Śmierdziel w Subaru

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 21:14

Paweł_BB pisze:na autostradę bym jeszcze przeżył bo zapina się 5. bieg
I na naszych nie trzeba kręcić kierownicą jak dobrze wpasujesz się w koleiny :mrgreen:

A co do dizla to też mnie denerwowało to że jak już zaczynał się wkręcać to się okazywało że muszę zmienić bieg :-/



Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 22 sty 2008, o 21:33

Paweł_BB pisze:brrr jak ja nie cierpię silnika dyszla, wkurza mnie jego charakterystyka - daje kopa z dołu, człowiek zaczyna się cieszyć a po sekundzie odcinka :evil: :evil: :evil: na autostradę bym jeszcze przeżył bo zapina się 5. bieg, włącza tempomat i auto samo jedzie, ale normalna jazda + jazda rozrywkowa to tylko benzyniak z turbo :lol:
A ja - wręcz przeciwnie! :evilgrin:
Charakterystyka diesla jest idealna do codziennej jazdy; moment jest od samego dołu, więc tocząc się po mieście na jakichś rozsądnych obrotach, ma się przyspieszenie "od dotknięcia pedału", a nie czeka się, aż silnik wkręci się na obroty (szczytem takiej charakterystyki był stary H6, który "jechał" od 4'000 obrotów :roll: ). Wygodnie, cicho i sprawnie... 8-)
Trzeba trochę więcej wachlować biegami, ale jak ktoś tego nie lubi, to przecież kupuje sobie AT, nie...? :-P
Diesel w Subaru jest bardzo dobrym posunięciem. Użykownicy 2.5T zapewne nie będą nim zachwyceni, ale dla tych, którzy dotąd jeździli wolnossącymi Subarakami, to pewnie będzie ciekawa alternatywa.
Do Forka pasuje idealnie, tak samo do Legacy i OBK. Impreza? Czemu nie? Skoro większość Imprez sprzedawanych na zachód od Odry wyposażonych jest w 2.0 N/A, to głowę daję, że ten silnik będzie bardzo dobrze tam przyjęty...

A, na koniec, to mam nadzieję, że za chwilę będzie coś większego i mocniejszego... 8-)

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 21:44

Gal pisze:Charakterystyka diesla jest idealna do codziennej jazdy
Ja na codzień kożystam z przedziału 5000-7000 :mrgreen: :-P

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 22 sty 2008, o 22:20

radekk pisze:
Gal pisze:Charakterystyka diesla jest idealna do codziennej jazdy
Ja na codzień kożystam z przedziału 5000-7000 :mrgreen: :-P
Jarmaj Cię będzie lubił... :mrgreen:

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 22 sty 2008, o 22:37

Gal pisze:Jarmaj Cię będzie lubił... :mrgreen:
Byle nie zbyt mocno :mrgreen: :-P

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Post 23 sty 2008, o 00:44

Gal pisze:
radekk pisze:Ja na codzień kożystam z przedziału 5000-7000 :mrgreen: :-P
Jarmaj Cię będzie lubił... :mrgreen:
Pewnie, bo ja tam tak w ogóle to wszystkich lubię.




No prawie wszystkich....




Znaczy niektórych :evilgrin:



Ale tych co jadą 5000 - 7000 to na bank wszystkich! :mrgreen:

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 23 sty 2008, o 03:23

damaz pisze:jak do 100 km/h potrzeba 10s. (nieco mniej), to lepiej nie robić z siebie pajaca. no ale zakręty ...
damaz pisze:a ponieważ mnie ciągnie jakoś bardziej w stronę błotną to wypowiem mądrą sentencję wymyśloną na prędce:
to żadna sztuka ruszyć z piskiem spod świateł. sztuką jest w ogóle ruszyć tam gdzie nie ma świateł ani drogi.
damaz, gdybym miała cztery ręce, to bym się nimi wszystkimi pod tym podpisała 8-) , a że mam dwie to tylko dwoma ;-)

Konto usunięte pisze:Czas dłużył się niemiłosiernie. Nie powiem dokładnie, ale różnica była przynajmniej 30 minutowa.
A czy aby przypadkiem nie wyprzedziłeś "szybkich i wściekłych" na serpentynie? I czas podróży wyniósł tyle samo dla wszystkich? ;-). Mnie się to często zdarza, zasadniczo zwykle :-P. Jak widzę na trasie te mijające mnie z prędkością światła bmw, mercedesy, audi itp. to tylko uśmiecham się pobłażliwie pod nosem, na serpentynie jakoś hart ducha ich opuszcza :evilgrin: :lol:
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 25 sty 2008, o 21:27

Dolce far niente ;-)

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 21:29

Właśnie pokazali w TVN Turbo dizla boxera. Niestety klekocze :( Z drugiej strony, jakbym miał kupować teraz nowy samochód, to wziąłbym go pod uwagę. Osiągi (na papierze) dobre, spalanie boskie.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 00:17

jarmaj pisze:
5qra pisze:Obiecywanie średniego 5,7l. gnojówki/100km
Z tą wiarą w obiecywane wartości to byłbym ostrożny. Producent podaje spalanie zakładając eksploatację typu „ciota drogowa”, czyli z kodeksem drogowym przed oczami. Realnie zawsze wychodzi więcej.

Ostatnio na trasie z Gliwic do Wrocławia pewien 120 konny diesel spalił mi średnio około 12 l na 100km. A producent też podawał, że w cyklu pozamiejskim powinno być 5 w mieszanym 6,1. :mrgreen:
dokładnie, ja kiedyś Focusem TDCI ,przyjechałem do ASO na przegląd , i mechanik był w szoku, :shock: bo okazało się że robił sobie ranking spalań wśród klientów, przełaczał komp. pokładowy na średnie zużycie , a mi po trasie wskazywało, 11,9 l, powiedział ze to absolutny rekord :mrgreen:
chyba coś było zepsute :-P :evilgrin:

5qra
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: STolica piwa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 01:37

carfit pisze:chyba coś było zepsute
tia, prawe kolano się zablokowało :lol:
Wolność dla Pikusia

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 27 sty 2008, o 16:56

Test nowego diesla:
http://www.autocarmagazine.co.uk/CarRev ... TD/230393/

Bardzo pozytywny i parę ciekawych informacji - waga silnika jest ta sama co benzynowego, a Forester i Impreza z dieslem mają mieć skrzynie sześciobiegowe.
Z wypowiedzi pod tekstem wynika jasno, że Subaru może liczyć na całkiem nowych klientów wprowadzając ten silnik i może ich być niemało.

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 18:22

Gal pisze:Subaru może liczyć na całkiem nowych klientów wprowadzając ten silnik i może ich być niemało.
Też tak myślę, jednak w dzisiejszych czasach nie mieć dobrego Diesla pod maską to kicha :-| ale i tak nie trawię Diesla i będę ujeżdżał tylko benzyniaki turbo lub z kompresorem :)
Gal pisze:Charakterystyka diesla jest idealna do codziennej jazdy; moment jest od samego dołu, więc tocząc się po mieście na jakichś rozsądnych obrotach, ma się przyspieszenie "od dotknięcia pedału", a nie czeka się, aż silnik wkręci się na obroty (szczytem takiej charakterystyki był stary H6, który "jechał" od 4'000 obrotów :roll: ). Wygodnie, cicho i sprawnie... 8-)
To tak jak w benzyniaku z turbo tylko trochę większe spalanie :roll:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 27 sty 2008, o 19:58

Czy ja dobrze widzę, że w UK klekot jest odrobinę tańszy od benzyniaka w podstawowej wersji?

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 20:20

Konto usunięte pisze:Czy ja dobrze widzę, że w UK klekot jest odrobinę tańszy od benzyniaka w podstawowej wersji?
No nieźle, widać Subaru chce ostro wejść, taki 150 KM Dieselek może być fajny, oby tylko był dobrze przetestowany żeby nie było jaj.
Czy auta z Dieselem (głównie chodzi mi o Forka) też będą miały kurnik na masce?

5qra
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: STolica piwa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 11:12

Klekocik

Wolność dla Pikusia

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 29 sty 2008, o 11:32

Gal pisze:więc tocząc się po mieście na jakichś rozsądnych obrotach, ma się przyspieszenie "od dotknięcia pedału", a nie czeka się, aż silnik wkręci się na obroty
Rozczarowałaby Cię reakcja na gaz w dieslu. Wciskasz gaz i dopiero po jakimś czasie samochód przyspiesza.

Doxa pisze:Jak widzę na trasie te mijające mnie z prędkością światła bmw, mercedesy, audi itp. to tylko uśmiecham się pobłażliwie pod nosem, na serpentynie jakoś hart ducha ich opuszcza
Nie te rejony. W Warszawie i okolicach raczej nie ma serpentyn :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 12:02

So What! pisze:
Doxa pisze:Jak widzę na trasie te mijające mnie z prędkością światła bmw, mercedesy, audi itp. to tylko uśmiecham się pobłażliwie pod nosem, na serpentynie jakoś hart ducha ich opuszcza
Nie te rejony. W Warszawie i okolicach raczej nie ma serpentyn :mrgreen:
Doxa z gór jest, o ile pamiętam.

Poza tym... przejedź się Trasą Toruńską w okolicy Powązek. Niezła szykana :mrgreen:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 29 sty 2008, o 13:25

Konto usunięte, no właśnie - szykana. Jedna na dodatek :mrgreen:

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 14:48

5qra pisze:Klekocik

Ale mogli wyłączyć ten traktor co chyba stoi obok, bo nic prócz niego nie słychać :-P

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 29 sty 2008, o 16:15

So What! pisze:Doxa napisał/a:
Jak widzę na trasie te mijające mnie z prędkością światła bmw, mercedesy, audi itp. to tylko uśmiecham się pobłażliwie pod nosem, na serpentynie jakoś hart ducha ich opuszcza

Nie te rejony. W Warszawie i okolicach raczej nie ma serpentyn :mrgreen:
Ja się odniosłam do wypowiedzi Konto usunięte, który eksperymentował na drodze do Zakopanego, więc jeśli ktoś go minął w Częstochowie (jak rodzina już wysiadała z auta :mrgreen: ), to jest duża szansa na spotkanie z mijającymi już powiedzmy w Myślenicach ;-).

A tak poza tym, uważam że nie warto ryzykować straty w najlepszym wypadku kilku stówek na mandat dla zyskania kilkunastu minut. Wolę sobie wlać bak paliwa 8-) .

Mówię tak pewnie, bo mam slow mammal :mrgreen: ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 17:18

Doxa pisze:Mówię tak pewnie, bo mam slow mammal :mrgreen: ;-)
To jest zdecydowanie powód.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 29 sty 2008, o 18:01

Doxa pisze:Ja się odniosłam do wypowiedzi Konto usunięte, który eksperymentował na drodze do Zakopanego, więc jeśli ktoś go minął w Częstochowie (jak rodzina już wysiadała z auta ), to jest duża szansa na spotkanie z mijającymi już powiedzmy w Myślenicach .
Wszystko niby ok tyle, że Konto usunięte jechał z W-wy do Zakopanego, a nie w drugą stronę. Myślenice będą więc kawałek ZA Częstochową ;-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 30 sty 2008, o 20:18

So What! pisze:Wszystko niby ok tyle, że Konto usunięte jechał z W-wy do Zakopanego, a nie w drugą stronę. Myślenice będą więc kawałek ZA Częstochową ;-)
Przecież wiem, że ZA, o tym właśnie mówię :mrgreen: . Minął=wyprzedził (jest duża szansa, że Konto usunięte dogoni wszystkich na odcinku Myślenice-Zakopane) :mrgreen:

Już się pogubiłam sama ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 30 sty 2008, o 21:19

Doxa pisze:
So What! pisze:Wszystko niby ok tyle, że Konto usunięte jechał z W-wy do Zakopanego, a nie w drugą stronę. Myślenice będą więc kawałek ZA Częstochową ;-)
Przecież wiem, że ZA, o tym właśnie mówię :mrgreen: . Minął=wyprzedził (jest duża szansa, że Konto usunięte dogoni wszystkich na odcinku Myślenice-Zakopane) :mrgreen:

Już się pogubiłam sama ;-)
Nie wiem czy dogonił, po od Częstochowy dostał nakaz jazdy normalnej.

Ważny aspekt, który pomijamy (przynajmniej na dwupasmówkach) jest to, że jadąc tam 90-100km/h jest zwyczanie 5 razy bardziej niebezpiecznie. Trzeba ciągle hamować i czekać, aby wyprzedzić ciężarówki. Lewym się tu jeździ 120-160, więc trzeba bardzo uważać, żeby znaleźć miejsce na wyprzedzanie.

Wpasowując się w ten ruch jest o wiele bardziej bezpiecznie.

ODPOWIEDZ