Spalanie gazu

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
maochi
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Spalanie gazu

Post 15 mar 2013, o 23:21

Witam! Proszę o poradę ile powinien palić GAZU Subaru Impreza 1.8 benzyna automat 96r, ponieważ założyłem nową instalacje gazową i na mieście spala 18/19 l . Pozdro!



inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Spalanie gazu

Post 16 mar 2013, o 00:38

coś za dużo, mniej mi palił cięższy obk 2,5 w mieście. albo masz strasznie ciężką nogę albo coś skopane z tą instalacją. impreza 1,8 służy do toczenia się więc jak próbujesz z niej wykrzesać jakąś prędkość to próżny trud.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Spalanie gazu

Post 16 mar 2013, o 08:30

inquiz, prowadziłeś kiedyś 1.8? ;-)

Tak czy inaczej, jeśli masz dobrze wyregulowaną SEKWENCJĘ to powinna palić 12 - 14 max.

Przy instalacji wiejsko-buraczanej to może palić i 30. A zawory zaraz przebiją się na wolność i uciekną.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Spalanie gazu

Post 16 mar 2013, o 16:51

Bergen, nie, i jak widać nie opłaca się kupować małych pojemności.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Spalanie gazu

Post 16 mar 2013, o 17:59

Ano w przypadku Subaru to prawda, nie opłaca się.

maochi
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Spalanie gazu

Post 16 mar 2013, o 18:49

Dzięki za radę, i w takim przypadku prowadze do gazownika.Niech robi do skutku aż ustawi na 12-14.

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Spalanie gazu

Post 17 mar 2013, o 23:21

Może zmień gazownika. Jaką masz instalację? Zajrzyj na wątek z warsztatami. Jak okolice Wawy to mogę Ci coś polecić. Moj leśniczy miał niby dobrą sekwencję a po weryfikacji przez fachowców okazało się że może damy radę coś z tego wyrzeźbić. Jutro będziemy rzeźbić;) Dodam tylko że mojemu sąsiadowi S-Turbo z 12l/100 nie wychodzi a moj wolnyssak 2.0 chleje 14. Tragedii nie ma ale zawsze może być lepiej.
Obrazek

maochi
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Spalanie gazu

Post 18 mar 2013, o 18:38

Jestem z Lublina i na razie zaprowadziłem do tego swojego magika od gazu.Powiedziałem że zabiorę wtedy jak zejdzie na spalanie przynajmniej w granicy 14 l.

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Spalanie gazu

Post 20 mar 2013, o 09:53

Po regulacji (kalibracji) jeździ o niebo lepiej,ale z zimnym silnikiem tak czy inaczej chodzi jak kuter rybacki:/ Radą moją jest to żeby nie kupować auta z instalacją ale założyć u swojego zaufanego. Miałem właśnie taki plan, ale po ponad pół rocznym poszukiwaniu godnego SubLeśnika zakupiłem zgazowanego. Powodzenia w zmniejszaniu spalania.
Obrazek

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Spalanie gazu

Post 22 mar 2013, o 07:24

roweroholik pisze: z zimnym silnikiem tak czy inaczej chodzi jak kuter rybacki:/
Wtryski gazu mogą już się kończyć.

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Spalanie gazu

Post 30 mar 2013, o 17:01

Okazało się też że reduktor mam troszkę zbyt mało wydajny i wtryski faktycznie mogą być już przytkane. Mam nadzieję że jeszcze pojeździ w tym stanie bo instalację trzeba dość radykalnie dofinansować, ale puki co tragedii nie ma. Zbieram więc na nową instalację zamontowaną u Prawdziwego fachowca czyli Jako.
Obrazek

ODPOWIEDZ