Przegrzewający się silnik

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
kinio111
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 21 lis 2021, o 16:55

Witam kolegów.
Forum śledzę już jakiś czas, ale póki mój OBK śmigał jak marzenie, to nic nie pisałem (a mam go już 6 lat i ponad 150kkm). Niestety ostatnio pojawił się problem - mocno przegrzewający się silnik. Czytam i szukam, szukam i czytam, ale przypadku jak mój nie znalazłem, więc postanowiłem zapytać. A że na mechanice się znam raczej słabo, nie obrażę się za wytłumaczenie łopatologiczne.
Już piszę jakie objawy, ale zacznę od pacjenta: Outback 2010, 2.5i CVT. Dodam że historia dzieje się w UK. A to ważne bo tutejsi mechanicy są raczej nauczeni od razu wymieniać, nie naprawiać, a tym bardziej pomyśleć. I zanim mi zdiagnozują UPG, wolę sprawdzić z doświadczonymi kierowcami jedynie słusznej marki, co mogę zrobić na własną rękę żeby potwierdzić/wyeliminować UPG lub inne usterki. Objawy są takie że grzeje się mocno (aż czuć na klapie, zwłaszcza na nadkolach), ale zauważyłem że w mieście jakby bardziej. Nie wiem czy to tylko dlatego że na autostradzie dochładza go listopadowe powietrze, czy też może coś innego? Płyn w zbiorniku wyrównawczym jest do fulla, w chłodnicy też. Mam wrażenie że ten w zbiorniku jest zimny, nawet jak w chłodnicy praktycznie zagotowany. Dodam że nic nie dymi, płynu nie ubywa, nakrętka na chłodnicy też raczej nie puszcza. Ogrzewanie działa, i to ostro. Górna rura od chłodnicy jest mega gorąca, a ta dolna zimna, co najwyżej letnia. Proszę o porady zanim mi poradzą UPG i skasują jak za zboże

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio zmieniony 21 lis 2021, o 16:55 przez kinio111, łącznie zmieniany 1 raz.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 299 razy

Post 21 lis 2021, o 18:38

Zacząłbym od zrobienia testu na CO2 w układzie, kosztuje to grosze.
Potem sprawdziłbym termostat, czy otwiera się w pełnym zakresie (też nie jest to zbyt skomplikowane)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

kinio111
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przegrzewający się silnik

Post 21 lis 2021, o 21:42

Dzięki, spróbuję znaleźć jakiegoś z lekka ogarniętego mechanika.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ