Dużo pali na gazie

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
karol45451
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Dużo pali na gazie

Post 13 cze 2010, o 14:02

Mam legaca 2.2 z 93r silnik z 97 chyba ten 128 konny ale nie wiem na pewno(na bloku jest napisane EJ22). Po wymianie silnika zaczął dużo palić. Dodam że jest w nim zwykła instalacja. Spalanie w trasie koło 13 l gazu średnia 120km/h po mieście dochodzi do 17 litrów. Czy to jest normalne spalanie tego silnika? Byłem u gazowników kręcili tymi sróbkami ale mówią że jest dobrze ustawiony. Chodzi ok tylko to spalanie. ;-( Wcześniej miałem tego 136km i palił znacznie mniej(ok 11 trasa 14miasto). A i zostawiłem kolektor ssący z wcześniejszego silnika czy to przez to? Chyba nie różnią sie one zbytnio. Może trzeba podłączyć instalacje od nowa pod komp i od nowa wyregulować ?



Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dużo pali na gazie

Post 13 cze 2010, o 22:12

karol45451 pisze: kręcili tymi sróbkami
Przy instalacji LPG pierwszej generacji takie spalanie może być jak najbardziej normalne.
Nienormalne jest montowanie tak prymitywnej instalacji do Subaru. Ile masz koni na LPG? 50?
Niech Jah ma w opiece Twoje gniazda zaworowe i kolektor dolotowy.

Inna sprawa, że widzę sprzeczność - albo instalacja LPG z komputerem, albo "śrubki".

karol45451
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dużo pali na gazie

Post 14 cze 2010, o 15:12

Mam instalację II gen. Występuje w niej komputer i "śrubki" . Mam taką instalacje z powodu ceny kiedy ją zakładałem 5 lat temu cena sekwencji była dużo większa niż teraz. Ale spalanie do tej pory było ok. Po wymianie silnika wzrosło.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dużo pali na gazie

Post 14 cze 2010, o 21:47

Tak czy inaczej to instalacja mieszalnikowa. Policzek w twarz dla całej ekipy konstruktorów silników Subaru ;-)

II generacja to silniczek krokowy regulujący wydatek zaworu gazu na podstawie odczytu z sondy lambda. Dużego pola do popisu jeśli chodzi o "strojenie" nie ma, ale próbuj...

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dużo pali na gazie

Post 15 cze 2010, o 10:14

witam!

...jako osiadacz LotniczegoPaliwaGazowego na swoim pokladzie powiem jedno a chyba najistotniejsze, zbyt uboga mieszanka paliwowa jest najczestsza przyczyna popodpierania zaworow i koniecznosci ich kosztownej/b.kosztownej regeneracji. wiem to ze swojego doswiadczenia i bron cie panie przed takim remontem.
...w dniu zakupu moj forek mial ustawiona b.uboga mieszanke (kupilem z lpg) palil ok.13l/100km przy 230KM koszt remontu zaworow to ok.3tys.
w moim przypadku- niewarto !!!

...prawdopodobnie gaziarze ustawili ci optymalna/bogadsza mieszanke a przy dzisieszym koszcie ponizej 2pln/l nie wyglupiaj sie i nie szukaj oszczednosci bo czkawka sie odbija- ostrzegam !!!

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Dużo pali na gazie

Post 15 cze 2010, o 18:13

ja tam sie nie znam, ale w OBK była instalka 2 generacji i po regulacji przez naszego mistrza w spokojnej jezdzie w trasie palil 9l a po miescie jakies 12-13. wiec IMO troszke za duzo jak na wolnego ssaka imo.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ODPOWIEDZ