Wymiana świec a LPG

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
yotmal
1 gwiazdka
Auto: Legacy GX 2.2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Wymiana świec a LPG

Post 16 maja 2009, o 20:31

Mam obecne Legacy od 8 lat, a gaz od prawie 6. Wprawdzie nie uważam się za wybitnego specjalistę, ale pewną wiedzę już posiadłem. Otóż trzeba zwracać uwagę na świece, kable, zabezpieczenie przed "strzałem" i parownik (no chyba, że ktoś ma instalację z wtryskiem gazu w fazie ciekłej, ale jeszcze nie spotkałem warsztatu, który założyłby toto do Subaru). Świece wymienia się, UWAGA!!!, wtedy kiedy trzeba, a nie co 20-30 tys. Pierwsze objawy to zmniejszenie osiągów i zwiększenie spalania (wtedy trzeba wymienić świece i filtr gazu), a jak się tego nie zauważy to nastąpi jakiś mały "strzał". Co do kabli wysokiego napięcia, to też trzeba wymieniać w miarę potrzeb (szczególnie jeżeli przydarzy się "strzał" pomimo wymienionych świec). Parowniki przeżywają przeciętnie 50-60 kkm, po tym przebiegu przeważnie szlag trafia przeponę. Samochód najpierw zachowuje się dziwnie jak jest zimny, a potem potrafi zgasnąć. Jeśli chodzi o regulacje silnika, to musiałem zmienić kąt silniczka krokowego wolnych obrotów (bez tego samochód potrafił zgasnąć po mocnym hamowaniu). Na szczęście trafiłem na gościa, który miał "sportowe" zacięcie, cierpliwie jeździł ze mną i komputerem podłączonym pod instalację i dobierał jakieś tam parametry czegoś tam. I to w zasadzie tyle. Jeżdżę i nie narzekam. Zbiornik mam jak od żuka (80 l), ale za to spokojnie dojeżdżam z Warszawy do Koszalina na jednym tankowaniu.



burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 16 maja 2009, o 22:41

yotmal pisze: no chyba, że ktoś ma instalację z wtryskiem gazu w fazie ciekłej, ale jeszcze nie spotkałem warsztatu, który założyłby toto do Subaru
no to ja takie coś chyba mam od jakiegoś tygodnia i jest bajka normalnie :thumb:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 11:52

yotmal pisze: Świece wymienia się, UWAGA!!!, wtedy kiedy trzeba, a nie co 20-30 tys.

Ale chyba nic zlego jesli wymieni sie co 20-30

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 12:26

nie tylko szkoda kasy
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 13:11

yotmal jakies dziwne doswiadczenia masz.. zakladam, ze instalacja starego typu bez wtrysku wielopunktowego..

dareq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Forester sturbo01 & Legacy 93
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 15:37

burat pisze: nie tylko szkoda kasy

swiece to znowu nie taki koszt zeby rzucal na kolana

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 16:20

no i masz odpowiedź ,wydaje mi się że nic się nie stanie jak wymienisz częściej świece
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

yotmal
1 gwiazdka
Auto: Legacy GX 2.2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 17 maja 2009, o 20:39

A i owszem, starego.

Artur
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Goleniów
Auto: Outback 2,5 MY 03
Polubił: 0
Polubione posty: 0

LPG - jakie świece?

Post 25 lut 2010, o 13:13

Nigdzie nie znalazłem info na temat świec do junkersów ( pewnie słabo szukałem....) Czy ktoś może doradzić jakie świeczki kupić ? ( OBK 2.5 EU, MY 03 ) Może przy okazji jakieś opinie o kablach? Szukać oryginałów czy mogą być zamienniki?

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: LPG w SUBARU,za i przeciw..porady i ciosy ;]

Post 25 lut 2010, o 15:43

Artur,
kup takie same jak do noPB, nie ma różnicy .... i uprzedzając pytanie następne, podobnie w przypadku przewodów WN ;-)
Brak podpisu.

ODPOWIEDZ