Serwisowanie LPG w Poznaniu?

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
ajax
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Serwisowanie LPG w Poznaniu?

Post 21 gru 2010, o 01:31

Tak czytam czytam te wszystkie opinie i stwierdzam że moja miłość do Subaru jest chyba większa od niechęci do LPG:P

Doczytałem że nawet Turbo można gazować (myślałem że silniki padają jak muchy, nie pytajcie czemu ot takie głupie przeświadczenie)

Jeśli już to kupię auto bez LPG i go założę( jako? trasa z Poznania do Wawy:) ) moje pytanie jest co do serwisowania czy jeśli założę gaz w wawie to każdy serwis w poznaniu zrobi przegląd regulacje etc?? Czy trzeba regularnie jeździć tam gdzie się założyło?

Jak wygląda sprawa z kosztem takiej instalacji wątek długi i to co wyczytałem to prins prins, BRC BRC:)
Koszt takiego montażu w wolnym ssaku zakładam 3k pln, turbo 5k pln słusznie czy nie??:)

Na dzień dzisiejszy myślę o 2.0N/a lub ew Forku 2.0 XT. Jakieś dodatkowe porady poza najważniejszą którą tu wyczytałem (albo tanio albo dobrze:P)
Jeśli jednak 2.0XT na czy na coś dodatkowo trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?



cerbera
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: impreza wrx, legacy disel, evo X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 21 gru 2010, o 10:22

ajax pisze:Tak czytam czytam te wszystkie opinie i stwierdzam że moja miłość do Subaru jest chyba większa od niechęci do LPG:P

Doczytałem że nawet Turbo można gazować (myślałem że silniki padają jak muchy, nie pytajcie czemu ot takie głupie przeświadczenie)

Jeśli już to kupię auto bez LPG i go założę( jako? trasa z Poznania do Wawy:) ) moje pytanie jest co do serwisowania czy jeśli założę gaz w wawie to każdy serwis w poznaniu zrobi przegląd regulacje etc?? Czy trzeba regularnie jeździć tam gdzie się założyło?

Jak wygląda sprawa z kosztem takiej instalacji wątek długi i to co wyczytałem to prins prins, BRC BRC:)
Koszt takiego montażu w wolnym ssaku zakładam 3k pln, turbo 5k pln słusznie czy nie??:)

Na dzień dzisiejszy myślę o 2.0N/a lub ew Forku 2.0 XT. Jakieś dodatkowe porady poza najważniejszą którą tu wyczytałem (albo tanio albo dobrze:P)
Jeśli jednak 2.0XT na czy na coś dodatkowo trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?
Kolego mysle ze w kazdym miescie znajdziesz dobrego gazownika co temat ogarnie,jest takie dobre forum lpg i tam sa polecani i niepolecani. Ja np i wielu moich znajomych w tym taxi w krk polecamy alfa gaz a tu ostatnio zonk i kolega bronx zamiast sie cieszyc to na remont kase musial wylozyc,wiec przed kupnem ogladnij dobrze ze strony mechanicznej silnik zeby potem nie bylo ze lpg to feee. A prins i brc to najlepsze instalki bo tankujesz i jezdzisz wtryski spokojnie masz na 100kk
ŚWIEŻAK LEGACY DISEL MY09 - SREBNA LALKA WRX 04- RED MISIEK 08 I ZOO FAMILY DO TEGO MOJSPORT-PRESTIGE the north face salewa grizzly mammut black diamond alpinus campus milo itp itd duze rabaty dla czlonków rodziny Subaru ;-)

kitewinger
2 gwiazdki
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 21 gru 2010, o 10:58

Kolego ja jestem z Poznania i właśnie do mojego Forka 2.0xt zakładałem LPG u Jako. Generalnie możesz serwisować w poznaniu ale ja co 15.000 jeżdżę do Warszawy do Roberta, bo i tak zazwyczaj mam coś tam do załatwienia a poza tym lubię jak mi oddaje Forka po jeździe testowej :-) Taki przegoniony zawsze jakoś przyjemniej chodzi :-p
A na poważnie wolę jechać do Warszawy bo oprócz standardowej wymiany filtrów, Forek zostaje zawsze podpięty do kompa i Robert się nim przejedzie. Na instalacji Bigas mam przejechane 35.000 i zero problemów. Miesiąc temu sprawdzałem luzy zaworowe i też wszystko w normie - auto ma obecnie 201.000 na budziku.

ajax
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 21 gru 2010, o 13:57

@cerbera: dlatego wole wydać na podróż i bene żeby zrobić u jako bo opinie ma nieposzlakowaną:) Do niedawna myślałem że gaz to bee i psuje silniki ale troszkę poczytałem o nowoczesnych in stalkach i zmieniłem zdanie. Silnik tak czy siak sprawdzę przed zakupem ale myślałem że jest coś co trzeba sprawdzić extra pod kątem LPG.

@kitewinger: PW, ja mam prace od pon do sb więc czasu nie będę miał do Jako latać.

eror
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: FOREK 2.0/158 A/T - LPG - PRZESZŁOŚĆ :-(
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 21 gru 2010, o 22:36

kitewinger, a gdzie serwisujesz swojego Forka w Poznaniu, nie gaz ale normalne mechaniczne przeglądy, naprawy.
Pytam, bo dałem zamówienie i już oczami wyobraźni widzę 2.0A/T :-)

bronx
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: 900 m n.p.m.
Auto: OBK MY'06US
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 12:36

cerbera pisze: Kolego mysle ze w kazdym miescie znajdziesz dobrego gazownika co temat ogarnie,jest takie dobre forum lpg i tam sa polecani i niepolecani. Ja np i wielu moich znajomych w tym taxi w krk polecamy alfa gaz a tu ostatnio zonk i kolega bronx zamiast sie cieszyc to na remont kase musial wylozyc,wiec przed kupnem ogladnij dobrze ze strony mechanicznej silnik zeby potem nie bylo ze lpg to feee. A prins i brc to najlepsze instalki bo tankujesz i jezdzisz wtryski spokojnie masz na 100kk
Już jestem po remoncie i dzięki Frey Subaru jeżdżę znowu, ale na razie bez podłączonego LPG. Zastanawiam się czy jest ktoś na forum, kto wyrzucił instalację z auta bo LPG się do subaru nie nadaje . Może założyć nowy post " LPG - PRZECIW>? W moim przypadku instalacja była prawidłowa, ale chłopaki zapomnieli odpowietrzyć system chłodzenia - pozostał pęcherz powietrza, który blokował duży obieg. W efekcie poszła uszczelka pod głowicą i "przytarły" się wentylatory - pracowały ciągle przez ok. 40 min i nie wiem, czy w zapowietrzonym układzie czujnik temperatury działał prawidłowo. Przejechałem ostatnio ok 1000 km na Pb - ale zamierzam mimo wszystko uruchomić LPG w najbliższych dniach.

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 12:54

bronx, u ciebie to ewidentnie nie wina samego LPG tylko fuszerki zakładu który to montował ,a już nie raz tu mówiono ,że najważniejsze to jest to aby montujący nie spie....ł instalki :cofee:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

cerbera
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: impreza wrx, legacy disel, evo X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 13:02

burat pisze:bronx, u ciebie to ewidentnie nie wina samego LPG tylko fuszerki zakładu który to montował ,a już nie raz tu mówiono ,że najważniejsze to jest to aby montujący nie spie....ł instalki :cofee:
No sam sie nie moge nadziwic chlopakom z alfy ze tak sie stalo ale czasami nie sposob wszystkiego przewidziec :o
ŚWIEŻAK LEGACY DISEL MY09 - SREBNA LALKA WRX 04- RED MISIEK 08 I ZOO FAMILY DO TEGO MOJSPORT-PRESTIGE the north face salewa grizzly mammut black diamond alpinus campus milo itp itd duze rabaty dla czlonków rodziny Subaru ;-)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 13:06

cerbera, no nieraz tak jest słabszy dzień ,pośpiech albo coś innego i robi się niestety smród który się ciągnie za winowajcą :-/
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

bronx
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: 900 m n.p.m.
Auto: OBK MY'06US
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 13:22

To był PIĄTEK!!!. Nie róbcie tego nigdy w PIĄTEK :lol:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 17:10

bronx pisze:To był PIĄTEK!!!. Nie róbcie tego nigdy w PIĄTEK :lol:
Ani w poniedziałek.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

cerbera
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: impreza wrx, legacy disel, evo X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 24 gru 2010, o 22:34

:lol: :lol: :lol: tak pewnie juz mysleli i babelkach w piwie :giggle: :?
ŚWIEŻAK LEGACY DISEL MY09 - SREBNA LALKA WRX 04- RED MISIEK 08 I ZOO FAMILY DO TEGO MOJSPORT-PRESTIGE the north face salewa grizzly mammut black diamond alpinus campus milo itp itd duze rabaty dla czlonków rodziny Subaru ;-)

ajax
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 25 gru 2010, o 17:24

LPG montować tylko w środę:P

ODPOWIEDZ