LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 2 gru 2008, o 17:43

Zdecydowalem sie zalozyc nowy watek z kilku powodow

1. mam gazownie u siebie :roll:
2. nie mam orientacji w temacie :wall:
3. bylem u trzech instalatorow i szlak mnie trafia bo rozmowa z nimi jest poprostu masakryczna , nic konkretnego nie mozna sie dowiedziec...same ogolniki a w podtekscie " nie chce mi sie z Toba gadac ",zaplac,sprawdzimy ale nie obiecujemy ze to cos da :x
4. pewnie ktos poczyta porady i z tego skorzysta tak jak ja z wielu watkow na forum :->

Troche prywaty...dzieki Jako za podpowiedzi na priv,moze jeszcze raz napiszesz kilka slow na ogolnym zeby ludzie mogli poczytac i ewentualnie skorzystac :thumb:

Nowy watek a wiec musze to jakos pozbierac do kupy,opisac i liczyc na to ze ktos podpowie.
Mam landi renzo z emulatorem, zauwazylem ze kiedy jade na gazie wlacza sie "check engine"Bylem z tym u "fachowca"...podobno mieszanka nie taka jak powinna byc dla wyzszych obrotow.Przez moment bylo ok ale znowu zaczyna sie wyswietlac check engine

Chce to zmienic jesli juz mam LPG na sekwencje...co o tym sadzicie??
Jesli mozna to prosze o powazne podpowiedzi bez wklejania instrukcji lub zdjec Junkersa
Ostatnio zmieniony 4 gru 2008, o 12:54 przez dareq, łącznie zmieniany 1 raz.



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 17:55

dareq pisze: mam gazownie u siebie

Ja korzystam z usług PGNiG :wall: Chętnie zmieniłbym dostawcę :whistle:

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 18:42

So What! pisze:
dareq pisze: mam gazownie u siebie

Ja korzystam z usług PGNiG :wall: Chętnie zmieniłbym dostawcę :whistle:
nie stac Cie :-p

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 18:48

dareq, czy ja piszę o kosztach. Szukam odmiany :mrgreen:

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 19:02

dareq pisze:Chce to zmienic jesli juz mam LPG na sekwencje...co o tym sadzicie??
To jest słuszna koncepcja.
Jeśli nie chce Ci się jeździć do Jako, to do Goduli masz blisko ;-)

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 19:28

Bergen pisze: Jeśli nie chce Ci się jeździć do Jako, to do Goduli masz blisko
Jako to chyba Wawa a wiec spory kawalek drogi a Godula to nie wiem kto to :whistle:
Pewnie kogos na Slasku znajde kto jest biegly w temacie :cofee:

Podobno swiece i kable pradowe trzeba czesciej wymieniac przy LPG? jak czesto?

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 21:41

dareq,
na forum jest niewątpliwie jeden z największych znawców tematyki LPG w SUbaru na całą Polskę, a może i cały kurna świat. Uzytkownik jarmaj się zowie. Najlepiej wal do Niego na priv, na pewno pomoże.


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 2 gru 2008, o 22:21

Te auta często nie przyjmują do wiadomości powszechnie stosowanej emulacji tzw fali kwadratowej. Lepiej tylko zczytać sondę (nie rozcinać i emulować) i wyregulować dobrze instalację.
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: LPG......

Post 3 gru 2008, o 00:36

dareq pisze:bez wklejania instrukcji lub zdjec Junkersa
Ależ skąd w ogóle przyszło Ci do głowy, że ktoś mogłby tak zrobić??? :roll:
Grzesiek_67 pisze:dareq,
na forum jest niewątpliwie jeden z największych znawców tematyki LPG w SUbaru na całą Polskę, a może i cały kurna świat. Uzytkownik jarmaj się zowie. Najlepiej wal do Niego na priv, na pewno pomoże.
A jak nie pomoże, to chociaż pocieszy w tej trudnej sytuacji :mrgreen:



Dobra, a teraz serio. Tak serio serio.
Proponuję przyjąć (trochę wzorem tego co było na reżimowym forum :oops: ), że to jest wątek do tematów gazowych i tu należy drążyć wszelkie związane z tym problemy (a nie wątpię, że będzie ich sporo :evilgrin: ).
Raz, że dzięki temu zainteresowanym łatwiej będzie w jednym miejscu odszukać info, dwa... jak jest takie jasno oznaczone miejsce, to obiecuję tu nie mieszać i nie zamieszczać zdjęć junkersów ;-)
Temat gazowy dla gazowników bez OT.
Może być?

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG......

Post 3 gru 2008, o 01:06

dareq pisze: Chce to zmienic jesli juz mam LPG na sekwencje...co o tym sadzicie??
Zmień. 8-)
dareq pisze: Jesli mozna to prosze o powazne podpowiedzi bez wklejania instrukcji lub zdjec Junkersa
Junkers to nazwa zastrzeżona dla mojego forka. :x

Jako, Jako i jeszcze raz Jako.
Ja śmigam drugim subarakiem na LPG i jest super.
GTek miał 265 KM, Junkers nie wiem (może coś koło 190-200) ale śmiga nieźle (Jako trochę pogrzebał z laptopem) :mrgreen:
Na LPG. 8-)
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 3 gru 2008, o 10:44

Grzesiek_67 pisze: na forum jest niewątpliwie jeden z największych znawców tematyki LPG w SUbaru na całą Polskę, a może i cały kurna świat. Uzytkownik jarmaj się zowie

juz mi raz pomogl wklejajac instrukcje pieca dwufunkcyjnego firmy Junkers :-p :lol: no ale z tego co czytam to obiecal pomoc a, ze mieszkamy praktycznie kolo siebie to moze cos z tej pomocy wyjdzie :thumb:

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 4 gru 2008, o 09:14

To jak ?? Znajdzie sie na Slasku jakis gazownik z jajami albo raczej mam jechac do Jako ?

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG......

Post 4 gru 2008, o 15:56

Jako pisze:Te auta często nie przyjmują do wiadomości powszechnie stosowanej emulacji tzw fali kwadratowej. Lepiej tylko zczytać sondę (nie rozcinać i emulować) i wyregulować dobrze instalację.
a jak juz jest rozciete, tzn tak jak jest to np u mnie??

ps.



to teraz jak juz wiemy kto nie pomoze, kto bedzie krytykowal,kto nieme nic do dodania i jak sie powinien topic nazywac to moze w koncu ktos powie cos wartosciowego w temacie :?: :thumb:

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 gru 2008, o 16:12

dareq, no offence, ale może sformułujesz najpierw pytanie? ;-)

Zapytałeś, czy warto przejść na instalację sekwencyjną i odpowiedź otrzymałeś, czyż nie? :->

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 gru 2008, o 16:24

dareq pisze: zauwazylem ze kiedy jade na gazie wlacza sie "check engine"Bylem z tym u "fachowca"...podobno mieszanka nie taka jak powinna byc dla wyzszych obrotow.Przez moment bylo ok ale znowu zaczyna sie wyswietlac check engine


Teraz nasuwa sie pytanie,czy gosc zrobil to prawidlowo i dalej cos jest nie tak ,czy poprostu spartolił ?? Chetnie wybralbym sie do Wawy 300km ale czy naprawde nie idzie tego tematu opanowac blizej ??

Co ile trzeba wymieniac swiece i kable ??

Podobno sinik przy takiej instalacji [ z emulatorem]dostaje w dupe...ale co konkretnie i co daje mi przejscie na sekwencje??

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 gru 2008, o 17:47

dareq pisze:Teraz nasuwa sie pytanie,czy gosc zrobil to prawidlowo i dalej cos jest nie tak ,czy poprostu spartolił ?? Chetnie wybralbym sie do Wawy 300km ale czy naprawde nie idzie tego tematu opanowac blizej ??
Jako już Ci odpowiedział. Gość nie zrobił tego prawidłowo; Sondę należało odczytać a nie rozcinać i emulować.
dareq pisze:Co ile trzeba wymieniac swiece i kable ??
Świece np. co drugą wymianę oleju albo 20.000 km. Kable wtedy, gdy stare są uszkodzone (mają przebicia).
Dobre kable to Magnecor, Denso czy Champion.
dareq pisze:Podobno sinik przy takiej instalacji [ z emulatorem]dostaje w dupe...ale co konkretnie i co daje mi przejscie na sekwencje??
Kiedyś popełniłem całkiem przydługi wywód na ten temat, na forum. Szkoda, że szukajka nie działa.

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 gru 2008, o 18:22

Bergen pisze: Jako już Ci odpowiedział. Gość nie zrobił tego prawidłowo; Sondę należało sczytać a nie rozcinać i emulować.


eeeee...podjechalem ,gosc podpial go pod komputer i nic nie rozcinal [ chyba ze to takie nazewnictwo]

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 gru 2008, o 22:07

dareq, z opisu wygląda że masz wolnego ssaka. U mnie check engine świecił się na okrągło, pozatym gasło i wogóle nie chciało jeździć. Auto kupiłem ze zwykłą instalką i zastanawiałem się nad zmianą na sekwencję.
I tutaj się pojawił nieoceniony Jako - doradził rozwiązanie pośrednie które doskonale się sprawdziło. Mianowicie zakupiłem BLOSa (300 PLN) którego założył i wyregulował, dodatkowo musiałem troszkę przerobić dolot powietrza, u Ciebie chyba takiej potrzeby nie będzie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 5 gru 2008, o 10:22

inquiz pisze: U mnie check engine świecił się na okrągło, pozatym gasło i wogóle nie chciało jeździć. Auto kupiłem ze zwykłą instalką i zastanawiałem się nad zmianą na sekwencję.


Ja nie mam az takiego problemu..."check" wllacza sie jak jade powyzej 100 km/h ,jak wylacze gaz i wlacze spowrotem to problem znika.Takie male cos a drazni :wall:

inquiz chciales zmienic na sekwencje z powodu twojego bylego problemu albo z innych powodow :?: & dzieki za podpowiedz :thumb:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 5 gru 2008, o 11:22

dareq, jeździłem kiedyś zagzowaną Imprezą GL MY '97 ze zwykłą instalacją. Dość szybko zmieniłem ją na sekwencyjną. Na wysokich obrotach auto zbierało się o niebo lepiej. Ciężko nawet dostrzeć różnicę pomiędzy PB95 a LPG. Dodatkowo znika ryzyko "wystrzału" i rozerwania/popsucia kilku cennych części w dolocie. Zmieniaj na sekwencję, tylko niech zrobi Ci to ktoś, kto zna się na rzeczy. Ja swoją instalację zmieniałem w Łodzi (nagaz.pl), ale wcześniej oczywiście poradziłem się Jako.

PS. po wymianie czujnika spalania stukowego CEL nie zaobserwowano.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 5 gru 2008, o 22:02

dareq, ogólnie nie podobała mi się różnica pomiędzy PB a LPG, problemy czasami się zdarzały a sama regulacja nie pomagała niestety. Zwłaszcza że potrafił zgasnąć na wolnych obrotach co już było bardzo denerwujące.
Jeżeli zamierzasz dłużej jeździć to na pewno sekwencja ja pisał citan, ja wybrałem rozwiązanie pośrednie. Jazda zdecydowanie się poprawiła, strzały zniknęły a na wolnych obrotach trzyma bardzo dobrze.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 9 gru 2008, o 12:49

Idac za rada napisalem do firmy "Godula"

Witam

Kupilem subaru legacy z silnikiem 2.0 z 93r w ktorym zamontowana jest
instalacja landirenzo [z emulatorem] Chcialem zamienic ja na sekwencyjna
BRC.Jaki bylby koszt ??

pozdrawiam

============================================================================================

Witam
Niestety nie mogę Panu pomóc ponieważ nie mamy hamowni 4x4 a robienie
czegokolwiek w aucie bez sprawdzenia efektów jest bez sensu .
Z poważaniem
Andrzej Godula
Godula Moto Sport

o co kaman ?

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 9 gru 2008, o 12:57

dareq, chodzi o to, że niektóre firmy wysyłają auta na hamownię po założeniu instalacji, żeby sprawdzić jak się autko sprawuje po tym zabiegu.

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 9 gru 2008, o 14:19

aha :whistle:

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 11 gru 2008, o 02:18

citana autko, obecnie moje było zhamowane. Citan założył do niego sekwencje Landi Renzo. Jeździłem nim przed zmianą i po. Widać zdecydowana różnicę na nowej instalacji.

Zablokowany