Zbyt duże spalanie LPG

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Zbyt duże spalanie LPG

Post 16 paź 2008, o 14:48

Siemacie.

Pomóżcie mi proszę określić powód zbyt dużego spalania LPG w Srebrzanie (czy zmieniło się spalanie benzyny nie jestem w stanie określić, gdyż po prostu nie wiem, ile wynosi "normalne spalanie benzyny"). Prosiłbym Was jednocześnie o powstrzymanie się od nic nie wnoszących do tematu swoich przemyśleń na temat sposobu zasilania silnika mojego samochodu oraz wniosków oczywistych typu "zmień kable/świece/filtry".

Spalanie w Srebrzanie '97 2.0 wzrosło z 11,5 l/100km na około 15 l/100km tuż po powrocie z Chlejad, bez żadnych innych objawów. Przed wyjazdem zmieniłem oba filtry LPG. Niestety, ponieważ nikt nie był mi w stanie doradzić w owym czasie, zakupiłem niewłaściwy filtr fazy lotnej, którego króćce były o 1 mm większe od wewnętrznej średnicy przewodów. Jak się potem okazało, wciskanie króćców "na chama" spowodowało spękanie przewodów i rozszczelnienie instalacji, co stwierdziłem psikając okolice montażu filtra jakimś bliżej nieokreślonym "testerem gazu". Następnie kupiłem właściwy filtr, dokładnie taki, jaki doradził mi Jako, opaski zaciskowe oraz nowe przewody, w moim laickim mniemaniu odpowiednie. Po zamontowaniu tych elementów i sprawdzeniu testerem, instalacja zdaje się być szczelna, jednak spalanie dalej jest wysokie. I tu powstaje pytanie - czy może powinienem jeszcze raz, w jakiś inny sposób złożyć te elementy, czy może zwrócić swoją uwagę na inne rzeczy w silniku, a jeśli tak, to jakie?



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 16 paź 2008, o 15:12

Ja tam za bardzo się nie znam, ale jak mi za dużo gazu brał to tu przykręciłem:

ObrazekObrazek



i teraz jest już znowu OK

:mrgreen:

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 16 paź 2008, o 15:34

Bo Ty masz, jarmaj, pasztetową instalację LPG, rozumisz, to se możesz kręcić... :-p

Ludzie zamożni w swoich drogich samochodach nie mają takich kręciołek :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 16 paź 2008, o 17:47

Bergen pisze: Spalanie w Srebrzanie '97 2.0 wzrosło z 11,5 l/100km na około 15 l/100km tuż po powrocie z Chlejad

Po Chlejadach to każdemu rośnie spożycie :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 16 paź 2008, o 20:38

zmierz afr ?
jak nie butujesz bardziej to pewnie na idle więcej leci gazidła, ale może zmieniły Cię chlejady? tyle się o tym słyszy.....

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 17 paź 2008, o 17:51

Podepnę się pod wątek... moja 2.0 '97 też wciąga do 15 litrów - a dokładniej 14.4, właśnie dziś skończył mi się gaz, na liczniku 290 km, ostatnie tankowanie 42 litry. Jeżdżę po Szczecinie, około 12 kilometrów do pracy, krótkie odcinki po robocie /max. 15 km/. Jednocześnie sama trasa z Vmax=120km/h i włączoną klimą to 10l LPG, zaś jazda mieszana - miasto + oddalony o 40 km Stargard - zużycie spada do 13, nawet 12 litrów.

Mierzyć afr nie potrafię, filtry gazu będę wymieniał /we własnym zakresie/, instalacja to BRC Sequent 24, dynamika na benzynie i LPG taka sama.

Czy po wymianie filtrów w sekwencyjnej instalacji potrzebna jest jej regulacja? Jeden gazownik twierdzi, że to bzdura, drugi z kolei uważa, że bez regulacji samochód nie pojedzie, równocześnie żądając 150 zł za podpięcie komputera.
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 18 paź 2008, o 00:50

mateoos pisze: drugi z kolei uważa, że bez regulacji samochód nie pojedzie, równocześnie żądając 150 zł za podpięcie komputera.
Tanio jak barszcz. :razz:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 19 paź 2008, o 00:36

mateoos pisze: Podepnę się pod wątek... moja 2.0 '97 też wciąga do 15 litrów - a dokładniej 14.4
coś jest nie tak, no chyba że masz cegłę pod butem. u mnie 2,5 OBK 97 r po założeniu blosa w zwykłej instalce (powered by jako) tyle osiągam jak daję w palnik. Przy kapeluszniczej jeździe w trasie zszedłem ciut poniżej 9L, aż się zdziwiłem.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 19 paź 2008, o 00:49

Bergen,

ile przejechałeś na obecnym reduktorze ? Bardzo możliwe, że membrana już nie trzyma i leje w kolektor nawet nie skroploną mieszankę. A wtedy grubo leje.

Pozdrawiam
G.
Brak podpisu.

Danieldd48
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z Jasła
Auto: Forester '98 2,0 AWD, LPG, STEREO, LO
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 19 paź 2008, o 22:10

Cze You All,
Grzesiek_67 pisze: że membrana już nie trzyma i leje w kolektor
jeden ze spec gaz subarowców radził mi niedawno co by wężyk podciśnienia odłączyć od reduktora, przytkać palcem (obydwie końcówki), co by motor nie zgasł, poczekać chwilkę, i sprawdzić, czy pod palcem, który trzyma wylot z reduktora nie ma ciśnienia i gazu - ciśnienie może być niewyczuwalne, ale gaz na pewno, jeśli tak, to poszła membrana. Inna opcja, to lambda w kolektorze wydechowym. Kiedyś w Oplu mi padła i też ucztował dowolnie, a jak lambdę sprawdzić, to sam nie wiem, może ktoś inny pomoże więcej. Powodzonka

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Zbyt duże spalanie LPG

Post 21 paź 2008, o 15:42

jarmaj pisze: Ja tam za bardzo się nie znam, ale jak mi za dużo gazu brał to tu przykręciłem:

ObrazekObrazek



i teraz jest już znowu OK
a ta regulacja po prawej to temperatura natrysku wody ? na IC czy tlok :mrgreen:

ODPOWIEDZ