Listwy wtryskowe LPG

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
Kumir
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdynia
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 0

Listwy wtryskowe LPG

Post 22 wrz 2010, o 22:00

Tummi pisze:......
Poczytalem jeszcze troche (lpg-forum.pl) i zdecydowalem sie na montaz tutaj:
Dymek | Dzioopla Garage | Instalacje LPG, Swapy, MEchanika,
Gdynia ul.Dickmana 29A | Tel: 512-310-045

Inni polecani fachowcy tutaj: http://lpg-forum.pl/groupcp.php?g=1114

Do Jako niestety mam za daleko :(

T.
Witam, no i jak się sprawuje ? Jak montaż ? Zadowolony? Ile km już przejechanych na "nowej" instalacji?
I jaki to zbiornik (samego gazu, ile litrów, gdzie zamontowali - zamiast dojazdówki?)



Tummi
2 gwiazdki
Lokalizacja: GD/DL
Auto: Legas MY07 & Pug 206
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 29 wrz 2010, o 23:12

Kumir pisze:Witam, no i jak się sprawuje ? Jak montaż ? Zadowolony? Ile km już przejechanych na "nowej" instalacji?
I jaki to zbiornik (samego gazu, ile litrów, gdzie zamontowali - zamiast dojazdówki?)
Mam mieszane uczucia... Zrobilem lekko ponad 10k (=2k PLNow zaoszczedzonych w paliwie). Zbiornik w kolo, wchodzi ~32l gazu. Na baku robie od 200 do ~270km. Daloby sie zrobic wiecej, ale bardziej po emerycku ;)

Uwagi - zamontowana listwa valteka, bo innej nie sprzedaja w komplecie ze Stagiem. Podejrzewam, ze sa za dlugie wezyki od elektrozaworow do kolektora. Wkrotce wymiana na magicjety.
Uwalona centralka od czujnikow cofania - ot przestalo pipczec po wizycie. Szybki tel. i podobno nic przy niej nie robili. Ale jak sie wzialem za naprawe, to sie okazalo, ze rurka od wlewu do zbiornika idzie tuz obok centralki, a wtyczki wchodzace do centralki sa polamane. Wygladalo to tak, jakby za duzo sily ktos uzyl do odchylenia centralki w celu polozenia w/w rurki.
Czas montazu 1 dzien - nie mam pewnosci, czy kolektory zostaly sciagniete do nawiercenia :/ Niestety nie moglem sobie pozwolic na calodniowa asyste podczas montazu :/
Przepust przez sciane grodziowa z wywaleniem gumo-gabki, ktora sluzyla do wygluszenia komory silnika.
Kalibracja i strojenie - ale tutaj zawsze bede mial uwagi, bo mam swoj kabelek i potrafie spedzic kilka dni na fine-tuningu ustawien ;)

Pod maska schludnie.

Chyba bym nie polecil... Ale najblizszy inny fachowiec to Czluchów - kawal drogi :/

T.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 30 wrz 2010, o 08:29

Tummi pisze: wagi - zamontowana listwa valteka, bo innej nie sprzedaja w komplecie ze Stagiem.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - masz jedną listwę czterowtryskową ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 2 paź 2010, o 00:16

Grzesiek_67 pisze:
Tummi pisze: wagi - zamontowana listwa valteka, bo innej nie sprzedaja w komplecie ze Stagiem.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - masz jedną listwę czterowtryskową ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Ja bym tak nawet nie odebrał roboty.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Tummi
2 gwiazdki
Lokalizacja: GD/DL
Auto: Legas MY07 & Pug 206
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 3 paź 2010, o 03:23

Grzesiek_67 pisze:
Tummi pisze: wagi - zamontowana listwa valteka, bo innej nie sprzedaja w komplecie ze Stagiem.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - masz jedną listwę czterowtryskową ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Dokladnie tak :/ MJ-y w drodze.

T.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 3 paź 2010, o 12:20

Tummi pisze:
Grzesiek_67 pisze:
Tummi pisze: wagi - zamontowana listwa valteka, bo innej nie sprzedaja w komplecie ze Stagiem.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - masz jedną listwę czterowtryskową ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Dokladnie tak :/ MJ-y w drodze.

T.
Ale chyba dwa podwójne ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 3 paź 2010, o 21:01

Tummi pisze: Dokladnie tak :/ MJ-y w drodze.

Czyli masz jedną listwę czterowtryskową , leżącą centralnie z przewodami gumowi od listwy do wwiertów w kolektorze ssącym, długimi, jak stąd do Krakowa ? Jeżeli tak, to jest jeden z najgorszych, najgłupszych i w sumie szkodliwych rozwiązań instalacji LPG w silnikach typu bokser. Żelazna zasada w LPG - droga od wtrysku do kolektora ssącego jak najkrótsza i równa dla każdego wtrysku. Zleć/zrób sam koniecznie na dwóch listwach dwuwtryskowych, zamontowanych, jak najbliżej wwiertów w kolektorze ssącym. Polecam wtryski Hanna 2000 lub 2100. To elita wśród wtrysków gazowych, notabene wtryski benzynowe, subarakowskie, chciałyby być tak precyzyjne i szybkie, jak właśnie Hanna 2100.

Tomek, z tym LPG jest tak, że na codzień jest dwa razy taniej, natomiast raz na dwa lata trza zrobić/kupić głowice. Policzyłem i wychodzi nadal (dla mnie jeżdzącego ok. 3000 km/miesięcznie) ze wskazaniem na LPG. Oczywiście, pewną upierdliwością jest fakt czasu nieposiadania auta przez czas roboty głowic.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 3 paź 2010, o 22:37

Grzesiek_67 pisze:
Czyli masz jedną listwę czterowtryskową , leżącą centralnie z przewodami gumowi od listwy do wwiertów w kolektorze ssącym, długimi, jak stąd do Krakowa ? Jeżeli tak, to jest jeden z najgorszych, najgłupszych i w sumie szkodliwych rozwiązań instalacji LPG w silnikach typu bokser. Żelazna zasada w LPG - droga od wtrysku do kolektora ssącego jak najkrótsza i równa dla każdego wtrysku. Zleć/zrób sam koniecznie na dwóch listwach dwuwtryskowych, zamontowanych, jak najbliżej wwiertów w kolektorze ssącym. Polecam wtryski Hanna 2000 lub 2100. To elita wśród wtrysków gazowych, notabene wtryski benzynowe, subarakowskie, chciałyby być tak precyzyjne i szybkie, jak właśnie Hanna 2100.
a dlaczego na dwóch, skoro H4 ma 4 cylindry :mrgreen: ?
Ja mam 4 wtryskiwacze MiagicJet bez listew, przejechalem juz prawie 70kkm bez zadnych problemow ani dodatkowych kosztow. Co 15kkm jedynie filterki zmieniam i sprawdzane sa nastawy.
Pozdrawiam
Marcin

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 3 paź 2010, o 23:52

sherif,
można oczywiście cztery wtryskiwacze oddzielnie, jak najbardziej ;-) Masz wolnego ssaka to wiele tłumaczy, prawdopodobnie będziesz jeżdził na LPG długo, bardzo długo, jeszcze dłużej bez jakichkolwiek problemów (może drobna regulacja luzów). Czego oczywiście życzę ;-)

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Tummi
2 gwiazdki
Lokalizacja: GD/DL
Auto: Legas MY07 & Pug 206
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 4 paź 2010, o 00:59

sherif pisze:a dlaczego na dwóch, skoro H4 ma 4 cylindry :mrgreen: ?
Ja mam 4 wtryskiwacze MiagicJet bez listew, przejechalem juz prawie 70kkm bez zadnych problemow ani dodatkowych kosztow. Co 15kkm jedynie filterki zmieniam i sprawdzane sa nastawy.
Dokladnie tak - 4x1. Zastanawiam sie, czy samemu sie za to nie zabrac.
Wezykow jestem swiadom, slabych stron mojej aktualnej konfiguracji takze. Niestety czasami bywa tak, ze trzeba zajac sie wazniejszymi sprawami niz regulacja LPG. Nawet w Subaru ;) Wszystko ma swoje priorytety, niestety.

T.

ODPOWIEDZ