Awaria napędu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Krzysiek55
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Awaria napędu

Post 22 lut 2019, o 23:21

Witam, dziś w moim samochodzie doszło do awarii, tylko nie wiem czego dokładnie. Samochód to Forester SF 1999, po ciężkim eksploatowaniu w terenie usłyszałem dziwny szum przy odpuszczeniu gazu na biegu, przy zmianie biegów oraz przy szybkim odpuszczeniu i dodaniu gazu słyszalnie stuknięcie. Może wie ktoś gdzie szukać przyczyny i co sprawdzić na początek?



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Awaria napędu

Post 22 lut 2019, o 23:24

Wygląda na przegub.

Krzysiek55
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Awaria napędu

Post 22 lut 2019, o 23:31

Jeśli chodzi o stukanie to by pasowało ale ten szum mnie niepokoi, podczas przyspieszania nic a jak zwalnia to wyraźnie go słychać i lekko w wibracje wpada.

pitercvc
2 gwiazdki
Auto: Forester sf civic fk civic ec
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 13 razy

Awaria napędu

Post 23 lut 2019, o 07:54

Podwieszka wału, krzyżaki,dyfer,skrzynia biegów, sprzęgło,poduszka silnika, bez podnośnika to wróżenie z fusów

kAROL10
2 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Awaria napędu

Post 23 lut 2019, o 15:00

Może wiskze dobiłeś i wypchało pierścień zabezpieczający .W 99r była chyba już druga faza wiskozy.

Krzysiek55
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Awaria napędu

Post 26 lut 2019, o 18:44

Ogólnie wszystkie stuki ustały, nie wiem może dużo piachu gdzieś było i dla tego stukał, szum o którym mówiłem jest dalej ale dużo ciszej. Dziś samochód był na podnośniku i z przodu jest rozerwana osłona przegubu wewnętrznego po lewej stronie. Same przeguby z przodu są ok łapiąc za półoś i tą osłonę to dużego luzu nie ma, bardziej mnie zmartwił luz między przegubem a skrzynią nie wiem czy to tak ma być ale luz jest widoczny.

ODPOWIEDZ