Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 21 wrz 2012, o 08:56

TERZO pisze: przepraszam, to jest wada? :mrgreen:
:razz:
Zależy jak na to spojrzeć :-) Tylko pojawia sie pytanie po co zmieniac opony jak na typowych letnich oponach z bieznikiem w układzie V na śniegu nie mogłem ruszyć, więc emocji na pewno nie zabraknie.
A tak poważnie to jak dzieciak i żona zaczynają wrzeszczeć w aucie to się człowiek nie może skupić za kierownicą :-)



Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 25 wrz 2012, o 14:07

Wy tu sobie deliberujecie, a ja już kupiłem... Coopery Weather Master z 2009 i 7 mm bieżnika, r rodem z Norwegii... za jedyne 500 zł. Zawsze chciałem mieć Coopery!!!
Mam nadzieję, że spełnią oczekiwania.

P.S.
Macie rację: Precz z nalewkami! Bieżnikowane się nadają do... robienia kwietników! Nie mają w ogóle trzymania bocznego ani przedniego, o tylnym już nie wspomnę!!! - niniejszym identyfikuję się z nurtem zwolenników "dobrych używek za rozsądną cenę"
:giggle: :giggle: :giggle: :giggle: :giggle: :giggle: :giggle:
Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

jaworek74
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: 3City
Auto: WRX '04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 30 wrz 2012, o 22:36

Witam .

2 lata temu kupiłem do samochodu żony nalewki po 125 zł 205/55/16 wiec dość popularny rozmiar oto co zauważyłem


1.Na suchym asfalcie fakt powyżej ok100km/h auto pływało i ciężko było to nazwać to jazda, to była walka ale.....po ok 1tys km poprawiło się to znacznie ,znaczy to ze opona się ułożyła ,fakt autko nie zachowywało się tak jak na Firmowych oponach.

2. Na sniegu..powiem tak gdzie wszystkie inne wozidupki stały New Beettel zony jechał i to całkiem niezle .W moich okolicach drogi nie należą do odśnieżanych w pierwszej kolejności ..(okolice Straszyna)

3. Generalnie polecam ale nie są to opony dla kierowców bez doświadczenia ..moje zdanie.

4.Zastanawiam się nad zakupem podobnych na zimę do mojego WRX'a
If in Doubt just flat out ....

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 30 wrz 2012, o 22:41

jaworek74 pisze: kupiłem do samochodu żony nalewki
A niektórzy, prymitywy jedne, topią, strzelają, trują albo wydają majątek na adwokatów od rozwodów :giggle:

jaworek74
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: 3City
Auto: WRX '04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 1 paź 2012, o 18:22

Dokładnie a tu czysto i bez zbędnych kosztów można sprawę załatwić za ok 500 pln.. :thumb:
If in Doubt just flat out ....

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 27 wrz 2013, o 22:02

moim laickim zdaniem-najlepsze nowe:P
jesli juz to lepiej nowe gorszej firmy niz super hiper gumy np z 2005roku...
nalewki? zajefajne do upalania szalenstw po jakis "niecywilizowanych" drogach, ewentualnie do emeryckiego stylu jazdy 3km do pracy i z powrotem.
ok, nowa guma mieksza od dwu trzy letniej dobrej gumy... ale jednak technika nie ta i zobacz co sie dzieje na nalewkach na mokrym badz suchym asfalcie? nie kazdy mieszka w bieszczadach itd gdzie plug to rzadkosc... ale z czystym sumieniem polecam "hakapelke" wedlug wzoru nokiana na upalanie forkow, wrx itd w terenach lesno ubocznych. w najgorszym razie "wystrzal" ale to raczej przy suchym i odpowiednio intensywnym uzywaniu autostradowym.
ps 205/70/15 busiarski rozmiar forkowy, ale sensowne gumy uzywki za te 700zl sie kupi takie dwu latki.. nowki hmmm vrednesztajnki itd 1300zl...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 27 wrz 2013, o 22:03

ps archeo ale jeszcze bez rekordu:D a temat wrocil przy flaszeczce z kumplem od evo6...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

ryjeks
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony zimowe bieżnikowane Tak/Nie/Nie wiem?

Post 27 wrz 2013, o 22:48

TERZO pisze: przepraszam, to jest wada?

O :idea:

Jedyny zdrowy :-)
Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców. Colin McRae

ODPOWIEDZ