silnik subaru impreza w forku?

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

silnik subaru impreza w forku?

Post 23 gru 2012, o 23:06

Mam pytanie czy jest mozliwosc zamontowania takiego motoru w forku 1999 s turbo?prosze o konkretne odpowiedzi.pozdrawiam
http://allegro.pl/show_item.php?item=28 ... d00be2ff62



darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik subaru impreza w forku?

Post 23 gru 2012, o 23:40

czy lekki remap z wymiana kolektoru na wolny, bez zmiany turbiny,do 240 km?silnik suchy oleju nie zre

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: silnik subaru impreza w forku?

Post 24 gru 2012, o 00:42

darecki1981, swap penie jest możliwy ale oprócz silnika będziesz musiał wymienić 80% swojego Forka
Co do remapu to na Forkach się nie znam ale wydaje mi się, że jest tam mniejsza turbina niż w WRX'ie więc osiągnięcie 240KM nie będzie możliwe. Może mądrzejsi się wypowiedzą.
Widzę, że kombinujesz i nie wiesz co robić z autem ja proponuję dużo czytać i nie zadawać pytań jak ten o swap'ie bo nikt Tobie nie będzie odpowiadał.
Sam ciągle nie wiem co robić ze swoim autem ale nie nabijam tysięcy postów tylko dużo czytam i korzystam z doświadczenia innych.
Pozdrawiam i życzę podjęcia słusznej decyzji co do auta :thumb:

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik subaru impreza w forku?

Post 24 gru 2012, o 09:17

leinad pisze:darecki1981, swap penie jest możliwy ale oprócz silnika będziesz musiał wymienić 80% swojego Forka
Co do remapu to na Forkach się nie znam ale wydaje mi się, że jest tam mniejsza turbina niż w WRX'ie więc osiągnięcie 240KM nie będzie możliwe. Może mądrzejsi się wypowiedzą.
Widzę, że kombinujesz i nie wiesz co robić z autem ja proponuję dużo czytać i nie zadawać pytań jak ten o swap'ie bo nikt Tobie nie będzie odpowiadał.
Sam ciągle nie wiem co robić ze swoim autem ale nie nabijam tysięcy postów tylko dużo czytam i korzystam z doświadczenia innych.
Pozdrawiam i życzę podjęcia słusznej decyzji co do auta :thumb:
Prosze ja Ciebie nie mow tak jakbym chcial skrzywdzic caly swiat.Ja tez czytam, ale i pytam no po to chyba jest forum subaru?A co do podwyzszenia mocy do 240 km i zwiekszeniu momentu to jest mozliwe :razz: , wiem co mowie tez czytalem i pytalem o porade ekspertow tej dziedzinie. A jest paru w kraju, tylko zastanawia mnie jeden fakt jak dlugo taki motor pojezdzi?moze ktos juz robil dlatego pytam?

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: silnik subaru impreza w forku?

Post 24 gru 2012, o 09:43

Dla przykladu jest firma maptek, na swojej stronie sa wyszczegolnione pakiety do odpowiednich aut, w ktorych wyszegolniono ile podniesc moc i za ile.To jest jedna z alternatyw, ale sa za drodzy-dlaczego?poniewaz nie mam gwarancji!Tak wiec, jesli mialbym to zrobic podwyzszyc moc, a napewno zrobie, to po co pchac na przyklad 14500 pln, i za rok robic remont?Wole zrobic to taniej, i byc na to przygotowany.
Fakt i tu masz racje, zeby uzyskac taka moc, musze wymienic turbine na wydajniejsza plus intercooler, z ukladem wydechowym.Tylko jak mowie to wszystko trzeba zestroic, a nie wielu w kraju posiada takie oprogramowanie do aut jaki jest forek 1999 turbo

ODPOWIEDZ