vialle

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
dred1976
0 gwiazdek
Auto: subaru forester 2011
Polubił: 0
Polubione posty: 0

vialle

Post 7 sty 2015, o 21:53

witam mam pytanie czy ktoś z Was ma instalacje vialle w subaru? kupiłem forka 2011 2.0 i chciałbym coś takiego zażyć czy to ma sens?



WojtekK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 7 sty 2015, o 22:04

Na kropce jest temat opisywany.
Ja mam Vialle V generecja w OBK H6 My07.
Miałem FXT My03 z sekwencją.
Póki co po przejechaniu około 2 tys km na Vialle jestem bardzo zadowolony.
Ponoć technologia rozprężania płynnego gazu w cylindrze schładza zawory co ma zbawienny wpływ na ich interwały serwisowe.

vertus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 7 sty 2015, o 22:05

Nie będę zakładał nowego wątku, podepnę się pod ten. Nie znalazłem za dużo na forum na temat LPG. A właśnie mam do was w tym temacie pytanie. Posiadam Forestera 2.5 i chciałbym zamontować do niego LPG. Tylko nie za bardzo wiem jaką najlepiej wybrać. Vialle raczej odpada bo patrzyłem ceny to trochę drogo, bardziej zależy mi na sekwencji. Będę wdzięczny za wasze porady;)

Sprout
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 14 sty 2015, o 19:45

Wszystko co do instalacji zależy od Twojego budżetu. Możesz mieć dajmy na to STAGA albo Prinsa. Każda ma swoje wady i zalety tylko jedna to koszt 2-3 tyś. druga 5-6 tyś.;) Zresztą pytanie ile jeździsz, gdzie jeździsz bo to też istotne aspekty zwłaszcza patrząc na gwarancję;) A co do Vialle to nie wiem czy opłaca się teraz inwestować tak dużo w LPG, tylko dlatego że jest nowe.... Ale to moje subiektywne zdanie.

vertus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 15 sty 2015, o 11:04

Nie no ciekłego wtrysku nie chcę. A Ty u Siebie masz gaz?

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: vialle

Post 15 sty 2015, o 22:55

vertus pisze:Nie będę zakładał nowego wątku, podepnę się pod ten. Nie znalazłem za dużo na forum na temat LPG. A właśnie mam do was w tym temacie pytanie. Posiadam Forestera 2.5 i chciałbym zamontować do niego LPG. Tylko nie za bardzo wiem jaką najlepiej wybrać. Vialle raczej odpada bo patrzyłem ceny to trochę drogo, bardziej zależy mi na sekwencji. Będę wdzięczny za wasze porady;)
W moim poprzednim aucie (legacy 2,5 US) miałem stag'a 300 premium - koszt 3 tyś zł
Przejechane 210 tys km
Zero usterek
Polecam

Czesiek85
0 gwiazdek
Auto: auto służbowe
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 20 sty 2015, o 19:21

Dokładnie możesz wydać na instalację majątek ale nie wiem czy to jest sens skoro są dostępne na rynku opcje tańsze i sprawdzone... Zastanów się jeszcze nad Zenitem bo nie wydaje mi się że musisz przepłacać w tym temacie.

Sprout
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 24 lut 2015, o 12:37

Tu się akurat nie do końca zgodzę. Bo z LPG to jest tak że się oszczędza przy tankowaniu a nie przy montażu. Oczywiście że V generacja jest droga, ale praktycznie bezobsługowa, bo przegląd jest co najwyżej zalecany co 50 tyś. a nie jak w pozostałym co 15 tyś. km. Jeżeli natomiast nie chcesz iść w cieky wtrysk to pomyśl albo nad STAG 4 albo KME. Ja mam u Siebie właśnie tą druga instalację, i jestem bardzo zadowolony. Ale pamiętaj że najważniejszy jest warsztat a nie same komponenty.

vertus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 14 mar 2015, o 22:43

No coś w tym jest. Bo to ceny gazu są bardzo niskie. A czy na instalacji warto czy nie warto oszczędzać to już pozostawmy do opinii własnych.
Wracając do tematu założyłem staga 4 plus. To wyniosło 3500 złotych już instalacja z robocizną.
Była i tak wtedy jakaś promocja. Więc uznałem, że warto zamontować.
A uprzedzając wasze pytania gdzie, itp.
Zamontowałem instalację w egp na ostrobramskiej.
Instalacja została dobrze zamontowana i wyregulowana. Szkoda, że te kabelki tak pomontowali.
A le do działania nie mam nic do dodania. Wszystko dobrze działa. Przełączanie jest płynne i nie ma szarpnięć czy jakiś spadków. Podobno niektórzy mają ale ja nie :) Butla chyba 50 litrów.

Sprout
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 20 mar 2015, o 11:19

vertus pisze:No coś w tym jest. Bo to ceny gazu są bardzo niskie. A czy na instalacji warto czy nie warto oszczędzać to już pozostawmy do opinii własnych.
No według mojej opinii to raczej oszczędzasz przy tankowaniu. A nie powinno się szukać oszczędności podczas montażu. Oczywiście nie każdego stać na instalację z górnej półki ale omówmy się, warto odłożyć i przejechać 600 000 km niż 200 000 km :)

vertus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: vialle

Post 30 mar 2015, o 17:59

Ale to nie zależy od instalacji. No nie od nazwy, bardziej od komponentów. Które zostaną tam zamontowane, przecież wiadomym jest, że na tanich oponach daleko nie zajedziemy. Bo guma się sama spali na asfalcie po 10 tysiącach. Ale nie warto też wydawać na instalację kilka tysięcy. No jeśli się może to można. Ale warto dłużej pomyśleć nad tym.

ODPOWIEDZ