Instalacja LPG w Foresterze

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
mika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

LPG w Foresterze

Post 19 wrz 2011, o 22:24

witam

mam pytanie,chciałbym kupić forestera ( 2002 - 2006 ) i założyć do niego instalację gazową,ale nie mam zupełnie pojęcia jaki silnik byłby najlepszy do LPG,słyszałem że 158KM silnik dobrze to znosi,z drugiej strony wyczytałem że do boxera nie jest wskazane zakładanie LPG?! Prosiłbym o jakieś konkretne porady:jaki rocznik forestera byłby najlepszy,jaka pojemność i moc,itd
Z góry dzięki
mika



Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Instalacja LPG w Foresterze

Post 5 paź 2011, o 23:17

mika pisze:witam

mam pytanie,chciałbym kupić forestera ( 2002 - 2006 ) i założyć do niego instalację gazową,ale nie mam zupełnie pojęcia jaki silnik byłby najlepszy do LPG,słyszałem że 158KM silnik dobrze to znosi,z drugiej strony wyczytałem że do boxera nie jest wskazane zakładanie LPG?! Prosiłbym o jakieś konkretne porady:jaki rocznik forestera byłby najlepszy,jaka pojemność i moc,itd
Z góry dzięki
mika
Przeczytaj cały wątek o LPG to się dużo dowiesz.
Ja chociaż nie ma założonego gazu,ale auto kupowałem z zamiarem gazowania.
Dla tego kupiłem wolnegossaka - tańsze koszty eksploatacji - przy LPG również.
Z tego co widać Subaru dobrze się gazuje.Do silników z turbo na pewno trzeba dobrego fachowca od LPG.
Zwróć uwagę czy nie trzeba wyjmować silnika do regulacji zaworów w aucie które chcesz kupić,ponieważ przy gazie trzeba to robić dość często. Lepsza pojemność to 2 l.
Mój kolega ma zagazowane od 2 lat wolnossące 2l.Legasy (rok prod.2001),rozbierał niedawno silnik i nie znalazł nic niepokojącego.

sebek
1 gwiazdka
Auto: Subaru Forester S-Turbo 20th Anniversary
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 2 lis 2011, o 09:12

ja mam 2.0 turbo z LPG i działa

Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 11 lut 2012, o 04:11

Ja już spaliem (zamortyzowałem) prawie całego Forestera dzięki LPG, jest turbo i pomyka aż miło. Gazuj zanim się nabierzesz wątpliwości. Niech Ci co się wstydzą gazu Cię nie skruszą. LPG rules, a jak niby drożej i się silnik psuje - to polecam uwadze, że żadne auto nie jest wieczne, a z każdego baku możesz sobie odłożyć 200 zł na nowy samochód.
Mój pali na trasie przy mrozach 11l / 100 km = 11 x 2,80 czyli ~30 zł, na Pb 98 byłoby 10l x 5,85 ~58,50 zł. Zatem mniej więcej połowę taniej. Montaż instalacji to 3000 zł.
Zwraca się po 10 - 12 tys km.
(Forek jest moim trzecim autem na gaz - mam w sumie przejechane ponad 200 tys na LPG). Bezkonkurencyjne!!!
Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

ados
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Legacy turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 31 maja 2012, o 21:27

Silniki subaru bardzo dobrze radzą sobie z LPG, montuj śmiało, tylko u dobrego gazownika, który dobrze to ustawi. Ja mam EJ22Turbo i śmiga aż miło. Ponad 100 tyś.km na LPG a w sumie 306tys.km
ados

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 3 cze 2012, o 14:50

ados pisze: Ja mam EJ22Turbo i śmiga aż miło.

Może pokażesz sprzęta w galerii ? :)

kropi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź i okolice
Auto: 1998 Forester 2.0, 1999 Legacy 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 cze 2012, o 23:29

Opinię o gazie psują niedorozwinięci gazownicy. Instalacja zakładana u dobrego fachowca nie powinna sprawiać żadnych problemów, oczywiście może być o 200 - 300 zł droższa niż zakładana u piekarza lub szewca co się świeżo przekwalifikował wyczuwszy interes. Od kiedy sprzedałem ostatniego Trabanta wszystkie auta mam z gazem (o, przepraszam, jednego nie zdążyłem zagazować) i jedyny problem jaki miałem był z legalizacją zbiornika w Hondzie ściągniętej z Holandii już z gazownią. Mój fachowiec twierdzi, że najlepsze są silniki 4-cylindrowe, obojętne z turbo czy bez. Instalację poleca sekwencyjną, najczęstszym błędem popełnianym przez oszczędnych jest montaż pojedynczej listwy wtrysków od której rozchodzą się 4 długaśne przewody gazowe. Optymalne w boxerze są pojedyncze wtryski bezpośrednio wkręcane w kolektor, dopuszczalne - pojedyncze na krótkich przewodach lub dwie listwy po 2 wtryskiwacze na każdą stronę. Sterowniki STAG, KME mają dobrze dostępny serwis, do tego są programowalne. Wtryski Keihin to górna półka ale starczą na 50-60 tys. Mają swoje koreańskie odpowiedniki, nieco tańsze, ponoć nie gorsze, ale nie pamiętam nazwy. Są też tańsze wersje typu Magic Jet, Valtek - jeśli nie planujesz dożywotniego posiadania swego samochodu to oszczędzisz 4-5 stówek, a te 30 tys powinny wytrzymać. Pojeździć, popytać, montować u łebskiego gazownika, cieszyć się z zaoszczędzonej kasy. :-)
Obrazek

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 19 cze 2012, o 20:32

kropi pisze:Wtryski Keihin to górna półka ale starczą na 50-60 tys
Ja bym dołożył 2 lub 3 z przodu do tego przebiegu. Koreański odpowiednik to Hana 2000 - też zrobią 200 tys. przy regularnej wymianie filtrów, zależy też od jakości gazu. Z ciekawostek jeżdżę na Polskim produkcie wzorującym się na Keihin i Hana - Barracuda. Nie dawno wszedł do sprzedaży, ja dostałem partię do testów. Bardzo sobie chwalę.
kropi pisze:Mój fachowiec twierdzi, że najlepsze są silniki 4-cylindrowe
A w czym gorsze są lepsze 6 i 8-cylidrowe? Powiedziałbym, że lepsze bo więcej palą i więcej można zaoszczędzić :)
mika, powiedz w jakim rejonie mieszkasz to może kogoś kto nie zepsuje auta.

MolonLabe
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester MY03 SpecUS 2,5XS + podtlenek od Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 16 lip 2012, o 15:25

Ja właśnie odebrałem swoje 2,5 litra od kolegi Jako... powiem szczerze , jestem w szoku. Miałem już kilka aut na LPG , zawsze na dość dobrych instalacjach. Ale zdecydowanie forek po robocie Jako jeździ najlepiej... Nawet nie czuć momentu przełączenia się na gaz. Kwestia gazu to jak zwykle , kwestia tego kto ma LPG zakładać. I nie ma tutaj żadnych sentymentów i oszczędzania. Ja musiałem z żalem po 7 latach znajomości rozstać się ze znajomym gazownikiem :) Tylko dlatego że po prostu nie miał doświadczenia w Subaru. I tej decyzji jak na razie nie żałuję
"Tylko umarli ujrzeli koniec wojny"

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 lip 2012, o 08:35

Fakt, że Jako to po prostu mistrz. Ale ma tez mistrzowskie ceny :-/ . W wypadku mojego Forka z wiatrakiem uznalem, że warto. I tez nie żałuję.

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 lip 2012, o 10:33

MolonLabe, a możesz napisać, ile kosztuje taka przyjemność...jesli nie chcesz tutaj to poproszę na PW. Jak tak dalej pójdzie to zagazuję mojego forka bez sentymentów bo mam ochotę JEŹDZIĆ a nie snuć się po drogach nie przekraczając 2,5 tyś obrotów bo inaczej musiałabym go tankować do pełna 2 x w tygodniu :? :o

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 lip 2012, o 12:26

Marlena, Gazuj forka a na pewno będzie tak jak piszesz
Marlena pisze: mam ochotę JEŹDZIĆ a nie snuć się po drogach nie przekraczając 2,5 tyś obrotów
Za stóweczkę do pełna i wio...
Moja impreza pali 12l LPG jeżdząc tylko po mieście na krótkich dystansach :-p

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 lip 2012, o 13:39

koziolek pisze:Marlena, Gazuj forka a na pewno będzie tak jak piszesz
Marlena pisze: mam ochotę JEŹDZIĆ a nie snuć się po drogach nie przekraczając 2,5 tyś obrotów
Za stóweczkę do pełna i wio...
Moja impreza pali 12l LPG jeżdząc tylko po mieście na krótkich dystansach :-p

tylko weź wytłumacz to mojemu mężowi, który gdyby mógł to by się do tego forka modlił i nawet nie chce słuchać na temat zbeszczeszczenia subaru gazem :cofee:

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 17 lip 2012, o 13:56

Marlena pisze: nie chce słuchać na temat zbeszczeszczenia subaru gazem
Też tak miałem ale mi przeszło :-p
Nikogo nie namawiam ale po wyjeżdżenu kilku pełnych zbiorników LPG oszczędziłem na komplet opon :-p
Koszt instalacji LPG to jakieś 8-10 zbiorników wachy

MolonLabe
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester MY03 SpecUS 2,5XS + podtlenek od Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 00:36

Powiem tak , o kosztach to już trzeba z kolegą Jako. U mnie było sporo taniej bo bez wiatraka. Jednak mój znajomy zakładał gaz do WRX , nie założył u Jako ze względu na finanse... i już żałuje. Naprawdę jeśli masz zamiar autem trochę pojeździć a SG to dość trwałe auto i ja swoim jak sam się śmieje mam zamiar śmigać aż podłoga przeleci :) Robisz nawet nie wiele km miesięcznie to i tak się opłaca. Mój Forek pali teraz 15,8 gazu po Warszawie w korkach , do tego dochodzi automat , klima , nie oszczędzanie gazu plus śmiganie po lepszych odcinkach w zakresie 120-150 km/h. Co daje jakieś 200 pln oszczędności na jednym tankowaniu. A może coś jeszcze uda się urwać z tego spalania po wymianie świec i przewodów oraz regulacji po 1000 km. LPG nie ma się co wstydzić , paliwo jak każde inne. Wolę jeździć Forkiem na gaz niż Octavią 1.9SDI. Tym bardziej że u mnie gazu nie czuć i nie widać ale to już kwestia nowatorskiego ukrycia instalacji :P (upierdliwa wspólnota mieszkaniowa i garaż podziemny)
"Tylko umarli ujrzeli koniec wojny"

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:35

no niestety, mąż w przekonaniach o LPG beton, nic go nie przekona :? nawet stare, sprawdzone sposoby :-)
powiedział, ze przynajmniej jest spokojny, że nie zrobię sobie krzywdy :? :evil:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:38

Dobrze że Kocur jest czarny, jakby co, nie bedzie widać że się czerwieni...

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:39

Marlena pisze:no niestety, mąż w przekonaniach o LPG beton, nic go nie przekona :? nawet stare, sprawdzone sposoby :-)
trochę racji ma, bo koszta utrzymania auta potem są ciut wyższe - droższy przegląd, regulacja zaworów częstsza itp) - ale jeżeli już Ci się uda go przekonać to tylko do Wawy jedź do Jako, nie idź już po wersji oszczędnościowej, bo dwa razy stracisz :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:44

nie przekonam go :cofee: powiedział, że jesli chcę gaz to Kocur idzie do żyda a ja dostanę w zamian wolnego ssaka z LPG - tak mnie zaszantażował :mrgreen:
w sumie on tankuje nie ja, więc jak tak bardzo chce to niech ma ...ale bak paliwa na miesiąc to zdecydowanie za mało :wall:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:46

OBK H6, z kosztami przeglądu to przesadziłeś to jest jakieś 60 zł raz w roku czym że więc to jest w porównaniu do wielkości słońca :giggle: :giggle: , co do reszty ja mam swoje zdanie ,że po prostu musi być ktoś obyty w temacie porządnie i tyle :cofee:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 10:59

burat pisze: czym że więc to jest w porównaniu do wielkości słońca :giggle: :giggle:
jak mauż jest upierdliwy, to wiesz że nawet do słońca się przypierdzieli - ale komu ja to mówie - znasz mauża i Marlena musiałaby z Tobą ponegocjowac, żebyś przekonał sponsora :giggle: :giggle: :giggle:
Marlena pisze: nic go nie przekona :? nawet stare, sprawdzone sposoby :-)
ale jak z mężem jej nie idzie, to z Tobą może też się nie udać :giggle:
burat pisze: musi być ktoś obyty w temacie porządnie i tyle :cofee:
No więc jak mówię - Robert i tyle - nie ma innej opcji :thumb:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 18 lip 2012, o 11:04

OBK H6, oj byłoby o wiele łatwiej :giggle: :giggle: :giggle:

subarka665
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: takie wielkie spalenie LPG ?
Auto: Subaru Legacy - Luxus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 19 lip 2012, o 13:17

burat pisze:OBK H6, z kosztami przeglądu to przesadziłeś to jest jakieś 60 zł raz w roku
Co?? Ja raz w roku to płace około dwóch stówek.
W moich żyłach ETYLINA, zamiast serca...
turbina...

Think. Feel. Drive. Subaru

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 19 lip 2012, o 15:15

subarka665 pisze: Ja raz w roku to płace około dwóch stówek.
Za jedną przegląd? ;-)

subarka665
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: takie wielkie spalenie LPG ?
Auto: Subaru Legacy - Luxus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Instalacja LPG w Foresterze

Post 19 lip 2012, o 18:47

So What! pisze:
subarka665 pisze: Ja raz w roku to płace około dwóch stówek.
Za jedną przegląd? ;-)
Tak, za jeden przegląd.
W moich żyłach ETYLINA, zamiast serca...
turbina...

Think. Feel. Drive. Subaru

ODPOWIEDZ