Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 17 lut 2015, o 00:48

Cześć, czołem.
Niby benzyna potaniała, ale jak widzę cenę gazu 1.6zł/l to aż mnie ściska w portfelu. Autko odremontowane, chyba czas je trochę popsuć :whistle:
Jaką zatem instalację polecacie, za rozsądne pieniądze - jakiś STAG? I komu to zlecić w Krakowie, kiedyś w poprzednim aucie montowali mi chłopaki z Fugazi, no ale nie wiem... M-gas? - nie mają w galerii żadnego Subaraka. Coś jeszcze?



szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 17 lut 2015, o 08:59

Moje wcześniejsze wozidło (2,5 legaś) był zaopatrzony w staga 300 premium i tak wyposażony pojeździł 200 kkm bez usterek
Obecny właściciel podobno ciągle zwiększa przebieg
Instalator niestety jakieś 160 km od Krakowa ale oczywiście polecam
Moje h6 też "gazował" ;-)

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 17 lut 2015, o 10:22

szamot pisze:Moje wcześniejsze wozidło (2,5 legaś) był zaopatrzony w staga 300 premium i tak wyposażony pojeździł 200 kkm bez usterek
A do dobre rzeczy piszesz, bo patrząc na cenniki to z tym STAGiem to zmieszczę się nawet w 3 kaflach :thumb:

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 17 lut 2015, o 10:26

jimiasty pisze:
szamot pisze:Moje wcześniejsze wozidło (2,5 legaś) był zaopatrzony w staga 300 premium i tak wyposażony pojeździł 200 kkm bez usterek
A do dobre rzeczy piszesz, bo patrząc na cenniki to z tym STAGiem to zmieszczę się nawet w 3 kaflach :thumb:
Ja płaciłem równe 3 :-)

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 19 lut 2015, o 14:58

A to jeszcze jedno pytanie: Czy da się wywiercić dziury w kolektorze bez ściągania go (w sensie że opiłki z metalu nie wpadną do środka) czy raczej sobie darować montaż w takim warsztacie?

milak
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 19 lut 2015, o 22:13

Ja bym sobie darował.
Ale nie jestem obiektywny :-) , bo my zawsze zdejmujemy kolektory do nawiertów.
Milak
(ex- OBK MY01 H6)

BenetollX
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 22 lut 2015, o 23:31

Piszecie o tych sterownikach STAG jakby to była najważniejsza część w całej instalacji, a jest zupełnie inaczej. Sterownik to jakieś 20%, reszta to dobór odpowiedniego do mocy silnika reduktora, wtryskiwacze wysokiej klasy, montaż (właśnie taki, żeby opiłki metalu nie wpadały do środka itp.). Wielu mechanikom po prostu nie chce się montować w taki sposób żeby całkowicie zabezpieczyć samochód.
Firma AGC (ta od zenitów) jest o tyle sympatyczna, że w przeciwieństwie do reszty sama dostarcza wszystkie podzespoły, a nie tylko elektronikę. Dzięki czemu montowane instalacje są bardziej spójne.
Co do mechaników to polecam warsztat AutoGaz Alfa na ulicy Zbożowej 2 w Krakowie

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 23 lut 2015, o 00:13

BenetollX pisze: Piszecie o tych sterownikach STAG jakby to była najważniejsza część w całej instalacji,
Nigdzie tak nie napisałem
Napisałem że z tym sterownikiem , przy dobrze dobranych innych komponentach i co ważne wszystko zainstalowane i zestrojone przez odpowiednią osobę dało efekt o którym wspomniałem

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 23 lut 2015, o 01:12

No tak, ten stag to taki skrót myślowy. Goście z m-gas bo o nich mowa proponowali dobry zestaw jako calosc: stag, wtryski hana i reduktor z zapasem do 200km. Już nie pamiętam oznaczeń ale ktoś dokładnie takie coś polecał na ''kropce'. Mówili że lubią gazowa subaraki i że montuje dwie listwy wtryskowe zęby wszystko było symetrycznie. Generalnie odniosłem wrażenie że zrobiłby to dobrze, ale to że nie zdejmuja kolektora mnie powstrzymalo. Obyczaje ta zbozowa. Dzięki za info.

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 24 lut 2015, o 00:04

jimiasty pisze: ale to że nie zdejmuja kolektora mnie powstrzymalo.

Nie zakładaj LPG w warsztacie gdzie tego nie robią kolektor ssący musi być zdjęty do nawiertów i zaopatrz się w kpl uszczelek do niego przed jego demontażem.
Jestem świeżo po montażu LPG w moim forku (pojeździmy - zobaczymy). 8-)
Dziury wywiercić się da bez zdejmowania kolektora , zwykle kończy się to jak w przypadku forka ojca szarpaniem podczas przyspieszania i palącym check'em :-/

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 24 lut 2015, o 22:57

Ok to teraz ostatnie pytanie. Stag czy BRC? Bo o tym drugim wyczytałem w Internetach ze to akronim od 'bez regulacji czegokolwiek' :D

milak
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 25 lut 2015, o 00:21

Tech
http://www.lpgtech.pl/oferta/sterowniki-2
lub
KME
http://kme.eu/category,sort,31.html

Wybierając spośród sensownych komponentów nie ma znaczenia który wybierzesz. Będą działać jednakowo dobrze.
Natomiast ma znaczenie KTO będzie montował i stroił. Bo najlepsze komponenty, zamontowane bezmyślnie
i nie wystrojone porządnie nie będą działać prawidłowo.
Milak
(ex- OBK MY01 H6)

jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Re: Outback 2.5 2004 - instalacja LPG, gdzie w Krakowie

Post 25 lut 2015, o 09:41

A to teraz już mi pomieszałeś w głowie totalnie.

ODPOWIEDZ