Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 lut 2010, o 17:15

Dokładnie tez mi się jakoś dziwnie te przeliczniki dolców niezgadzały :-p



pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 lut 2010, o 21:04

pawlaswrc pisze:
pas_ti pisze: Sprawa jest wstępnie ugadana i sprzedający zgodził się ponegocjować cenę przy większej ilości.
Jeśli znajdzie się co najmniej 4 chętnych to cena będzie oscylować w okolicy 600zł /szt.
Wszystko fajnie tylko te obliczenia trochę nie takie. Licząc dolara po załóżmy 3 złote plus wysyłka do Europy (100$ za jedną sztukę, jak w aukcji) to wychodzi 360 PLN. A biorąc pod uwagę zakup grupowy to przynajmniej za sam towar może by policzyli taniej. No chyba że kolega coś dla siebie jeszcze liczy :-p ?
Ja byłbym na tak. Tylko jeszcze zapytam czy do Imprezy 2.5rs pasuje plug&play, bo nie chcę wywalać katalizatorów, sond i ogólnie grzebać, żeby potem jakieś checki mnie nękały :razz:
Proponuje nadrobić zaległości ze szkoły, zanim napiszesz takiego posta:
koszt zakupu =109$
koszt wysyłki =100$
suma=209$
1$=2,95zł (dane z google)

209$ *2,95=616,55 zł
wiec nie wiem o co Ci chodzi...

President
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: STi 96' i inne:)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 15 lut 2010, o 00:49

no tak 109 dolców za sztukę + 259 dolców wysyłka do polandu + cło + wat albo 109 dolców za sztukę + 245 wysyłka do UK i jeszcze nieznana wysyłka do polandu nie ukrywam że jeśli tak z tym trzeba kombinować to chciało by się żeby jakiś grosz się ostał.

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 15 lut 2010, o 12:46

pas_ti pisze: Proponuje nadrobić zaległości ze szkoły, zanim napiszesz takiego posta:
koszt zakupu =109$
koszt wysyłki =100$
suma=209$
1$=2,95zł (dane z google)

209$ *2,95=616,55 zł
wiec nie wiem o co Ci chodzi...
Wielkie SORKI. :wall: Tak to bywa jak sie robi coś pod presją rodziny wołającej na niedzielny obiad - człowiek pisze coś, patrzy gdzie indziej a jedną nogą już leci do stołu :? Zwracam honor!
W takim razie wie ktoś jak to jest z tymi cłami i vat-ami?
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 16 lut 2010, o 21:01

OK, trochę nowych danych...
Jeżeli zdecydowalibyśmy się na droge USA -> PL to sprawa wyglada tak.
Pogrzebałem trochę w necie i udało się ustalić ,że takie części jak nasze kolektory są objęte opłatami celnymi i VAT-em.
Kolektory należą do grupy towarów TARIC a ich kod to :87089220 za które naliczana jest opłata celna w wysokości 3%
do tego VAT w wysokości 22%.
Za towary o łącznej wartości ok.200$ , urząd może(ale nie musi) odstąpić od opłat celnych i VAT-u.
Jeżeli kupowalibyśmy osobno to koszt razem z przesyłką i opłatami (cło+VAT) wynosiłby ok.263$/szt.=762zł
Jeżeli kupowalibyśmy razem (4szt.)to koszt razem z przesyłką i opłatami (cło+VAT) wynosiłby ok.218$/szt=633z , z tym ,że wtedy towar przyjdzie w jedno miejsce i trzeba będzie go jeszcze rozesłać po kraju czyli dodatkowy koszt...

Każdy może sobie sprawdzić moje obliczenia... , tak żeby wątpliwości nie było ;-)
Informacje o opłatach za towary z USA można znaleźć tutaj:http://www.zakupyzusa.com/?pg=customs

jest tez opcja USA->UK->PL i wtedy nie bulimy cła+VAT-u .
President postara się znaleźć kuriera w UK i ustalić koszty takiej drogi, jak będą konkrety da znać.

pawlaswrc-Co do tego czy kolektory pasują do 2,5 RS? ... w opisie aukcji widać ,że właśnie do tego modelu są dedykowane od 97-do 2005 2.5RS , a podłączasz go do seryjnego katalizatora, wiec nie wywalasz niczego innego poza seryjnym kolektorem. Tak ja to przynajmniej widzę... , i jeszcze raz powtarzam , jeśli ktoś ma większa wiedzę w temacie to proszę prostować, żeby jakiś żali potem nie było.

Rozmawiałem z jednym kolegą ,który włożył taki kolektor do GX-a 2.0 z 2003r, mówił ,że kolektor ma większą średnice otworu przy flanszy łączącej go z katalizatorem (2,5cala a seria ma chyba 2,25 cale) ale otwory montażowe pasowały p&p, dodatkowo on miał mały problem z flanszami , które były przy cylindrach (były troszkę krzywe) i jak mówił musiał je lekko planować, śruby montażowe dostarczone z kolektorem tez lepiej było wymienić, gwint i twardość nie ta.Poza tym wszystko pasowało bez problemu. Wiadomo to nie jest oryginalna Borla wiec i jakość nie ta.

Jak ktoś jest konkretnie zdecydowany to dawajcie znać, nie ma na co czekać, wtedy łatwiej będzie ustalić konkretną cenę.

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 12:03

Ja mam kontakt do gościa z Glasgow, który mi woził gratki z GB tak prywatnie. On co jakiś czas jeżdzi do Polski osobówką z przyczepą i wozi różne rzeczy, tylko jest to kwestia jakiś terminów i wiadomo gabarytów (w tej kwestii kluczową rolę odgrywa ilość). Jak będziecie coś wiedzieć na temat kosztów kuriera to piszcie,żeby wiedzieć od czego wyjść, wtedy zadzwonię do niego.
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pmlody
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Leśnik 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2010, o 12:06

jesli to plug and play za 650pln to ja sie pisze :)

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 21:36

pmlody pisze:jesli to plug and play za 650pln to ja sie pisze :)
czy pasuje do forestera , to nie wiem, w ofercie nic o tym nie piszą...
Z którego roku masz autko? Będzie można porównać do kolektorów montowanych w Imprezach , i na tej podstawie coś powiedzieć.

pmlody
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Leśnik 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2010, o 22:04

a co za roznica przecie silniki te same :)
kolektor jest symetryczny od glowic, wchodzi do katalizatora pod katem z lewej strony...

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 23:20

Panowie to ja pierwszy w Polsce załozyłem ten kolektor do gx 2003 :-) ( dzieki President ) wszystko pasuje tylko średnica jest większa pewnie dlatego ze przeznaczenie to silniki 2,5 (stany, stany).Dodatkowo cały owinięty został taśmą termoizolacyjną gdyby ktoś chiał taką opcję zrobić to wchodzi 15 metrów.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, o 23:45 przez mamgx, łącznie zmieniany 2 razy.
B Group , WRC fun

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 23:24

A jaką funkcję spełnia taka taśma ?

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 23:29

tasma działa jak osłona termiczna nie puszcza ciepła na zewnątrz i obmiża temp. pod maską zwieksza temp spalin i przyspiesza ich wylot zwiekszajac moc tyle co sie dowiedziałem. Taka ochrona ,osłona termiczna np. jakbyś wjechał w wodę spawy mogłyby popękać od szoku termicznego
B Group , WRC fun

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 lut 2010, o 23:40

Dzięki za informację, ja mam kolektor ze starego Legaca ale zdjąłem z kolektora osłony termiczne bo były skorodowane i dzwoniły i mam gołe rury. Trzeba będzie z czasem się tym zająć.

Thelyn
0 gwiazdek
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 lut 2010, o 20:26

:arrow: Drodzy poszukwiacze kolektorów.
W przyszlym tyg 24/25/26 wystawie TYLKO w dziale ogloszenia kolektor z legacy 91 z katalizatorem.Ogloszenie wystawie na blizniaczym forum z kropką (http://forum.subaru.pl/) Zadne allegro - chce zeby którys z was szczęśliwców miał u siebie bulgot. Kolektor pasuje do imprezy jak ulał.Oczywiscie jest ten poszukiwany : 1 kanał dłuzszy drugi krótszy i łączą sie razem w puszce od kata.Będzie aukcja od 399 zl.(chyba ze wczesniej ktos mi zlozy konkretna propozycje).Kto da wiecej.Wysyłka tylko i wylacznie kurierem.Oferty skladac najlepiej telefonicznie-nie zawsze jestem na kompie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w przyszłym tyg. nie odpowiadam na PW

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 lut 2010, o 22:18

Wiem że jest duze zapotrzebowanie na posiadanie bulgotu, ale od 399? Taniej można do GT zanabyc kolektor.

Thelyn
0 gwiazdek
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 lut 2010, o 22:29

kolego 300 zl to chca za sam wklad w katalizatorze ( w wersji 2.2 z legacy jest wielki).wiadac ze sam nie spedzales godzin na ebayach alledrogo etc.obryci w temacie wiedza o co chodzi.
zawsze można kupic podróbke z kwasówki (bez katalziatora) za 1000-1400 zl.powodzenia ;-)

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 lut 2010, o 22:39

Niedawno sprzedalem dwa katy ze swojej imprezy i wcale nie sa drogie jak to sie moze wydawac - platyna staniała ;) Ale moze nie jestem obryty w temacie.

Thelyn
0 gwiazdek
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 lut 2010, o 23:08

Mozliwe ze przez kryzys biorą mniej na skupie.Ale patrz sam wklad w katalizatorze rzędu +-300 zł wiec jak sobie doliczysz wszystkie rury i całą reszte to 400zł wcale nie jest wysoką cena za tak cenna część.zauważ że najtańsze podróbki z byle jakiego materiału na necie chodzą za 650-700 zl .pozdrawiam

pylu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Auto: Impreza kombi, 2.0 N/A, 96'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 00:53

inquiz pisze:H&S końcowy dla n/a w przyzwoitej cenie jest http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT
Witam. Moze ktos ma taki tlumik na sprzedaz? Szukam takiego, równiez tu mozna zobaczyc http://www.haywardandscott.com/subaru/i ... k-box.html Jest wogole tu ktos zadowolony po zmianie samego backboxa?

Thelyn
0 gwiazdek
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 07:36

pylu pisze: Jest wogole tu ktos zadowolony po zmianie samego backboxa?

Kolego zalezy co chcesz osiagnac.Czytałem ze zeby uwypuklić bulgot i obnizyc jego ton trzeba zamontowac z tylu jak najwieksza puszke.Np z GT.po wymieanie samej tylnej puszki nigdy nie osiagniesz takiego efektu :



vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 09:08

Samą wielką puszkę od GT, o taką http://www.haywardandscott.com/subaru/c ... ckbox.html
mam ja. Tyle, że moja nie jest angled. W GT jest wściekle głośna.
Ew mogę sprzedać.
czarne jest piękne...

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 11:40

pylu pisze:http://www.haywardandscott.com/subaru/i ... k-box.html Jest wogole tu ktos zadowolony po zmianie samego backboxa?
Ja mam, ale nie dokładnie ten, tylko z imprezy gt, kupiony rok temu na "kropce". W legasiu 2.0 125 KM z seryjnym przodem, dwoma katalizatorami, itd. dźwięk jest dużo niższy, ciekawe efekty przy odjęciu gazu, może odrobinę uciążliwy dla pasażerów tylnego siedzenia, ale moje córeczki nie narzekały w długiej trasie.

Miesiąc temu, wieczorem na zacisznej uliczce wzdłuż parku zatrzymała mnie policja do "rutynowej kontroli" i zajechałem przed ich stojącego ceed'a nie wyłączając silnika. Nie mieli żadnych uwag do pomruku z takiej odrobinę ponadwymiarowej rury. Może w stosunku do wycięcia w zderzaku wygląda jak fabryczna. ;-)

Nie jest to bulgot jak z turbo, ale nie bzyczy jak fabryczny.

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 14:26

Ja mam w 2.5 N/A backbox H&S ale raczej był dedykowany do turbo, i jest tak, że gada fajowo, nawet trochę bulgotu jest, robi się też ciekawie przy odpuszczeniu gazu, choć na dłuższe trasy (autostrady) mogłby być cichszy. Mnie nie przeszkadza ale nie chciałbym rodzinki zamęczyć. Jadąc A4 z Wrocka na Śląsk tak w okolicach 120 km/h musiałem się troche wysilić żeby usłyszeć co mój 3,5 letni synek miał do powiedzenia, więc moja opcja jest taka, że przymierzam się do tej repliki kolektora Borli a potem zobaczymy. Prawdopodobnie H&S pojdzie do kogoś chętnego a backboxa z silencerem zamówię w MGMotorsport.
Jedna sprawa mnie jeszcze męczy: dlaczego nikt w Polsce nie robi takiej repliki Borli. Przecież to czysty zysk a Polak potrafi. Muszę jeszcze w MGMotorsport zapytać czy by nie zrobili, choć jakis rok temu zarzekali się że nie robią kolektorów do subaru. A na początku tego wątku był kolega turbotrzcina i nic z tego nie wyszło? Jakoś tego nie kumam, tym bardziej że już trochę ludzi w kraju robi w kwasówce! Zresztą nawet chyba nie musiałoby być w kwasówce.
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pylu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Auto: Impreza kombi, 2.0 N/A, 96'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 14:33

W sumie to taki dzwięk mnie zadowala, rodzinę mam ;) http://www.haywardandscott.com/subaru/i ... k-box.html
Z n/a turbo nie zrobię, a rury z legaca ponoć zabierają trochę koników, jak ktos pisal, a tego nie chcę. Czyli taki kompromis jak na filmie wyzej. Macie filmik jakis N/A z tym wydechem od GTka? Dzięki.

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 lut 2010, o 16:08

Mi nie przeszkadza poziom dźwięku takiego H&S w kabinie, bo legaś sedan jest raczej cichy, dzieci swobodnie rozmawiają przy prędkościach autostradowych i zasypiają gdy je najdzie ochota.
Kiedyś wrzuciłem film na youtube, ale nie mogę go teraz znaleźć.

Aha, w legacy są inne haki i kształt rury niż w imprezie, back-box nie jest plug&play!

ODPOWIEDZ