OBK II H6 - pyt. o LPG

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 08:04

Witam,

mozecie sie wypowiedziec w nastepujacych kwestiach?:

1. Zestaw, ktory proponuja mi do H6 to:
Stag 300ISA lub Premium jesli skan pokaze, ze da sie go wpiac w OBD
reduktor ACR01 lub Zavoli Zeta S czy N?
wtryski HANA
lubryfikator

OK?

2. Jaki zbiornik zmiesci sie do bagaznika?

3. Czy czesc z Was, ktora ma OBK II z LPG montowala wlew paliwa w inne miejsce niz zderzak? Podzielcie sie pomyslami, uwagami - takie ladne auto... jakos troche szkoda mi robic dziure w zderzaku jak byle Fiacie ;-)


Pozdrawiam,
galtom

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 08:07


galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 13:27

Dziekulski...Zenon :oops:
Pozdrawiam,
galtom

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 14:18

galtom pisze: mozecie sie wypowiedziec w nastepujacych kwestiach?:

1. Zestaw, ktory proponuja mi do H6 to:
Stag 300ISA lub Premium jesli skan pokaze, ze da sie go wpiac w OBD
reduktor ACR01 lub Zavoli Zeta S czy N?
wtryski HANA
lubryfikator

OK?

:arrow: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=24&t=7351
galtom pisze: 2. Jaki zbiornik zmiesci sie do bagaznika?

:arrow: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... 47#p194947
galtom pisze: 3. Czy czesc z Was, ktora ma OBK II z LPG montowala wlew paliwa w inne miejsce niz zderzak? Podzielcie sie pomyslami, uwagami - takie ladne auto... jakos troche szkoda mi robic dziure w zderzaku jak byle Fiacie ;-)

:arrow: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=24&t=7344

Ja mam wlew POD zderzakiem, obok haka do holowania.

Wszystko już było, wystarczy poszukać. Wstydź się, galtom :!: ;-)

galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 14:27

Wstdze sie... wierz mi :oops:
Na swoje usprawiedliwienie moge powiedziec tylko tyle, ze jestem w pracy gdzie glownie musze pracowac robie na raz 6 rzeczy a wprzerwach miedzy telefonami usiluje sie czegos dowiedziec o OBK i LPG. (tak, zeby nie naciagac pracodwacy na bezczynnosc)
Pozdrawiam,
galtom

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 14:47

galtom,
odpuść sobie w H6 LPG. Znam jedną (słownie : jedną !) osobę, która "starszym" OBK H6 porusza się na LPG z sukcesem. A przynajmniej nie meldowała o jakiś dramatycznych kłopotach. No ale osoba ta pracuje w jednym z ASO Subaru...
Koszty naprawy/regulacji głowic w H szóstce przy zasilania LPG są naprawdę niebotyczne. Inaczej rzecz ujmując - będziesz dokładał do interesu.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 14:59

Grzesiek... (dzieki za Twoja dobra rade, naprawde!!!)... ale mysle, ze troszke przesadzasz.
Szczegolnie jesli chodzi o to straszenie kosztami regulacji zaworo, wyciaganiem silnik, itd...
Nawt SIP przyznal sie, ze wcale silnika wyciagac nie trzeba (choc jest to metoda przy regulacji przez nich preferowana - bo przeciez nie wyciagaja za darmo) - im wiecej klint w serwisie zostawi tym lepiej.
Jednek z kolegow podawal cene szklanek do tego silnika - fakt drogie, ale przy regulacji (nie naprawie) ten koszt nie ma znaczenia bo sie szklanek nie rusza.

Jako dodatkowe info to Ci powiem, ze zaklad w od Subaru w Katowicach (tu na forum mi polecony) wycenia regulacje zaworow w H6 na niecale 700 zl i to juz z kosztem uszczelek.

Mysle, ze tych aut jest faktycznie nie wiele i troche mitow naroslo przy okazji tematu... na razie nadal zbieram info ;-) i Staram sie uderzac do faktycznych uzytkownikow H6 z LPG (moze ktos odpisze jak jest).
Pozdrawiam,
galtom

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 15:07

galtom,

to są jedynie wybrane cytaty, z wypowiedzi Kuby :
Np. system zaworów ze zmiennym wzniosem ma dwie płytki regulacyjne na zawór, obie bardzo drogie x24 zawory.
Dla H6 mamy tak (sprawdziłem ceny na szybko z pamieci Szocia): 12 "dużych" szklanek po 465PLN i 12 "małych"
szklanek po 89PLN i 12 sznkanek na "kalsycznym" wałku (pdobna cena jak w 2.0), brak używek bo 90% firm
specjalizujących się w Subaru nie robiła regulacji zaworów w takim silniku albo nie robiła więcej niż 1-2 razy.
Dodajmy sobie uszczelki pod dekle, olej którego jest duuużo i koszt serwisu wychodzi...spory.
Dodaj, pomnóż, wyciągnij średnią (ani totalny pechowiec, ani totalny farciarz) i będziesz miał obraz sprawy i te swoje legendarne 700 PLN. Chyba na waciki :mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 16:20

Ale ta sa ceny cennikowe - a nie wypoeidz kogos kto u siebie wymienial...
Na tej zasadzie mozna podac cene dowolnej czesci OBk czy Imprezy i odradzac bo to drogie...
Np. ile kosztuje podsufitka? Pewnie nie malo - pytanie kto ja wymianial....

Szklanki dorig - fakt ale powtarzam (akurat w moim aucie obecnym regulacji dokonuje sie w identyczny sposob, silnik tez lezy na boku, chociaz nie bokser i dostep do iego jest zaden), przy samej regulacji nie wymienia sie szklanek. A nie wynika z inf. wyzej ile kosztuje sma podkladka regulacyjna.
Ja na takie wydalem do tej pory 70 zl (na 7 szt.) bo do Prevki i ktoregos duzego BMW sa identyczne... stad chcialbym znac srednice tych z OBK ale nikt nie wie... :-(

Ja widziales podalem Ci koszt z uszczelkami...a regulacje zaworow mozna przeciez polaczyc z wymiana oleju co i tak trzeba robic co jakis czas.

Co wcale nie oznacza, ze w zaniedbanym motorze bedzie tyle samo... ciekawe ilu uzytkonikow H6 bez LPG dokonywalo regulacji przy przebiegu 100 tys km???

Przy okazji ciekawostka - Subaru w USA zaleca regulacje w tym aucie tez co 100.000 ale mil - jakby nie patrzec drobna roznica....
Pozdrawiam,
galtom

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 21:42

coś czuję że Ty się nie zreformujesz
Uwierz - koszt samych uszczelek to prawie 1000 zł. A co zrobisz jak trzeba bedzie szklanki wymieniac? Mam H6 w gazie, regulacja robiona - koszt ok 2 tys. (+ parę drobnostek do zrobienia i koszt wyszedł 3,5 klocka z wymianami oleju w dyfrach, skrzyni itp) W tym roku będę robił ponownie, ale możliwe że szklanki będą do wymiany, a wtedy koszty niezłe. Do tego dolicz koszty regulacji instalacji lpg
Przy okazji regulacji i wyjmowania silnika, warto machnąć rozrząd...
To wszystko co zaoszczędzisz na stacji oddajesz w regulacji, niestety.
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:05

OBK... a może ktoś Cie robi w bambuko? Skoro facet podal koszt to chyba wie o czym mowi.
Sorry... ale nawet na subaru.org w temacie valve clearance nikt nie pisal, ze uszczelki pod dekiel kosztuja $300 - bez jaj!

Ok, robiles regulacje... super (nastepnym razem przyjedz do Katowic bo widac taniej)... ile szklanek wymieniles? Bo w jednym z watkow to sie podaje jako glowny koszt na nie nie.
Poza tym widze, ze troche bzdury piszesz!

Koszt regulacji LPG??? Chlopie to 20 zl u dobrego gazownika w porywie do 50 zl.... co wiecej przy dobrze dobranej instalacji (dobrze zamontowanej i raz zestrojonej) nie ma czegos takiego jak regulacja - sie podpina pod kompa, kompu pokazuje, ze jest OK i jezdziesz dalej. przynajmniej tak to wyglada w moim zestawie, w Previi i jak pytam mojego gazownika to macha reka, ze o czym tu gadac.
Na upartego (ale wole fachowca) moglbym to sam robic bo i soft (open source) jest w sieci i kableki do instalacji sa na allegro (przynajmniej tak jest ze Stagami) - tak czy siak, koszt regulacji (nawet gdyby facet mial sie z Toba przejechac autem to zadne pieniadze).

Jeszcze jedna mysl w kwestii regulacji 9tez nikt na to nie odpowiedzial). Chce zalozyc Staga Premium o ile sie da go wpiac (to wlasnie nie wiadoma) bo przy tej jednostce sterujacej regulacja wogule staje sie zbyteczna, z ukladu OBD komputer gazowy niagle pobiera dane i korekty sa dokonywane w czasie rzczywisty (jak przy bnzynie).

A co Ty chcesz machac w rozrzadzie??? Masz juz 500k?

Jedyny koszt i klopot, ktory faktycznie moze byc problemem to gdyby doszlo do uszkodzenia zaworow. Ale wtedy zawsze mozna sciagnac silnik z UK (wysylalem juz skrzynie do OBK wiec da sie to zrobic - koszt skrzyni do OBK I manualnej razem z przesylka wyszedl ok 300 funtow - a teraz firm worzacych rzeczy znacznie wiecej).

Kiedy planujesz regulacje bo jestem ciekaw co Ci wyjdzie w praniu oraz il;e zrobiles km na LPG?

Tak ze, z grubsza rozumiem Twoj punkt widzenia, szanuje ale nie moge zgodzic sie z argumentacja... co wiecej... skoro LPG jest w tym silniku takie zle - to po cholere katujesz swoj?

Ps. skoro regulowales zawory to nie masz jakichs starych plytek, moglbys zmierzyc srednice (przeciez chyba ich nie wyrzuciles???)
Pozdrawiam,
galtom

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:15

galtom, czytam Twoje "oczekiwania" z wielkim zainteresowaniem,
i czekam az wkońcu zainstalujesz ten gaz do swojego H6 bo przyznam że głównym powodem dla którego odpuściłem sobie speca b było wysokie spalanie oraz "kontrowersje" wokół sensowności finansowej montowania instalacji gazowej do tego silnika,

teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekac na relacje z "pierwszej ręki" od zadowolonego gazownika H6 :-> ,
żałuję tylko że miarodajne info dopiero po 100kkm będzie ;-)

tak czy siak powodzenia

OBK II H6 ma od dłuższego już czasu forumowicz wil3, dawno go tu nie było ale widuje jego auto czyli jeździ jeszcze , mozliwe że też myslał o gazowaniu, napisz, pytaj

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:17

OBK H6,
odpuść. Nie ma sensu. galtom, zapewne w ogóle nie nabędzie OBK H6 a co dopiero zrobi sobie krzywdę LPG. Tak będzie :mrgreen:
galtom pisze: Poza tym widze, ze troche bzdury piszesz!

Nie pisz tak brzydko bo skończy się okres ochronny i zrobi się mniej miło...
Brak podpisu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:21

Grzesiek_67 pisze: Nie pisz tak brzydko bo skończy się okres ochronny i zrobi się mniej miło...
:giggle:

uuu Grzesiek_67 w dobrej formie :thumb:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:29

esilon pisze: uuu Grzesiek_67 w dobrej formie

Źle nie jest ale do szczytu wciąż sporo brakuje. No i wciąż mam w pamięci :
Serce ma wiele osób tutaj , fakt że nie wszyscy ale wielu
:mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:32

Grzesiek_67 pisze: No i wciąż mam w pamięci :
ja też :mrgreen:

a wogóle to jest jakis wątek o LPG w 2,5 T, podobno sporo foresterów na LPG jeździ..................... :whistle:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:36

esilon pisze: a wogóle to jest jakis wątek o LPG w 2,5 T, podobno sporo foresterów na LPG jeździ

W H4 nie ma problemu, czy to doładowanej, czy też tym bardziej wolnossącej. Tzn. problem jest ale zdecydowanie tańszy w naprawach. W H6 LPG oznacza finansowe harakiry. Trzeba być męczennikiem z zamiłowania i/lub urodzenia :-)


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:38

Grzesiek_67 pisze: H4 nie ma problemu, czy to doładowanej

podobno do doładowanej H4 5kpln trzeba wysupłać a do wolnossącego tylko 3, dlaczemu ?

galtom
2 gwiazdki
Auto: Previa GL
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:39

Koledzy... z całym szacunkiem ale jak mozna pisac nie zakladaj instalacji LPG bo zjedza Cie koszty regulacji tej instalacji.
To po prostu nie jest prawda. Podpina sie to to pod komputer raz na 10k i tyle... jesli ktos kogos kasuje za drobne korekty (jesli sa potrzebne) jakies niebotyczne pieniadze to wg mnie postawa taka jest conajmniej dyskusyjna.

Po drugie sam OBK narazie z LPG klopot nie mial i nie narzeka - a jesli narzeka... to nie bardzo rozumiem dlaczego jezdzi na LPG?

Wszedzei gdzie patrzylem, a zapewne domyslacie sie, ze rozgladam sie i w PL i na forach w USA (stad instrukcja "step by step" jak dokonać magicznej regulacji bez demontażu silnika - potwierdzonej dodatkowo przez SIP) i UK, wszedzie pisze, ze akurat w tym silnik o rozrzadzie mozna calkiem zapomniec. To sie zastanawiam... jak duzy przebieg ma OBK i co chce robic?

A czy kupie OBK H6 czy nie... coz to sie okaze. Mam nadzieje, ze tak bo w aucie jestem zakochany, pomimo ciasnoty w srodku a wrecz klaustrofobii :-) Tak to jest jak sie z Previi wsiada do innych aut ;-). Zobaczymy... obecnej fury tez szukalem prawie 7 miesiecy... nie spieszy sie bo to nie zakup na tydzien.

Ja nie mowie, ze nie macie racji... ale z osob tu obecnychH6 z LPG ma "OBK H6" i jak narazie niby narzeka...ale LPG tankuje, wiec cos jest nie tak.

Jesli gdzies umknal mi watek kogos z padnieta glowica czy wlasnie rozypanymi zaworami to mnie skierujcie na wlasciwie tory.

Na koniec... rozumie, ze w przypadku wersji 2.5l nie macie zadnych zastrzeżeń co do LPG? (w kwestii formalnej - 2.5l w tej budzie ma 156 czy 165Km bo róznie w sieci podają?)
Pozdrawiam,
galtom

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:46

esilon,
- kompletnie inne wytryski, nie tylko o większym wydatku ale również bardziej precyzyjne (czytaj zdecydowanie krótszych czasach otwarcie bez przechodzenia w tzw. lanie wtrysku) ,
- sterownik LPG zapewniający nieliniowe a wykładnicze obsłużenie zasilania gazowego ,
- mocny, wydajny reduktor, ja osobiście znam jeden, który spełnia wymagania mocowe mojego silnika, tj. BIGAS Doublo R21/23. Starcza do 380 KM :thumb:

Co do cen - tak, przyzwoita instalacja, poprawnie zamontowana i właściwie skonfigurowana to koszt ok. 5 PLN - dla turbawki. Dorzuciłbym jeszcze albo przyzwoity budzik EGT albo (lepiej) szerokopasmowy pomiar AFR. Ten drugi ma ten minus, że nawet markowe sondy szerokopasmowe lubią się wypalać przy codziennej eksploatacji. Tak czy siak te dwa zegary - tzn. jeden albo drugi - (oczywiście z dobrymi probe) zapewnią jakąś ochronę w sytuacji niespodziewanych problemów z LPG.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:48

Grześ - jest luz - a to już dobrze :thumb:

galtom
masz toyotke i myslisz że plejady to to samo?
po pierwsze primo - skoro piszę bzdury - to po co walisz mi litanię z odpowiedzią? jak wiesz wszystko to po cholerę tu piszesz?
po drugie primo - kupiłem auto już z gazem, bo 4 lata temu byłem tak samo głupio-mądry jak Ty
po trzecie primo - auto z włoch - a tam się o auta nie dba, tylko nimi jeździ, więc zajęło mi dwa lata doprowadzenie go do stanu takiego, że nie bałbym się wsiąść nawet zaraz i pojechać nim do Hiszpanii i spowrotem
po czwarte primo - jak Jako przeprowadzi się do katowic to przyjadę tam, ale że mieszka w Wawie, to pozwól że regulację mojej instalacji gazowej pozostawię jedynemu fachowcowi tu (jak masz dobrego gazownika za 20 zł - to chyba takiego co za 20 zł kupuje 4 wina i gazuje pod bramą)
... a dalej to nie chce mi się juz pisać...

PS
gościu, znajdź najpierw auto co?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:52

co do rozrządu = łańcuch jest super... ale napinacz wytrzymuje 250 kkm
to tak info dla wszechwiedzącego
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:52

Walentynki a dziewczyny tak się ciągają za warkocze 8-) Pora na piwo i czipsy :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:53

OBK H6 pisze: 4 lata temu byłem tak samo głupio-mądry jak Ty
:giggle:


Grzesiek_67, dziękuję za wyjasnienie, to ca. 5kpln to u jako czyli chyba w dobrym miejscu na "psucie" silnika ;-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: OBK II H6 - pyt. o LPG

Post 14 lut 2012, o 22:54

Chloru,

za warkocze można :mrgreen:

Pora na sen kochany, sen 8-)

Dobranocz
Grzegorz
Brak podpisu.

ODPOWIEDZ