Impreza 1.6 LPG problem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 16 lut 2018, o 20:35

Witam. Posiadam imprezę 1.6 97r lpg reduktor omvl cpr, wtryski waltek. Mój problem polega na tym że muli i przerywa na małych obrotach tak do 2.5 tyś obrotów, później jest ok, na bęzynie jest ok. Wymieniłem świece, przewody wn, filtr powietrza i gazu. Spalanie gazu 9-11 Ostatnio wywaliło mi błąd na autostradzie ale po jakimś czasie zgasł. Dziś wymrugałem błąd ECU 32 (lambda). Jak można sprawdzić sondę i czy ten błąd wskazuję konkretnie sondę? Macie jakiś pomysł co z tym gazem że tak muli?



Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 19 kwie 2018, o 18:22

A może pomoże ktoś w zakupie komputera silnika. Który nr jest ważny w doborze sterownika. Link poglądowy sterownika. https://www.auto24parts.com/pl/p/KOMPUT ... 2471/15989

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 19 kwie 2018, o 18:52

Podjedz do ogarniętego gazownika, sprawdzi czy instalacja LPG wydala, Valteki to słaby punkt instalacji LPG.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 25 kwie 2018, o 22:37

lutek34 pisze: Valteki to słaby punkt instalacji LPG
Dokładnie tak, szczególnie że:
Wojtek60037 pisze: na bęzynie jest ok

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 25 kwie 2018, o 22:57

lutek34 pisze: sprawdzi czy instalacja LPG wydala,

Jak muli DO 2,5kRPM, to nie jest problem z wydajnością, tylko z regulacją. Przejechałem na Valdemarach 250tkm, wszystko to regulacja i regularne czyszczenie wtrysków.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 25 kwie 2018, o 23:12

leon pisze: Jak muli DO 2,5kRPM, to nie jest problem z wydajnością, tylko z regulacją.
Sama prawda!
leon pisze: Przejechałem na Valdemarach 250tkm
Współczuć czy gratulować?
Ja miałem do czynienia ze słynnymi "czerwonymi valtekami" dwa razy, i uważam że to o dwa razy za dużo. Na szczęście tylko raz były w moim aucie (takie kupiłem, nie moja wina). To nie są złe wtryskiwacze! dobre też nie są, ale zrzucanie na nie odpowiedzialności za wszystko (włącznie z plagami egipskimi?) jest dużą przesadą.
Ja bym powiedział że to są wtryskiwacze szczególnej troski, bo w stosunku do tego co potrafią wymagają niezwykle dużo ... eee ... pielęgnacji.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 25 kwie 2018, o 23:17

ata pisze: Współczuć czy gratulować?

Gazownikowi, który je zakładał współczuć. Tak go wymęczyłem z regulacjami, że później mi się na mieście kłaniał. :giggle:
ata pisze: bo w stosunku do tego co potrafią wymagają niezwykle dużo ... eee ... pielęgnacji.

Jak ktoś potrafi ogarnąć klucz płaski i ma 30 minut, to nie jest problem.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 7 lip 2018, o 00:11

Jeździłem w ostatnim czasie tylko na benzynie i tu też się dzieje coś niedobrego. Na niskich obrotach podobnie jak na gazie do około 2.5tyś obrotów nie może się wkręcić na obroty, muli na zimnym czy ciepłym ale nie zawsze. Raz jest dobrze a raz muli że ciężko ruszyć. Wymieniłem filtr paliwa ale nic nie pomogło, próbowałem przestawić czujnik położenia przepustnicy z 0,4V przy zamkniętej na 0,6V a później na 0.9V i było tylko gorzej. Po wymianie świec i przewodów jakiś czas na benzynie było ok. Macie pomysł co można jeszcze sprawdzić? Najgorsze jest to że raz jest dobrze a za chwilę nie i niezależnie jaka jest temp. silnika.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Impreza 1.6 LPG problem

Post 8 lip 2018, o 11:19

Proponuję udać się do warsztatu co podepnie się do kompa i sprawdzi pracę silnika

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jakubek87
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza kombi 2001 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 9 lip 2018, o 09:52

W wolnossącej imprezie, miałem podobny problem + falowanie obrotow czasem. Wymieniłem świece, kable, filtry, olej (valvoline max life). Problem był dalej. Dopiero po regulacji luzów zaworowych ustąpił.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Impreza 1.6 LPG problem

Post 9 lip 2018, o 16:24

jakubek87 pisze:W wolnossącej imprezie, miałem podobny problem + falowanie obrotow czasem. Wymieniłem świece, kable, filtry, olej (valvoline max life). Problem był dalej. Dopiero po regulacji luzów zaworowych ustąpił.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
Zawory też są dobrym tropem zwłaszcza że łatwo sprawdzić luz zaworowy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 17 lip 2018, o 10:48

U mnie są hydrauliczne zawory bo uszczelniałem dekle więc widziałem. A czy mój silnik ej16 ma czujnik spalania stukowego? Bo po prawej stronie od przepustnicy jest jakby ten czujnik ale jest luźny i nie podpięty, ale troszkę bliżej grodzi jeszcze przed skrzynią jest drugi taki czujnik z którego wychodzą 2 przewody ale do wtyczki wchodzi i wychodzi 1. Chyba jednak będę musiał podjechać do warsztatu, czy znacie dobry warsztat w okolicach Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa który specjalizuje się Subaru?

Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 22 lip 2018, o 00:05

Jeszcze takie pytanie czy jadąc autostradą na lpg z prędkością 145km-155km spalanie gazu 11,9-12,9l to normalne? Zrobiłem 880km autostradą i takie spalanie mi wyszło.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Impreza 1.6 LPG problem

Post 22 lip 2018, o 10:32

Jak najbardziej normalne. Ile masz obrotów wtedy?
Mi impreza 2.0 przy 90km/h w trasie spalała 10l gazu

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 23 lip 2018, o 08:01

Około 4,2tyś/obr

ODPOWIEDZ