Instalacje gazowe w Subaru

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sty 2008, o 00:45

Konto usunięte pisze:w kwestii On-topic.

Kto to napisał? 8-)

"Nabywca mojego Subaraka GT wykazał się typowym podejściem wielu użytkowników co to ich nie stać na Imprezę - ale chcą pojeździć... no i zagazował... (szkoda, że nie siebie wrrr... ). Na efekt nie trzeba było długo czekać - silnik po około 4 miesiącach po prostu eksplodował... To tak ku przestrodze tym, którzy wpadają na pomysł gazowania zaturbinionych Subaraków GT :P"

He he he.
Fakt, he he. Upatrywanie skutków wybuchu silnika wyłączniu w założonej instalce LPG (bez wnikania w jej zestrojenie) świadczy o :
a) sprzedający pewnie pokończył jakieś szkoły ale na fizyce okrutnie drzemał (taki Wóz Drzemały),
b) sprzedający sprzedał kompletny szmelc a nie GTka ,
c) kupującemu z jakichkolwiek powodów przeładowywało i to grubo ,
d) kupujący jeżdził na powietrzu, brakowało w mieszance właśnie gazu :mrgreen:

Rezime :
- słyszałem już różne wesołe historie z ust "fachowców" (np."... to ty jeżdzisz gazownią i Ci się check nie zapala ? Niemożliwe..."). Do nauki fachmany, do nauki :-P
- życzę każdemu etylinman takich parametrów silnika (AFR+EGT w pełnym zakresie), jak w moim cudnie zagazowano-zmaptekowanym (stage III) leśnołazie. Serio :mrgreen:

Całuski slipingowe


Brak podpisu.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sty 2008, o 00:54

Grzesiek_67, ale jaja będą jak autor przeczyta Twój komentarz :-D

Dobrej nocy G.

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 01:05

Ten wątek, to do technicznego można by przenieść.

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 02:05

Uuu... Mój pierwszy ignorowany wątek będzie :mrgreen: .
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 02:20

Cześć owoc. Jaki fajny Yarek w podpisie. :mrgreen:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 11 lut 2008, o 22:51

No to skoro wreszcie kompetentni w temacie na kreske zajechali to ja mam pytanie:

po czemu stoi taka instalacja do uturbionego boxera 2.0, tak z czystej ciekawości pytam :oops:

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 11 lut 2008, o 23:32

esilon pisze:No to skoro wreszcie kompetentni w temacie na kreske zajechali to ja mam pytanie:

po czemu stoi taka instalacja do uturbionego boxera 2.0, tak z czystej ciekawości pytam :oops:
gazuj z hogim i grzeskiem zalozycie eskadre junkersow :mrgreen: :-P

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 11 lut 2008, o 23:36

LORD VADER pisze:gazuj z hogim i grzeskiem zalozycie eskadre junkersow
:mrgreen:

ja się do eskadry nie zapisuję tylko o orientacyjne koszty takiej kuchenki pytam :mrgreen:

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 11 lut 2008, o 23:45

esilon pisze:
LORD VADER pisze:gazuj z hogim i grzeskiem zalozycie eskadre junkersow
:mrgreen:

ja się do eskadry nie zapisuję tylko o orientacyjne koszty takiej kuchenki pytam :mrgreen:
ta ta ta eskadra Ci sie marzy :mrgreen:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 12 lut 2008, o 00:01

4500-5000 zł
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 00:43

hogi pisze:4500-5000 zł
I teraz: ile trzeba przejechać, wliczając w to wyższe koszty przeglądów, częstszych wymian świec itd, żeby to się zwróciło? I ile to lat, przy przeciętnych przebiegach, rzędu 15kkm rocznie?
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Post 12 lut 2008, o 00:47

I teraz: ile trzeba przejechać, wliczając w to wyższe koszty przeglądów, częstszych wymian świec itd, żeby to się zwróciło? I ile to lat, przy przeciętnych przebiegach, rzędu 15kkm rocznie?
Kiedyś usłyszałem coś co mi się bardzo spodobało: "Nie myśl jak najdłużej i najtaniej jeździć obecnym samochodem tylko o tym jak najszybciej zarobić na następny" ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 01:02

Chloru pisze:Kiedyś usłyszałem coś co mi się bardzo spodobało: "Nie myśl jak najdłużej i najtaniej jeździć obecnym samochodem tylko o tym jak najszybciej zarobić na następny" ;-)

Dokładnie :-)
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 12 lut 2008, o 01:56

Jakie wyższe koszty przeglądów? 30 zl rocznie? Ja robię 20-22 tyś. rocznie. Same paliwo to ok. 15000. Na gazie to 9000 zl.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 10:42

hogi pisze:Jakie wyższe koszty przeglądów? 30 zl rocznie? Ja robię 20-22 tyś. rocznie. Same paliwo to ok. 15000. Na gazie to 9000 zl.
Czyli można uznać, że po roku instalacja się zwraca, tak? To jest niezły wynik.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 10:54

Ja co prawda latam junkersem bez turbo ale się włączę.
Od momentu montażu LPG (cena - 3,5 k pln) w kieszeni zostało mi ~6600 pln. Odliczając cenę instalacji nadal jestem ponad 3k pln do przodu. W rok z małym hakiem. I w każdym kolejnym roku przy dystansie jaki przejeżdżam zostaje mi lekko licząc 6k pln. Czyli co rok mogę sobie kupić niezłe miejskie wozidełko z samej różnicy w cenie paliwa (uwzględniłem większe spalanie i koszty przeglądu). Puszczając wodzę fantazji mogę powiedzieć, że w ciągu 5 lat użytkowania tego auta kupię sobie GTka tylko za to co zaoszczędziłem.
Tak śmiejcie się ze mnie, że moje Subaru ma drugą dziurę w d**ie :evilgrin:

P.S.
I to chyba przez te LPG na CynieIV żadne EVO nie było szybsze :-P

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 12 lut 2008, o 11:28

Wracając do obsesji ludowych to niestety kazdy kto z moich znajomych miał zagazowane auto to w nastepnym juz nie chciał :-| (w autach na użytek prywatny) ale wyliczenie hogiego jast całkiem zachęcające :-?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 12 lut 2008, o 11:49

esilon pisze:Wracając do obsesji ludowych to niestety kazdy kto z moich znajomych miał zagazowane auto to w nastepnym juz nie chciał :-| (w autach na użytek prywatny) ale wyliczenie hogiego jast całkiem zachęcające :-?
Ja miałam Lanosa na LPG a w rodzinie krąży jeszcze Nubira na LPG. I też już nie chcę.
Jak kupowałam Subarbie I to oglądałam też takie z LPG i jakoś nie mogło mnie do siebie przekonać. Kupiłam w końcu benzynę i stwierdziłam, że jak będę bankrutować, to założę LPG. Ale okazało się że różnica nie jest zabójcza i stać mnie na benzynę (Lanos palił ok. 13l więc nie był to wielki przeskok). Za to nie wybucha mi nic pod maską, nie muszę tankować co 200km (Subarbie I tankuję co ok. 450km), nie śmierdzi i się nie psuje. Więc nie założę gazu do żadnego samochodu, dopóki będzie mnie stać na benzynę. A poza tym zawsze jeszcze można dyzla ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 12 lut 2008, o 11:55

(Lanos palił ok. 13l)
:!: :!: :!: :?:
gazu, czy benzyny?
jeśli benzyny, to zaczynam się bać :shock: .
znaczy..., niezły Barbirat drogowy z Ciebie :evilgrin:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 12 lut 2008, o 12:00

Benzyny. Gazu 15.
Próbowałam go wyregulować, ale wszędzie mi mówili, że ten typ tak ma i jeśli to za dużo, to założyć LPG i będzie taniej. Tak zrobiłam. Jak założyłam, to do wymiany co chwila jakieś uszczelki, świece, kable... przypuszczam, że instalacja sekwencyjna może być mniej upierdliwa, ale i tak kiepsko wspominam. Przejechałam nim 50 tys. i sprzedałam na rzecz Subarbie I ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 12 lut 2008, o 12:14

ja (my :-P ) jestem szczęśliwym (to nie żart) posiadaczem Lanosa 1.5 zakupionego A.D. 2000. pali jak w instrukcji (ok. 10l w mieście) przy obrotach 3k - 4k (tam gdzie jest moment). jeśli chodzi o awaryjność to mogę powiedzieć tylko tyle: trochę poczytałem przed zakupem leśnika i z lektury wynika, że Subaru ma szansę być PRZYNAJMNIEJ tak bezawaryjne jak Lanos. to też nie jest żart. jedyną wadą "fabryczną", która nam doskwierała, to rdzewiejące ... siłowniki klapy bagażnika. wymienione 2 razy. po 7 latach elektryczna antena nie wysuwa się do końca, naprawialiśmy regulację nawiewu i centralny zamek w drzwiach kierowcy (zamek nie zawsze reagował na pilota) 8-)
mieliśmy go sprzedać ze względu na Leśnika, ale tak jakoś... się przydaje. dzięki krótkiemu tyłowi łatwo się parkuje, jest dość mały ale nie za mały... do miasta jak znalazł.


edit: sorry za lekki OT
:evilgrin: :evilgrin:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 12 lut 2008, o 13:15

Zakup diesla na pewno zwróci sie pozniej niż LPG.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Patryk55XL
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śląskiego
Auto: RS
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 13:19

ja tan w gazie nie widze nic złego. Śmiga jak ta lala. I junkersa w następnym aucie nie wykluczam, tylko chce 200 litrowy zbiornik :mrgreen:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 12 lut 2008, o 13:26

GT to bylo moje pierwsze auto na gaz. Rok bezproblemowej, taniej jazdy zachęcił mnie do zagazowania następnego auta - forestera.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Post 12 lut 2008, o 13:27

Nadrabiam zaległości forumowe.
Bergen pisze:2 lata temu siedziałem sobie z podejrzeniem guza mózgu w kolejce na tomografię i gapiłem się tępo w podłogę. Dwóch panów przede mną w kolejce, jak gdyby nigdy nic, rozmawiało o nowotworach. Nagle jeden z nich odwraca się do mnie i pyta: "A kolega z jakim rakiem ? Bo ja wątroby, a tu kolega z płucami".
Jakiś czas temu byłem u lekarza, no i wiadomo - robili mi wywiad jakie choroby itd, więc mówię, że białaczka itd...Mineła chwila i pan doktor podsumował "Aha...czyli pan tylko ta białaczka ?"
:roll:
Grzesiek_67 pisze:WRC fan Wurcu kochany, przecież Ty wiesz, że gdybym mógł i znał Cię wcześniej to ja bym te Twoje choróbska zabił normalnie na śmierć.
:mrgreen:


A on topic- na gaz to są dobre zapalniczki, a i to nie zawsze :mrgreen:

ODPOWIEDZ