LPG - polecane instalacje i warsztaty

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
nicopm
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback H6 3.0 2001 r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 13 kwie 2012, o 19:22

Witam forumowiczów - moje autko to subaru outback H6 2001 r z lpg landi renzo omegas - ostatnio zgasł na skrzyżowaniu (ciepły silnik ) - podajcie możliwą przyczynę (na benzynie wszystko oki ) jazda na gazie normalna bez szarpnięć itp. tylko ten incydent z zgaśnięciem - filtry wymienione - oraz szukam namiaru na solidny serwis lpg w okolicach Czeladzi może strojenie instalki wystarczy ? pozdrawiam



RadziejS
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: S-turbo MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 17 kwie 2012, o 12:48

Mogę polecić w Ursusie na Regulskiej - Eco-Tech.

Zakładał mi tam taki młody chłopak - postarał się, ładnie poukładał przewody. Jestem zadowolony. Niedługo wybieram się na piewrszy przegląd po 15 tys. - zobaczymy co powiedzą.
Obrazek - chcesz świnkę, pisz PW i klikaj tutaj

kociou1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 17 kwie 2012, o 15:55

RadziejS pisze:Mogę polecić w Ursusie na Regulskiej - Eco-Tech.

Zakładał mi tam taki młody chłopak - postarał się, ładnie poukładał przewody. Jestem zadowolony. Niedługo wybieram się na piewrszy przegląd po 15 tys. - zobaczymy co powiedzą.
Też się do nich wybieram. Po pierwszej rozmowie bardzo pozytywne wrażenie.
Jaką instalację Ci zaproponowali i jaki koszt usługi?

RadziejS
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: S-turbo MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 17 kwie 2012, o 16:03

kociou1 pisze: Jaką instalację Ci zaproponowali i jaki koszt usługi?
BRC Sequent24 - 3500 zł. Jakbyś był u nich, powiedz, że masz namiary od gościa z czarnego forka :-)
Obrazek - chcesz świnkę, pisz PW i klikaj tutaj

masaaj
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 9 lis 2012, o 16:33

Jako, że noszę się z zamiarem spełnienia marzeń o "leśniku" a znajomy serwisant z Subaru uraczył mnie nazbyt licznymi opowieściami o dziecięcych problemach wysokoprężnych jednostek z lat 2008-09 (pękające wały, sprzęgło, dwumasa, wtryski, itp.), zastanawiam się mocno nad benzynowym wolnossakiem, który doposażyłbym w instalację LPG. Chciałem się dopytać o spalanie tychże na gazie zarówno 2.0 jak i 2.5 (przeczytałem ten wątek, ale o 2,5 to żadnej jeszcze informacji nie znalazłem). Który z obu silników lepiej wybrać ze względu na instalację - chciałbym rocznik 2008 w nowszej budzie, jeżdżę głównie w trybie podmiejskim i krótkie trasy, rocznie ok. 20 - 25 tys. km dużo zimą. Z góry dzięki za jakąś radę w temacie

marek_z
0 gwiazdek
Lokalizacja: WG
Auto: Legacy MY06 165hp
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 14 lis 2012, o 14:50

witam, mam Legacy MY06 165KM i zastanawiam się nad założeniem instalacji LPG. Czy ktoś mógłby polecić mi gazownika z mazowieckiego, ewentualnie lubelskiego województwa, który ogarnia Subaru. Jaki może być przybliżony koszt montażu LPG w tym modelu?

RDS220
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 14 lis 2012, o 15:23

masaaj pisze:Jako, że noszę się z zamiarem spełnienia marzeń o "leśniku" a znajomy serwisant z Subaru uraczył mnie nazbyt licznymi opowieściami o dziecięcych problemach wysokoprężnych jednostek z lat 2008-09 (pękające wały, sprzęgło, dwumasa, wtryski, itp.), zastanawiam się mocno nad benzynowym wolnossakiem, który doposażyłbym w instalację LPG. Chciałem się dopytać o spalanie tychże na gazie zarówno 2.0 jak i 2.5 (przeczytałem ten wątek, ale o 2,5 to żadnej jeszcze informacji nie znalazłem). Który z obu silników lepiej wybrać ze względu na instalację - chciałbym rocznik 2008 w nowszej budzie, jeżdżę głównie w trybie podmiejskim i krótkie trasy, rocznie ok. 20 - 25 tys. km dużo zimą. Z góry dzięki za jakąś radę w temacie

leśnik 2.0 wolny ssak, automat, lpg by Jako pali w mieście ok 13l lpg, w trasie od 11,5 do 16 (autostrada). w 2,5 podobno wydmuchuje uszczelki i to bez lpg (jest o tym info na forum).

kuzian
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lwówek Śląski/Wrocław
Auto: Forester 2.0 X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 26 lut 2013, o 09:32

Witam

Niedawno stałem się posiadaczem "leśnika: wolnego ssaka 2.0 z 2003 roku. Zastanawiam się nad jego zagazowaniem. Czy ktoś może polecić jakiegoś gazownika we Wrocławiu lub w okolicach co się zna na gazie w Subaru i zrobi to dobrze.

pozdrawiam
Krzysiek

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 1 mar 2013, o 18:55

kuzian pisze: gazownika we Wrocławiu
Napisz do Krisa82, ostatnio zeznawał przez telefon że zna jakiegoś godnego polecenia.

jacek.marciuk
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 10 lip 2013, o 13:19

Witam,

1. Mógłby ktoś polecić warsztat LPG w Lublinie lub okolicy?
2. czym się różnicy stag4 od stag4+ od stag 300 premium od qboxa i który wybrać ?
3. Jaki jest największy problem wynikający z konstrukcji silnika z którym mógłby mieć "przeciętny" instalator ?

Subaru Impreza GD 2.0 125KM A/T

Angie
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 17 lip 2013, o 16:31

Dwa razy wyczytałam, we Wrocławiu - SPARKO do montowania gazu w Subaru Forester. Czy nadal polecacie? I czy jest jeszcze miejsce we Wrocławiu polecane gdzie zagazować pacjenta?

rafval
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 8 sie 2013, o 22:04

Dla zainteresowanych z Krakowa i okolic zostawiam poniżej namiary na sprawdzoną miejscówkę. Robiłem tam swojego subraka, dwóch znajomych również.

LPG House
ul. Klimeckiego 14
30-706 Kraków
(12) 383 40 10
www.lpghouse.pl

PawelK84
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy 04r 2.5 SOHC LPG /RIP
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 21 sie 2013, o 20:05

Poszukuje sprawdzonego gazownika najlepiej z Bielska lub okolic do zagazowania Legacy 2.0 137KM kombi przebieg 260kkm

PS: jaki max zbiornik można wcisnąć zamiast dojazdówki ?

waka
0 gwiazdek
Auto: forester s turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 10 wrz 2013, o 20:15

jaka jest najlepsza gazownia na południu Polski, która ogarnie turbo?

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 20 wrz 2013, o 15:27

josef, i zarejestrowałeś się na forum tylko po to, żeby się tym z nami podzielić.... :whistle: :roll:
Czarownica prawdę Ci powie :D

Sulfar
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 23 lis 2013, o 16:50

Witam,

Poproszę o przesłanie na PW namiarów na siedzibę Jako w Warszawie.

Dziękuję z góry.

elf_pomocnik
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 24 lis 2013, o 08:25

W Krakowie polecam firmę GEG Auto-Gaz na ul. Darwina
Auto przejechało już 10 000 km i wszystko jest w jak najlepszym porządku, obsługa miła i znająca się na rzeczy.
Konkurencyjni cenowo, a wsadzają porządny sprzęt ( Hana, Landi, STAG) , wlew pod klapką bez dopłaty i wszystko elegancko pomontowane.
Tak więc warto.

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 22 mar 2014, o 21:22

elf_pomocnik pisze: W Krakowie polecam firmę GEG Auto-Gaz na ul. Darwina
(..) obsługa miła i znająca się na rzeczy. Konkurencyjni cenowo.
Potwierdzam - byłem GX'em na regulacji/wymianie filtrów i wrażenia mam pozytywne.

fasolens
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Subaru Legacy 2.0 137KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 15 maja 2014, o 14:39

Bergen pisze:
kuzian pisze: gazownika we Wrocławiu
Napisz do Krisa82, ostatnio zeznawał przez telefon że zna jakiegoś godnego polecenia.
Ja polecam Sparco na Grabiszyńskiej
http://www.sparko.com.pl/kontakt.html
Sam tam zakładałem gaz BRC

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 15 maja 2014, o 15:17

Subaru Impreza GT Kombi 2000

Zenit PRO OBD
Wtryski Hana H2001 niebieskie
Parownik Gold.

Instalacja zakladana przez moich pracownikow przy przebiegu 100.000 km. Wyciagniety silnik, regulacja zaworow (jeden wydechowy byl juz podstawiony), odkrecany i malowany kolektor ssacy. Ostatnio zostal wyciety katalizator i przez to auto nie chce jezdzic juz na benzynie (do mapowania). Na gazie nie ma najmniejszego problemu. Mieszanka podciagnieta do gory zeby wyeliminowac ubogie spalanie. Na gazie od roku. Przejechane okolo 20.000 km. Duze mozliwosci kalibracji na sterowniku, ale widzialem problemy z WRX przy doladowaniu ponad 1.2 bara i nieodpowiednio dobranym prarowniku.

http://www.lpg.ie/Gallery/Subaru/ImprezaTurbo

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 20 maja 2014, o 21:27

Hej, mam pytanko - czy instalacja 3. generacji w wolnossącym Subaru ma prawo dobrze się spisywać, czy to jednak zły pomysł? Chodzi o kupno Legasia 2.5 (dość wiekowy, bo 1999) z taką instalacją i zastanawiam się, czy warto się w to pakować, czy jednak to nie jest najlepsze połączenie...

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 20 maja 2014, o 21:36

Mialem legacy ale 2.0, z 1994 roku z przebiegiem 385 kkm i instalka III generacji, czyli ta z "palnikiem" w dolocie. Sprawowala sie ok, przez dwa lata nawet nie zajrzalem do niej, jedynie wolne obroty sprawialy czasem jakis problem. Teraz jezdze na instalkach IV i V generacji i jednak to calkiem inna kultura pracy.
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

kretal
1 gwiazdka
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Auto: Forester S-Turbo A/T '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 20 maja 2014, o 22:45

A ja polecam śmiało AMF S.C. w Białymstoku - http://www.amfsc.pl lub https://pl-pl.facebook.com/AMFsc

Gazowałem u nich już dwa auta:
- Kia Sportage 2.0 2008r. - od 2lat na gazie i żadnych problemów,
- Forester S-Turbo - od 2 miesięcy i 3500km na gazie - jak narazie zero problemów

Są przedstawicielem Prinsa na płn.-wch. Polskę, ale montują też inne instalacje. Chłopaki naprawdę znają się na rzeczy i potrafią bardzo dobrze wystroić auto. Często też poprawiają instalacje po innych 'czarodziejach'. Szczerze polecam. Do tego mają hamownię (narazie jednoosiową) i zajmują się chiptuningiem (zawirusowali mi też Zafirę 1.9cdti i ze 150km/320nm zrobiło się 193km/400nm - od prawie 30kkm bez jakichkolwiek problemów, żadnych checków i innych niepokojących lampek - ale to nie na to forum, więc kończę temat chipów klekotów).

Nurek86
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0 RA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 10 sie 2014, o 18:23

Witam wszystkich,
posiadam legacy IV 2.0 DOHC 150 KM, 69kkm, mam zamiar założyć podtlenek LPG, kogo polecacie w okolicach Radomia ew. Warszawy, jaka instalację itp.
P.S. Jak duża butla wejdzie we wnękę na koło w sedanie.
Dzięki z góry za info, pozdrawiam.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: LPG - polecane instalacje i warsztaty

Post 13 sie 2014, o 13:12

Namiar na dobrego kumatego gazownika w Katowicach i bliskiej okolicy potrzebny...
(wybieram sie w przyszlym tygodniu na festvial i w ciagu dni mogl bym zalatwic sprawe zbiornika...)

Niby tylko wymiana butli i wlewu, ale to tez mozna sknocic...

Polecacie kogos? :!: :?:

ODPOWIEDZ