Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 3 gru 2013, o 21:43

Panowie powiedzcie mi proszę jakie są różnice w tych 2 modelach (oba po roku 2003 z silnikiem SOHC)
Konkretnie chodzi mi o to czy Legacy jest dużo bardziej komfortowe od Forestera?
Który z nich lepiej się prowadzi?
Nie zamierzam jeździć zbyt dużo w terenie, ale czasami jakiś wypad polną scieżką i wyjazd w góry gdzie duużo śniegu się zdarzy:) Wyjazd nad morze z dużą ilością bagażu też wchodzi w grę!
Jaka jest różnica w wielkości wnętrza? Np. jak duży mają bagażnik po rozłożeniu siedzeń, czy podłoga jest płaska po rozłożeniu siedzeń??

Generalnie napiszcie proszę czym się według was różnią?? :-)



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 4 gru 2013, o 01:33

piotrekw81 pisze: Konkretnie chodzi mi o to czy Legacy jest dużo bardziej komfortowe od Forestera?
Tak. Z tym samym silnikiem jest dynamiczniejsze, cichsze i znacznie lepiej się prowadzi.
piotrekw81 pisze: Który z nich lepiej się prowadzi?
Zdecydowanie Legacy. Różnica jest duża.
piotrekw81 pisze: Jaka jest różnica w wielkości wnętrza? Np. jak duży mają bagażnik po rozłożeniu siedzeń, czy podłoga jest płaska po rozłożeniu siedzeń??
Forester jest budowany na płycie podłogowej Imprezy. Legacy ma większy rozstaw osi (obszerniejsze wnętrze), ma też sporo większy bagażnik. Podłoga jest w obu przypadkach płaska.
piotrekw81 pisze:
Generalnie napiszcie proszę czym się według was różnią?? :-)
Dane techniczne:
- Forester
- Legacy

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 4 gru 2013, o 16:38

Dzięki 'SoWhat' :-)
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: Czy Legacy jest bardzo nisko zawieszone (tak nisko, że jest duże ryzyko porysowania zderzaka podczas wjazdu na krawężnik itd).
Ja często jeżdżę zimą w trudnych warunkach (czyt.dużo śniegu) i pomyślałem, że fajnie by było nie musieć się martwić o porysowany zderzak i takie tam pierdoły(to właśnie powód że zacząlem się zastanawiać nad Foresterem)..

Mój brat właśnie kupił sobie Audi A6 Quattro z 2001 i od razu zarysował zderzak podjeżdżając na krawężnik ( no bez przesady kurde :lol: ) - a przyzwyczajony był do Focusa kombi i tam takich problemów nie było!!

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 4 gru 2013, o 16:45

piotrekw81 pisze: pomyślałem, że fajnie by było nie musieć się martwić o porysowany zderzak

Outback.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 4 gru 2013, o 16:55

Bardzo chętnie tylko, że jest ich bardzo mało i cena znacznie wyższa

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 4 gru 2013, o 17:02

A tak swoją drogą to który z silników w Outbacku jest SOHC bo chodzi mi o prostą regulację zaworów bez konieczności wyjmowania silnika...
Z tego co doczytałem to w Legacy takie właśnie silniki SOHC to 2.0 137KM i 2.5 165KM !!!! Czy w Outbacku jest tak samo??

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 10 gru 2013, o 11:30

Jednak po chwili namysłu myślę, że Outback byłby bardziej odpowiedni dla mnie niż Legacy ze względu na wyższe zawieszenie!
Jeśli możecie to napiszcie coś o Outbacku, np. czym się różni od Forestera i Legacy?

czy w Outbacku z silnikiem 2.5 165KM jest reduktor?

adamek1
0 gwiazdek
Auto: subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 10 gru 2013, o 12:00

Sa gusta i gusciki . Jednemu odpowiada bardziej Legacy drugiemu forester a trzeciemu Audi Q7.
Przejedz się tymi autami o które pytasz i sam zdecydujesz co ci bardziej odpowiada. :thumb:

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 10 gru 2013, o 14:51

No oczywiście postaram się przejechać każdym, ale do tego czasu chciałbym poczytać jakieś wasze opinie, także jeśli możecie coś ciekawego napisać to będę wdzięczny! ;-)

pantomas
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 12 gru 2013, o 17:58

piotrekw81 pisze: jest ich bardzo mało i cena znacznie wyższa

:o
Przyjrzyj się dobrze, w pewnym momencie było więcej OBK niż LEG w ogłoszeniach, cena zależy od wielu parametrów i nie zauważyłem znacznej różnicy
OBK to takie Legacy, tyle że OBK, kilka cm wyżej prześwitu, plastiki, jakieś drobiazgi, generalnie to to samo auto. FOR jechałem kilka razy, Żona ma IMP GH, różnica w komforcie jest bardzo zauważalna na korzyść OBK. A FOR to taka Impreza, tyle że FOR ;-)
Do Twoich zastosowań ja wybrałbym OBK. Umów się z kimś kto ma OBK, z kimś kto ma FOR w tym samym czasie i obejrzyj - będziesz wiedział.
Powodzenia, to fajne auta, cokolwiek wybierzesz.
Farewell, all joys! O Death, come close mine eyes!
More Geese than Swans now live, more Fools than Wise.

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 13 gru 2013, o 11:07

różnica między OBK a legacym w tej generacji oprócz kosmetyki i prześwitu to dostępne silniki.
w OBK nie ma wolnossącej benzyny 2.0, może być 2.5 165KM (SOHC), 3.0 H6 i 2.5 z turbiną.

jeśli chodzi o bagażnik, porównywałem kiedyś z forkiem II - po złożeniu foteli jest jakieś 15cm różnicy na korzyść OBKa jeśli chodzi o długość. w OBK można się położyć w bagażniku z prostymi nogami (~180cm). w forku jest za to ciut szerzej przy tylnej klapie, łatwiej załadować coś szerokiego.
Obrazek Obrazek

piotrekw81
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Różnice między Forkiem 2Gen a Legacy IV

Post 13 gru 2013, o 20:48

Dziękuje za odpowiedź Panowie:) Myślę, że po tym co przeczytałem to w grę wchodzi już raczej tylko Outback i Forester...Jednak troszkę większy prześwit czasami mi się przyda więc Legacy raczej odpada...

No i muszę przyznać,że czasami może się zdażyć jakiś nieprzewidziany postój w nocy na odludziu i fajnie by było móc się po rozłożeniu siedzeń w miarę wygodnie przespać, więc raczej Outback ;-)

ODPOWIEDZ