechał. No ale ja mam terenówkę do pracy na codzień, także nie jestem na upalanie gdziś po górach nastawiony. Powiem więcej. Łatwiej stając koło plaskatych samochodów zmierzyć się z opinią, jaką mają polscy offroaderzy np. w Rumunii.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 12:25

WiS pisze:... Paradoksalnie, okres podporządkowania carskiej Rosji w wieku XIX Gruzini wspominają lepiej - gdyż była to ochrona przed agresją muzułmańską. Dlatego, gdybyś powiedział "rubież Rosji", byłaby szansa nie wziąć od Gruzina w pysk ;-)
Oczywiście, pod warunkiem szybkiego wytłumaczenia, że chodzi wyłącznie o historię...
Pięknie napisane!

inquiz, znajomi samochodem, czy jakąś lufthansą??? Jeśli samochodem, może przez Kercz promem do Rosji i dalej przez Abchazję? Ruskie innostrańców już tamtędy puszczają. Jeśli tym wariantem, dopytaj, proszę, o "sprawność administracyjną" promu i granicy abhaskiej.
Powyższy wariant dojazdu mnie najbardzej kusi. Ale i niebezpieczny :mrgreen: . Krym wart jest całego urlopu.

gregski, Żona na pack powiedziała kategoryczne nie. Jakoby zwiększenie możliości przewozowych niesie u mnie ryzyko choroby alkoholowej.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 12:35

BiP samochodem przez Ukrainę i Rosję bez promu. jedynie milicja osetyńska pobrała myto a tak bez żadnych przygód i problemów.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 12:54

Poddziękował!!!

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 14:53

WiS pisze:Gruzja była niegdyś rubieżą ZSRR - a Polska rubieżą Imperium Rosyjskiego.
Były, ale szczęśliwie nie są i daj Boże nie będą.
A mieszkańcy obu krajów równie źle wspominają bezpośrednie podporządkowanie wielkiemu sąsiadowi.
To tyle o analogiach sformułowań.
To a propos Gruzji.
Informacja z przedwczoraj z Twittera Krzysztofa Liska:
Gruzja dzis. Rano aresztuja syna posla opozycji z zarzutem posiadania narkotykow. O 12 posel zmienia barwy. O 15 syn wolny bez zarzutow
Gruzja dzis. Aresztuja wspolnikow meza poslanki opozycji. Maz informowany ze jego los zalezy od decyzji zony. Po zmianie barw wszyscy wolni
:roll:
czarne jest piękne...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 14:55

:thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Odp: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 16:24

Przynajmniej zasady są jasne ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: opony caloroczne

Post 6 gru 2012, o 17:48

WiS pisze:PS. Paradoksalnie, okres podporządkowania carskiej Rosji w wieku XIX Gruzini wspominają lepiej - gdyż była to ochrona przed agresją muzułmańską. Dlatego, gdybyś powiedział "rubież Rosji", byłaby szansa nie wziąć od Gruzina w pysk ;-)
Oczywiście, pod warunkiem szybkiego wytłumaczenia, że chodzi wyłącznie o historię...
Stereotypy.
Inny stereotyp mówi o umiłowaniu Stalina i Berii przez Gruzinów.
(interesująca historia pomnika Stalina w Gori)
W prawie każdym takim stereotypie jest ździebko prawdy.
Choć czasem całkiem małe, ot takie tycie. ;-)

A tak nawiasem mówiąc to ja lubię Gruzinów.
(w pysk łatwo wziąć również od polskich górali, nie tylko kaukazkich)
I zgadzam się, że to dobry czas na wycieczkę do nich, między innymi ze względu na szczególne ocieplenie realcji między nami.


BiP pisze: mam homologowany na 215/60/16. 65 profil jeszcze robi, 70 - trzeba by już lifta robić. Po co? Żeby na miejscu się przekonać, że miejscowi te same drogi ładami kopiejkami pokonują?
Ty sam podlinkowałes oponę o profilu 70.
Ja Ci napisałem, że może obcierać.
Pojedziesz na jakich będziesz chciał.
BiP pisze:Łatwiej stając koło plaskatych samochodów zmierzyć się z opinią, jaką mają polscy offroaderzy np. w Rumunii.
Ciekawe z jaką opinią się zmierzysz jak staniesz gdzieś na odludziu z kapciem i nie będziesz miał sprawnego zapasu...
zdjes gieroj, kak on z Polszy prijechał?
;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 7 gru 2012, o 11:01

Linka wstawiłem po nazwie opony, nie rozmiarze, zeby zobrazować Ci wzmocniony bok. Mam to załozone we właściwym rozmiarze, mimo 5-tej zimy maja u mnie miejsce najlepszej opony, jaka miałem ever. Inna sprawa, ze na najlepszym samochodzie sa... :whistle:
Лукашэнка pisze:
BiP pisze:najbardziej mnie interesuje bok niepodatny na nacięcia kamieniami, dotyczy to też bieżnika.
W oponach do samochodu osobowego?

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 7 gru 2012, o 11:27

Лукашэнка pisze:
BiP pisze:Łatwiej stając koło plaskatych samochodów zmierzyć się z opinią, jaką mają polscy offroaderzy np. w Rumunii.
Ciekawe z jaką opinią się zmierzysz jak staniesz gdzieś na odludziu z kapciem i nie będziesz miał sprawnego zapasu...
zdjes gieroj, kak on z Polszy prijechał?
;-)
Są regiony swiata, gdzie jak nie zadzierasz nosa, jestes traktowany jak mile widziany gość, a bezinteresowna pomoc obcemu jest punktem honoru.

Niektóre rejony Rumunii sa zainfekowane plaga "turystów 4x4" cechujących się bardzo nikłym poszanowaniem przyrody i miejscowych przepisów. Nam się udało w tym roku rozbić namioty na terenie chronionym po ciemku 250m od tablicy info, skończyło się na pouczeniu (wieczorem strażnicy widzieli, nas nie było), ale dużo cierpkich słów o pobratymcach wysłuchaliśmy. Niewielka grupa osłów pracuje na opinię o Pl
Jak w Niemczech pewna grupa zbudowała nam opinię złodzieji, to już chyba ze 20 lat się to odkręca...

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: opony caloroczne

Post 7 gru 2012, o 11:31

Moze coś jeszcze o róznicy rozmiarów?
Patent, w razie "w" z bezpiecznikiem nr25 znam.

ODPOWIEDZ