Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odp: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do g

Post 18 lis 2013, o 11:23

sixkiller pisze:Moje Legacy 2.0 125KM dostało instalację LPG przy 204tkm, obecnie ma 270tkm - żadnych problemów z zaworami itp. Regulację a raczej ich sprawdzenie wykonuję samodzielnie...
Podstawa to dobrze założona i wyregulowana instalacja...

Wysyłane z mojego ZTE V967S za pomocą Tapatalk 2

Dziękuje, miło to słyszeć ;-) ..Bo jak już gdzieś nie daj Boże się człowiek zapędzi i popyta "tzw.laików" (którzy Subaru nigdy nie mieli, albo nigdy Subaru w warsztacie nie robili ,tylko słyszeli różne historie) to się dosłownie odechciewa kupna takiego samochodu :-( Większość takich "specjalistów" Ci powie "Panie Subaru to kosmicznie drogie w utrzymaniu i do LPG się nie nadaje, lepiej kup Pan kolejne Audi albo VW"

A ja już nie chcę niemieckiego samochodu bo prawie wszyscy nimi jeżdżą (i sam mam od lat niemieckie), i już mi się przejadło! Chcę Subaru



leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Post 18 lis 2013, o 18:50

piotruś pisze: Wycofali się z tego rozwiązania - jak sądzisz dlaczego?

Bo nie było dostępnej instalacji spełniającej Euro 5, nic więcej.
piotruś pisze: Mimo tego, że ustawicznie te jego samochody miały problemy związane z tym paliwem

99% to problemy powodowane przez użytkownika.
piotruś pisze: Jak Ci już napisał Leon "każdy zagazowany silnik ma większe skłonności do takich uszkodzeń".
Jakbyś przeczytał co napisałem, a nie to co chciałeś przeczytać, byś napisał coś innego.
piotruś pisze: Oszczędności na paliwie można szybko zniwelować dodatkowymi naprawami, regulacjami .

Ja zaoszczędziłem na nowy samochód :-p .
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Post 19 lis 2013, o 12:46

Sam, a raczej moja firma od 2 lat montuje instalacje gazowe. Nawet przy uzyciu najlepszych komponentow konieczne sa periodyczne regulacje. Moje Subaru na poczatku jezdzilo wysmienicie, ale po 5000km nie chcialo juz tak przyspieszac jak na poczatku. Okazalo sie, ze mieszanka przy przyspieszaniu byla mocno uboga, a moge dac sobie uciac reke, ze ustawialem ja na bogato jak wkladalismy instalacje. Podstawa jest dobry instalator, ktory zna sie na rzeczy.
Wyglada na to, ze musisz liczyc sie z kosztami rzedu 50zl co 5000km aby taka instalacje dobrze wykalibrowac. Dodatkowo nie oszczedzaj ani na instalacji ani na firmie, ktora ma Ci to zalozyc. Jezeli chodzi o Turbo to nie kupuj aut ze zmodyfikowanymi blow off'ami (atmosferycznymi). Powoduja one zbyt duzy wzrost cisnienia gazu w ukladzie i auto jest po prostu zalewane gazem przy zmianie biegow.

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Post 19 lis 2013, o 13:03

WitAce pisze:Sam, a raczej moja firma od 2 lat montuje instalacje gazowe. Nawet przy uzyciu najlepszych komponentow konieczne sa periodyczne regulacje. Moje Subaru na poczatku jezdzilo wysmienicie, ale po 5000km nie chcialo juz tak przyspieszac jak na poczatku. Okazalo sie, ze mieszanka przy przyspieszaniu byla mocno uboga, a moge dac sobie uciac reke, ze ustawialem ja na bogato jak wkladalismy instalacje. Podstawa jest dobry instalator, ktory zna sie na rzeczy.
Wyglada na to, ze musisz liczyc sie z kosztami rzedu 50zl co 5000km aby taka instalacje dobrze wykalibrowac. Dodatkowo nie oszczedzaj ani na instalacji ani na firmie, ktora ma Ci to zalozyc. Jezeli chodzi o Turbo to nie kupuj aut ze zmodyfikowanymi blow off'ami (atmosferycznymi). Powoduja one zbyt duzy wzrost cisnienia gazu w ukladzie i auto jest po prostu zalewane gazem przy zmianie biegow.
Dzięki wielkie:)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Post 26 lut 2014, o 11:36

Moja impreza GC 1.6 dostała LPG przy 75kkm obecnie ma 300kkm i nie było żadnej awarii silnika, jest on ciągle sprawny i nie bierze oleju. Regulacja zaworów była co 50kkm przy czym pierwszą zrobiłem po ponad 100kkm jak auto zaczęło słabnąć - wtedy dowiedziałem się na tym forum, że w tym aucie trzeba regulować zawory :)
Nie wiem co na to specjaliści ale ja poprosiłem gazownika aby ustawił mi temperaturę przełączenia na LPG powyżej 70 stopni. Silnik subaru bardzo szybko się nagrzewa i skoro problemem może być wyższa temperatura spalania LPG, to ryzyko mikropęknięć głowicy, powinno być mniejsze na rozgrzanym silniku.
Warto zainwestować w dobrą instalację LPG, ja kupiłem auto z założonym gazem i była to składanka, którą po kolei wymieniłem(oryginalna została tylko butla).
Jest ryzyko, musi być wybór.

Przemas
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: PUŁAWY lubelskie
Auto: Forester XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 mar 2014, o 19:05

A jak ma się to do forestera XT turbo 02' z silnikiem EJ20N nadaje się do gazowania i z jaka częstotliwocią zachodzi potrzeba regulacji

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Forester 2Generacji. Jakie silniki bez turbo dobre do gazu?

Post 10 kwie 2014, o 16:39

Kiapol1057 pisze:Niestety w ostatnim czasie usługi tego portalu bardzo się pogorszyły. Zmiana wyglądu strony to nie wszystko, należy bardziej weryfikować użytkowników, którzy są coraz bardziej bezczelni i oszukują na potęgę!
Nie zapominajmy jednak, że dalszy rozwój różnych form działalności spełnia istotną rolę w kształtowaniu odpowiednich warunków aktywizacji :wall: :wall:

ODPOWIEDZ