filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
brzoza6843
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 09:17

Witam,

Czy ktoś próbował wywalić DPF z boksera diesla ?
Forek dobija do 100 tys km, po jeździe w ruchu ulicznym coraz częściej zapala sie lampka zapchanego filtra a jego przepalenie na trasie zajmuje nawet 1 godzinę więc raczej jest na wykończeniu ...
Będę wdzięczny za podpowiedź gdzie potrafią to dziadostwo wywalić



marcellus
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Auto: Legacy Celebration
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 10:04

a czy czasem po usunieciu tego filtra komp nie bedzie wyrzucal bledow ??
__________________________________________________
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 10:06

Będzie

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Post 12 lip 2011, o 11:17

Azrael, a jesteście już przygotowani do programowego wywalania tego świństwa?

Bo chyba w najbliższym czasie zacznie się na to robić coraz większy rynek, auta kończą gwarancje, ludzie zaczną się tych cholernych DPFów pozbywać.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 11:24

jarmaj, są już na rynku urządzenia które to coś emulują. Co do programowego wywalenia tego to jest już możliwe programowanie tych sterowników ale sam software jest jeszcze słabo zbadany. Myślę że to kwestia niedługiego czasu.

Angelo
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 17:53

Z forestera 2.0 Boxer można usunąć filtr cząstek stałych. Jedynym rozwiązaniem ze względu na zastosowanie w tym samochodzie sterownika Denso jest emulator DPF. http://www.fap-dpf.pl/nasze-produkty.ht ... lto=prod17
Pozdrawiam

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 18:07

Angelo pisze: Jedynym rozwiązaniem ze względu na zastosowanie w tym samochodzie sterownika Denso jest emulator DPF

Kwestia czasu.

kons6
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:04

na pocieszenie: ja nie wiem nawet co to DPF przy 90% jazdy w mieście, to co prawda nie subaru, ale silnik również 2litry

za to koło zamachowe wytrzymuje ok. 40-50tys, coś za coś :idea:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:07

Koło i sprzęgło do Subaru diesel już dostępne u nas w rozsądniejszej cenie :)

brzoza6843
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:09

Jutro jadę do warsztatu który wstawia emulator ADS mają się wstępnie przyjrzeć, jeśli nic z tego nie wyjdzie to do serwisu na płukanie a jeśli i to juz nie pomoże to wymiana na nowy , słyszałem ze niewiele kosztuje jakieś 12 tyś ? ekoterroryzm ... :wall:
Nie polecam użytkownikom subaru 2.0d wyjeżdżać zimą w wyższe góry, np na narty w alpy - na serpentynach DPF zapycha się na amen tylko płukanie w serwisie pomaga, mnie ta przygoda kosztowała 400 EUR serwis + 100 EUR dojazd taxi po odbiór samochodu z serwisu 100km - to było pierwsze zatkanie DPF przy mniejszym przebiegu a gwarancja nie obejmuję tego typu usterek ...

brzoza6843
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:13

Azrael pisze:Koło i sprzęgło do Subaru diesel już dostępne u nas w rozsądniejszej cenie :)
Miło słyszeć, możesz przybliżyć cenę kompletu tarcza docisk koło? , co prawda jestem już po wymianie przy 90 tyś km ale dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:16

Sprzęgło 1100, koło 2100. Nie jest to nadal tanio, ale już nie jest to powalające na kolana. Mam nawet na miejscu.

brzoza6843
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:24

Azrael pisze:Sprzęgło 1100, koło 2100. Nie jest to nadal tanio, ale już nie jest to powalające na kolana. Mam nawet na miejscu.
a według mnie dobra cena zwłaszcza koło , jakiej firmy ?

kons6
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 21:50

ja mogę za darmo przeczyszczać filtry DPF, to znaczy za koszt paliwa :->

brak spójności jest zawsze w długim okresie problemem: tutaj niespójne są DPF(technologia) i ecodriving(zasada postępowania), to drugie nawet znam, umiem i używam: kiedy się zagadam na autostradzie i muszę dojechać do stacji benzynowej, która jest za kilkadziesiąt km, startując ze wskazania 10km do końca baku...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 23:06

brzoza6843 pisze: a według mnie dobra cena zwłaszcza koło , jakiej firmy ?

Sachs, z tego co udało mi się ustalić OEM też Sachsa. Jest też wzmocnione sprzęgło Sachsa, ale dość drogie. Pod 4k.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 12 lip 2011, o 23:43

Azrael pisze:Sprzęgło 1100, koło 2100. Nie jest to nadal tanio, ale już nie jest to powalające na kolana. Mam nawet na miejscu.
O w końcu ktoś się tym zaczyna zajmować .Dobrze ,to może zatrzymam swojego klekota dłużej niż gwarancja

kaczorgsm
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 17 lip 2011, o 18:33

brzoza6843 pisze: Czy ktoś próbował wywalić DPF z boksera diesla ?

Hi ho.
Robimy bez problemu. Nie jest to emulator :)
więcej info PM

kaczorgsm
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 17 lip 2011, o 19:23

Angelo pisze: Z forestera 2.0 Boxer można usunąć filtr cząstek stałych. Jedynym rozwiązaniem ze względu na zastosowanie w tym samochodzie sterownika Denso jest emulator DPF.

Informacje sprzed kilku lat.
Robimy Subaru na Denso bez żadnych problemów.

AD4M
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Forester 2.5XT MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 20 paź 2012, o 22:28

Azrael pisze:jarmaj, są już na rynku urządzenia które to coś emulują. Co do programowego wywalenia tego to jest już możliwe programowanie tych sterowników ale sam software jest jeszcze słabo zbadany. Myślę że to kwestia niedługiego czasu.
Czy emulator albo zmiana programu będą też potrzebne po usunięciu dpf z legacy 2.0D 2008 - w wersji z "otwartym" filtrem?

marlad
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 28 wrz 2015, o 17:41

brzoza6843 pisze:Witam,

Czy ktoś próbował wywalić DPF z boksera diesla ?
Forek dobija do 100 tys km, po jeździe w ruchu ulicznym coraz częściej zapala sie lampka zapchanego filtra a jego przepalenie na trasie zajmuje nawet 1 godzinę więc raczej jest na wykończeniu ...
Będę wdzięczny za podpowiedź gdzie potrafią to dziadostwo wywalić
Witam,
w Subaru Forester 2.0 Diesel siedzi sterownik Denso.Sterownik ten jest mało popularny i niechętnie obsługiwany przez elektroników z uwagi na skomplikowaną budowę i strukturę zawartości procesora RENESANS 7058 i podobnych.Może on zawierać nawet i 2000 map , w tym część odpowiedzialnych za pracę DPF .Przykłady poniżej:
Obrazek
Obrazek

Najlepiej jest obrabiać ręcznie plik np w WINOLS wyodrębniając oraz patrząc na czujniki temperatur , różnicy ciśnień ,wymuszoną procedurę dopalania / regeneracji i pozostałe . Wszystko jest to powiązane też z czujnikiem gęstości oleju .


Sam sterownik jest umieszczony pod nogami pasażera w specjalnie do tego przystosowanym miejscu :
Obrazek

Odczyt i zapis sterownika :
warsztaty posiadające sprzęt z niższej półki zapisują i odczytują sterownik otwierając go na stole na ramie BDM ( poniżej przykład DENSO, ale trochę inny sterownik )
Obrazek
Najnowsze urządzenia umożlwiają odczyt i zapis po OBD-metodą bezinwazyjną .


EMULATOR?
Co do zastosowania emulatora to jest to metoda bezpieczna i sprawdzona , ale niestety też narażona na działanie czynników zewnętrznych (np.wilgoć , gryzonie ). Jest to rozwiązanie niestety też rzucające się w oczy i byle jaki diagnosta wychwyci jego obecność i na przeglądzie może robić problem.

Co do części mechanicznej to nie będę się rozpisywał ponieważ jest to typowo mechaniczna czynności wykonana w sposób schludny nie nastręcza problemu w miarę sprawnemu mechanikowi ,który również potrafi obsłużyć spawarkę.
Pamiętamy,iż należy wykonać cięcie puszki w miejscu niewidocznym dla diagnosty.

Materiały źródłowe pochodzą z firmy ŁG autoserwis http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/i ... 7-939-500/

W razie pytań służę pomocą
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, o 09:33 przez marlad, łącznie zmieniany 2 razy.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 wrz 2015, o 20:14

bo to zabawa dla ludzi którzy mają o tym pojęcie i nie bawią się w tłumaczenie na forum jakie to nie jest trudne do zrobienia, tylko biorą auto i oddają działające za sumę X.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

marlad
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: filtr DPF Forka 2.0D gdzie usunąć?

Post 28 wrz 2015, o 22:53

AD4M pisze:
Azrael pisze:jarmaj, są już na rynku urządzenia które to coś emulują. Co do programowego wywalenia tego to jest już możliwe programowanie tych sterowników ale sam software jest jeszcze słabo zbadany. Myślę że to kwestia niedługiego czasu.
Czy emulator albo zmiana programu będą też potrzebne po usunięciu dpf z legacy 2.0D 2008 - w wersji z "otwartym" filtrem?
Filtry typu otwartego występują też np. w Mitsubishi Pajero . Miałem taki przypadek na warsztacie , auto trafiło do nas po kradzieży układu wydechowego.
Nie trzeba było nic modyfikować w ECU bo nie było w ogóle obsługi DPF . Zadnych czujników itp.

Więc jeśli w Foresterze również nie ma czujników przy DPF to znaczy ,że nie jest on obsługiwany przez ECU i nie trzeba modyfikować softu .

ODPOWIEDZ