możę to już było alle.....

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
sq1gzg
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

możę to już było alle.....

Post 6 cze 2014, o 23:02

jak w temacie, może to już było ale ja nie widzę,:) chciałbym założyć gaz do imprezy 98r ale 1,6 90km (wiem że to tyle co w młynku do kawy ale na to mnie aktualnie stać , to mamm i chyba jeszcze jakiś czas będę miał :) , zresztą mi to na razie pasuję bo to jakaś dziwna podwyższona wersja i z płytą pod silnik a ja czasem pakuję się w takie miejsca żę korzystam z tych dobrodziejstw (a może jeszcze wyciągarka bo sam zawsze na pokładzie jestem), proszę o pomoc jaki gaz dobrać ,nie za drogi ale żeby dało się pojechać i ciut zaoszczędzić, wszystkie wątki które przeczytałem dotyczą silników 2,0 turbo i nie oraz 2,5 a ja już słyszałem tlye opini "mechaników" ........ że .......
reasumując ----sekwencja czy mieszalnik???



maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 11 cze 2014, o 20:04

Eeeee, chyba nie wszystkie wątki przeczytałeś ;-)
Ja mam eLPiGi w 2,0 N/A i też coś tu wtrącałem.
Jeżeli będziesz montował gaz to tylko i wyłącznie sekwencję. Jest to droższa inwestycja ale jedyna dobra.
A skąd jesteś kolego?

sq1gzg
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 14 cze 2014, o 22:55

ok dzięki ,ale wszystko dotyczyło 2,0/2,5 a moje 1,6 to na forum rodzynek ale jak napisałem mi to wystarcza na razie:) jestem ze stargardu szczecińskiego.a co do zagazowania to mi wyszło że sekwencja miałem tylko zagwozdkę z napędem czujniki prędkościomierza bo nie chcę skrzyni wyciągać i rozbierać ale gazowniki mi powiedział żę oni sygnału z czujnika prędkośći nie potrzebują więc myslę że będzie działać :-| (albo nie)

igoolo
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wieś Obok Torów
Auto: Była wannnnna1,6 jest hawk 118
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 7 lip 2014, o 22:07

Twoje 1,6 to nie rodzynek. Mój był pierwszy :-d
Dzisiaj własnie odebrałem z gazowni moją wannę.
Parownik "coś tam" Alaska
Sterownik LPGTECH 224
Wtryski Baracuda.

Zobaczymy co to warte i czy dobrze powpinane w wiązki :cofee:

sq1gzg
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 8 lip 2014, o 23:34

w poniedziałek odebrałe auto z gazowni jutro spadam w góry a z wyliczeń wynika że pali 18l/100 to o 10 więcej niż bezołowoiowej 95 , nieżle:) instalacja to genius mb BRC jutro jadę rano do gazownika coś mu wyrwać ,aaaa i zamula przy ruszaniu nieziemsko!! i przy 130/140 km/h tak jakoś nieregularnie pracuje gazownik coś truje że to przez checka (33 brak sygnału prędkościomierza) napiszę przed wyjazdem czy gazownik żyje:)

igoolo
1 gwiazdka
Lokalizacja: Wieś Obok Torów
Auto: Była wannnnna1,6 jest hawk 118
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 9 lip 2014, o 22:47

No i czego gazownik został pozbawiony ? :-d

Gazownik coś popie..... w sztuce wpięcia się w istniejące wiązki. Przecież na 3 przy 5 tys obr nic Ci nie przerywa.
18 litrów LPG na 100 km :o :o :o kurde zmiEń dystrybutor albo Twoja subarynka zostawia za sobą woń LPG :?

sq1gzg
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 9 lip 2014, o 22:56

niby jest dobrze może jakiś błąd przy tankowaniu ?? raczej nie ale na analizatorze spalin idealne wyniki za to jak ruszam a akurat przełączył się na gaz to masakra ruszyc się nie da ale jak w drodze na 2-3 biegu to ok .zobaczymy za około tydzień bo znikam w góry pozdrawiam i opiszę (w razie co jak będzie nie tak to drastycznych scen z gazownikiem nie opiszę:)

vagin
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: type R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 9 lip 2014, o 22:58

12l/100 to opór!!!

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 10 lip 2014, o 01:27

Hmmm 12 na sto to bez przesady że opór... Maks ile spalił mi Wolnnossacy książę to 15 benzyny... Owszem w trybie upalania i trasy do domu ale jednak...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

thearchitect
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: jest SL 2.0 BP5 2005; była SI 2.0 GD9 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 16 lip 2014, o 23:27

Mój 2.0 NA DOHC łyka ok. 17l cyklonuB po mieście, oczywiście z klimą i zależy na której stacji tankowane. Bez klimy nie próbowałem;-) Więc 18l w 1.6 wydaje się być dużo, ale tragedii nie ma - niech ktoś mnie poprawi, ale trzeba liczyć spalanie na benzynie + 30 lub 40% i mamy spalanie na LPG...

sq1gzg
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: możę to już było alle.....

Post 2 sie 2014, o 23:26

ufff żyję , gazownik przypadkowo też:) byłem na urlopie ,jednak dojechałem ale po przejechaniu 60km auto zgasło i ani na bezynie ani na gazie,(a w aucie 4-ero latka i żona ,środek lasu i 24.00) okazało się że gazownik tak polutował +po stacyjce że powstał zimny lut i komp od gazu się wyłączył wyłączając też wtryski od bezyny po dwóch godzinach ogarnełem o co chodzi podłączyłem kabel do gniazda zapalniczki i pojechałem w tatry (800km) niestety coś by lo nie tak bo im wyżej tym gorzej ,pod większe górki przełączałem na B bo by mnie zatrąbili na ...... jedyna zaleta tego ustawienia to max 9l gazu na 100. dopiero w środę postawiłem auto na poprawki (nadrabiałem zaległości w pracy) i po dwóch dniach było do odbioru , na gazie w sumie tak jak na B spalanie nie więcej niż 10 tylko po starcie rano jak przeskoczy na gaz a ja ruszam akurat to jest lipa nie ma mocy nie jedzie trzeba przełączyć na B I Jak się rozpędzi przełączyć na gaz i jest ok (jak trafię że przy normalnej jeździe przełączy to jest ok) jedyny babol jaki pozostał check 33 brak sygnału z prędkościomierza (niestety nie czujnik a trybik w skrzyni) i podobno dlatego jest zamulony i ma bardzo wysokie wartości podciśnienia, czasem żeby przyspieszył trzeb odjąć gazu albo rozkręcić go powyżej 4000 obrotów..
może ktoś bardziej znający się na subaru może mnie oświeci a może da się na gazie tak coś ustawić żeby ignorował brak tego sygnału (a może ktoś wie czy się da sygnał z czujnika abs-u podać ???)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: możę to już było alle.....

Post 5 sie 2014, o 23:19

thearchitect pisze: ój 2.0 NA DOHC łyka ok. 17l cyklonuB po mieście, oczywiście z klimą i zależy na której stacji tankowane. Bez klimy nie próbowałem;-) Więc 18l w 1.6 wydaje się być dużo, ale tragedii nie ma - niech ktoś mnie poprawi, ale trzeba liczyć spalanie na benzynie + 30 lub 40% i mamy spalanie na LPG...
:lol:
18 l w 1.6 to chyba przy upalaniu ostrym
Mój 2.0 pali normalnie 8 l benzyny /10 l gazu na autostradzie przy tempie 100km/h
w mieście 10l b /12 gazu

Spalanie 18 l/100 miałem przy zepsutej sondzie lambda...

Z tym gazem to może w Szczecinie coś spróbuj...
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ