landi renzo omegas czy sequent brc??

Sprawy LPG, diesli, hybryd i baterii słonecznych omawiamy tutaj.
ODPOWIEDZ
GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 15 kwie 2012, o 14:48

co byscie polecili do forestera 2.0 turbo???



Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 16 kwie 2012, o 13:31

Jeśli wybór pomiędzy tymi dwoma tylko Omegas.
Ja bym polecił coś innego. Który rocznik, jaka moc itd, opisz auto i powiedz jakie przebiegi będziesz robił.

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 16 kwie 2012, o 13:51

rocznik 00,przebieg 157000 z ksiazka serwisowa wiec jest mozliwosc ze tyle ma :-) rocznie kolo 15 tys przejade,a co ma roczny przebieg do instalacji?

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 16 kwie 2012, o 18:20

moc 177 km bez modyfikacji

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 16 kwie 2012, o 22:10

Ja bym polecił Staga 4 lub 300 +, reduktor AC R01 z wtryskami Hana zielonymi. Zestaw sprawdzony (forki 2.0 turbo, 2.5 wolnossące, legacy i ostatnio nawet Baja :) ) i tańszy od Omegasa i BRC. Omegas będzie brał trochę więcej benzyny jak będziesz śmigał po mieście ze względu na późne przejście na LPG. Do tego Stag ma dużo więcej możliwości korekcji i wszędzie to potem wyregulują, z Landi już gorzej. W jakich rejonach się poruszasz? Gdzie będziesz zakładał?

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 17 kwie 2012, o 06:28

z mazowieckiego jestem,nie wiem jeszcze gdzie bede zakładał bo nie chce dac komus kto sie bedzie uczyl na moim aucie :wall: ile taki zestaw co wspomniales kosztuje???

leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 17 kwie 2012, o 07:12

Jak jesteś z mazowieckiego to nie ma co szukać warsztatów tylko zgłosić się do JAKO (http://forum-subaru.pl/bb3/memberlist.p ... file&u=214)

RadziejS
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: S-turbo MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 17 kwie 2012, o 12:39

NIe chcę nic polecać, mogę podzielić się wrażeniami.

Mam od niemal roku BRC Sequent 24, kosztowało mnie to 3500 w Wawie na Regulskiej. Auto forek MY99, s-turbo, total seria. Spalanie w luźnym mieście 14-14,5, na trasie potrafi zejść do 12 (nie jeżdżę szybciej niż 120-130 kmh).

Spadek mocy - może jest, może nie, trudno odczuć. Jeśli jest to minimalny. Na razie przejechałem 13 tys. km i nie mam problemów. Na LPG przełącza mi się po ok. 1-2km, ale wystarczy odpalić i poczekać minutę, żeby przełączył się sporo szybciej.

Jestem zadowolony.
Obrazek - chcesz świnkę, pisz PW i klikaj tutaj

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 03:29

Pan JAKO krzyczy sobie 5600 za instalacje do forestera 177 km ktory warty jest 17 tys..troszke przesada :o

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 03:46

Przyszły remont silnika będzie Cie kosztował 2x tyle.

Twój wybór, czy chcesz teraz przyoszczędzić i zaraz potem z nawiązką wydać na naprawę, czy zrobić porządnie u kogoś, kto wiadomo że wie co robi i nie zniszczy silnika.

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 04:35

dlatego szukam kogos kto juz robił lpg w subaru..jak moze zniszczyc auto instalacja ktora była dedykowana do aut w turbo(OMEGAS)????jesli wie co robi..jesli bedzie mialo sie cos zjebac od lpg to czy to bedzie od JAKO czy LANDI RENZO i tak sie spierdol...jesli JAKO chce zakładac do seryjnego 177 konnego forestera gaz ktory tez zakłada do 300 konnych imprez,to o co chodzi??? o cene....

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 07:21

GRUBCZENKO pisze:jak moze zniszczyc auto instalacja ktora była dedykowana do aut w turbo
Nie no, oczywiście. Nie ma po prostu takiej możliwości. ;-)




PS
Podpowiem. Nie znam się na instalacjach i nie wiem która jaka jest. I co więcej kompletnie mnie to nie interesuje. ;-)
Ale jaka by nie była, to liczy się wystrojenie. Ktoś Ci to zrobi źle i za chwilę będzie wątek "czemu mi silnik umarł". A zaraz potem następny "bożżżż, czy remont tego silnika musi kosztować aż tyle???", ewentualnie "dopiero co zrobiłem remont silnika, kosztowało to całe 2tyś, czemu zaraz potem padł???" :giggle:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 08:55

GRUBCZENKO pisze: jesli bedzie mialo sie cos zjebac od lpg to czy to bedzie od JAKO czy LANDI RENZO i tak sie spierdol.

No właśnie NIE. Tu tkwi błąd w Twoim rozumowaniu. Przynajmniej za jako można ręczyć. Wielu jeździ Subarakami "zaczadzonymi" właśnie przez Roberta i nie narzeka. A że to kosztuje ? No spokój zawsze był drogi ;-)


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 09:19

No właśnie. Po dwóch latach wewnetrznej walki zadzwoniłem wczoraj na Codzienną. Alternatywą była sprzedać samochód z wiatrakiem i kupic małego diesla :x . Za kilka dni Forek idzie pod nóż. Ale jak juz go ktos ma kroić, to niech to zrobią najlepsi. Bo babcia mówiła - tanie mięso psy jedzą - i generalnie babcia ma rację.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 09:29

Cybb pisze: Alternatywą była sprzedać samochód z wiatrakiem i kupic małego diesla .

Zdecydowanie lepsze rozwiazanie niż pakowanie się w problemy z LPG.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 09:38

Azrael pisze:
Cybb pisze: Alternatywą była sprzedać samochód z wiatrakiem i kupic małego diesla .

Zdecydowanie lepsze rozwiazanie niż pakowanie się w problemy z LPG.
Małe napompowane dyszle są za to ostoją niezawodności i gwarantem świętego spokoju.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 09:45

Na pewno łatwiej zdiagnozować usterki.

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 18 kwie 2012, o 09:52

Ja tam wierzę w kompetencje 4turbo :-) Dacie radę zdiagnozować. Do zobaczenia w krótce w Mysiadle :thumb:

karol76
0 gwiazdek
Lokalizacja: lomza
Auto: forester 2.5xt us
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 19 kwie 2012, o 20:55

Cybb pisze:No właśnie. Po dwóch latach wewnetrznej walki zadzwoniłem wczoraj na Codzienną. Alternatywą była sprzedać samochód z wiatrakiem i kupic małego diesla :x . Za kilka dni Forek idzie pod nóż. Ale jak juz go ktos ma kroić, to niech to zrobią najlepsi. Bo babcia mówiła - tanie mięso psy jedzą - i generalnie babcia ma rację.
Robert wrócił na Codzienną? Jeszcze w lutym pracował bliżej Bajecznej 8-)

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 19 kwie 2012, o 21:00

5600 do 4 cylindrów? :o Ładnie :)
Zapraszam do Białegostoku, na pewno zostanie na dojazd :) Parę Subaraków jeździ i ma się dobrze. O gwarancji nawet nie wspominam.

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 20 kwie 2012, o 09:48

Ale według forumowiczów skoro zrobisz taniej to znaczy gorzej i silnik padnie!!! :lol: a tak powaznie to co wrzucisz i za ile?? tak zeby byla pewnosc ze dlugo pochula

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 20 kwie 2012, o 12:19

karol76 pisze:
Cybb pisze:No właśnie. Po dwóch latach wewnetrznej walki zadzwoniłem wczoraj na Codzienną. Alternatywą była sprzedać samochód z wiatrakiem i kupic małego diesla :x . Za kilka dni Forek idzie pod nóż. Ale jak juz go ktos ma kroić, to niech to zrobią najlepsi. Bo babcia mówiła - tanie mięso psy jedzą - i generalnie babcia ma rację.
Robert wrócił na Codzienną? Jeszcze w lutym pracował bliżej Bajecznej 8-)
Oczywiścnie nie na Codzienną :-( tylko bliżej Bajecznej. Się mnie pomyliło :oops:

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 26 kwie 2012, o 08:38

No i jest już junkers pod maską. Oczywiście Robert zdiagnozował dodatkowe wydatki :wall: Lambda musi isć precz i nowa na jej miejsce :x

GRUBCZENKO
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: landi renzo omegas czy sequent brc??

Post 6 lis 2012, o 09:53

Panowie już 20 tys przejechane na BRC i jestem bardzo zadowolony,żadnego check engine i żadnych problemów.Instalacja jak narazie bardzo dobrze sie sprawuje.Dla przypomnienia jezdze forkiem w turbo 177 km.pozdrawiam i polecam BRC ale u gazownika ktory zna sie na rzeczy.

ODPOWIEDZ