Koltec-Niekoltec w OBK'04

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
ps_jam4
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Outback III 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Koltec-Niekoltec w OBK'04

Post 12 lis 2016, o 20:43

Witam

Użytkuję od miesiąca Outbacka 2.5 z LPG. Outback ów rzekomo miał być wyposażony w "fabryczną" instalację LPG Koltec-Necam. Jako że zdarzyło się ostatnio że kilka razy zgasł przy pierwszym przełączeniu na gaz jeśli był akurat na wolnych obrotach to po mailowej konsultacji ze specem od Koleca miałem zamiar zregenerować reduktor. Cóż się jednak okazało przy bliższych oględzinach - w aucie siedzi reduktor AC STAG 01R. Wtryskiwacze są Koltec-owe. I tu dwa pytania do bardziej ode mnie ogarniętych:
1. Gdzie w Subaru montowali Koltecową centralkę LPG?
Zaglądam, podglądam z każdej strony i nie widzę, a chciałbym wiedzieć czy ingerencja w "oryginalną" instalację ograniczyła się do wymiany reduktora czy też zrobiono coś więcej. Co ew. powinienem jeszcze sprawdzić?
2. Czy taki mariaż (instalka Koltec + reduktor R01) ma szansę działać poprawnie czy też to radosna twórczość jakiegoś "insztalatora"?

I jeszcze pytanie dodatkowe:
W jaki sposób działa komputer pokazujący średnie spalanie i czy jakieś babole w wyregulowaniu LPG wpływają na jego wskazania? Czy też instalka LPG niejako "dostosowuje się" do benzyny i powodów wyższego spalania należy najpierw szukać w instalacji benzynowej? Innymi słowy - czy źle wyregulowana instalka LPG wpływa na wskazania komputera czy też komp wskazywałby ok, a gazu żarłoby znacznie więcej?
Już tłumaczę o co mi chodzi: Auto w trasie pali 8.6 - 9l (wg komputera) i 10 - 10.5l LPG (sprawdzane na stacji). W mieście natomiast jest już mało ciekawie - po ostatnim tankowaniu przejechałem jakieś 60km (ze 4 wyjazdy po Łodzi, ruch średni, bez masakry) i komp pokazuje 15.4l - nie za dużo to? Czytam sporo, porównuję i już sam nie wiem - jedni piszą że im pali i 18l LPG w mieście, ale większość pisze o 13-14l.
Dziwi mnie rozbieżność między 8.6 a 15.4 - rozumiem jakbym cały czas w korku stał. Ale nie stałem :)
Ten typ tak ma czy też coś może wpływać na zwiększone zużycie w mieście?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ