Instalacja LPG - czasami mnie dobija

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
subarka665
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: takie wielkie spalenie LPG ?
Auto: Subaru Legacy - Luxus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Instalacja LPG - czasami mnie dobija

Post 26 mar 2013, o 18:49

Witam ! Mam następujący problem z LPG i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Przejdźmy do tematu, czyli to jest tak, dziś (zrobiło mi się już tak z 4-ty raz(??)- coś koło tego) odpaliłam samochód, był oczywiście zimny i po ujechaniu kilkunastu metrów odbiła Zielonej "palma" (raczej to jej instalacji LPG) i stanęła sobie na środku ruchliwej ulicy, niestety nie chciała odpalić, więc z pomocą przypadkowego przechodnia przepchaliśmy ją na bok, po czym podziękowałam, otworzyłam maskę, poruszałam kabelkami od LPG, Zielona odpaliła jak nigdy nic i to od razu przełączając się na gaz potem już ten problem się nie pojawił, ale kto wie czy jutro znowu nie będzie takiej niespodzianki :roll: :whistle: :wall:
a) jak można ten problem wyeliminować ?
b) spotkał się może już ktoś z takim problemem?
c) instalacja to firma "Landi"


W moich żyłach ETYLINA, zamiast serca...
turbina...

Think. Feel. Drive. Subaru

rafalm
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: sołectwo warszawskie
Auto: Legacy 2.5 GX AT z 1999 r.
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG - czasami mnie dobija

Post 3 kwie 2013, o 07:24

U siebie walczyłem z tym ostatnio. Sprawdź: 1) konektor pomiędzy komputerem gazowym a wiązką. U mnie skorodowała blaszka zasilająca. Wymiana komputera. 2) zaśniedziałe gniazdo bezpieczników i 3) to co chyba było główną przyczyną- słaba masa. Po podpięciu do - akumulatora zaczął normalnie pracować, tzn. tak jak wcześniej.

subarka665
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: takie wielkie spalenie LPG ?
Auto: Subaru Legacy - Luxus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 3 kwie 2013, o 14:08

Okay, jak zrobi się cieplej, to obadam sprawę i jeszcze będę musiała przeczyścić parownik, bo najprawdopodobniej jest uwalony gazoliną.
W moich żyłach ETYLINA, zamiast serca...
turbina...

Think. Feel. Drive. Subaru

ODPOWIEDZ