ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:14

JarekSTi pisze: Dlatego nie spodobal mi sie post Azraela, bo niby pisze z punktu widzenia klienta, ale widzenie ma "wypaczone" przez firme (i nie wazne, czy naprawde tak mysli, czy firma mu placi za takie pisanie).

Napisałem jak to moim zdaniem wygląda z punktu widzenia klienta, oczywiście zwykle klient ma mniej wiedzy więc z pewnością to zdanie wypaczone, ale interes klienta jest zawsze pewnym punktem odniesienia więc warto sięnad nim zastanowić. Oczywiście nie jestem obiektywny i oczywiście nie jestem wszechwiedzący, ale się staram spojrzeć z dystansu na pewne sprawy (to pomaga w ocenie różnych spraw) i staram się, w miarę możliwości, uczyć jak najwięcej, bo zawsze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Oczywiście od samego mapowania samochodów i w ogóle elektroniki mam fachowca więc nie muszę wiedzieć wszystkiego, nie takie jest moje zadanie.



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:20

Maniek MTS pisze: W wiekszości jednak przypadków seryjne czujniki pozwalają na taką diagnoze oczywiscie przy pomocy odpowiedniego softu i jego poprawnego rozumienia co oczywiscie opiera sie na doświadczeniu

W większości oczywiscie tak.


Żeby nie było, widziałem osobiście jak tuner napisał mailem mapę do odpalenia i docierania 600 konnego potwora na podstawie tylko specyfikacji silnika, auto odpaliło i przyjechało na strojenie bez problemu, ale to wcale nie znaczy że odważyłby się je stroić tego typu metodą. ;-)

xbike.pl
2 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:22

No dobrze, a czy byłaby mozliwosc wklejenia wykresu po remapie wykonanym przez Maptek i 4T + drobny komentarz odnosnie boostu. Milo by bylo gdyby pojawily sie rowniez orientacyjne dane z EGT przy wyższych predkosciach /+- 200km/h/ na 6-tym biegu?

Mysle, ze obie firmy robily taki popularny setup jak powiedzmy: 2,5 STi /niekute/ z VF34 i przelotem.
http://www.xbike.pl - oryginalne części zamienne Subaru, Mitsubishi
Obrazek

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:27

STI 2.5 z seryjnym motorem z VF-34 na dłuższą metę nie ma sensu (uszczelki, pekające tłoki), ale chyba było takie auto, spróbuję coś poszukać.

xbike.pl
2 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:28

ok - z ARP
ale chodzi mi o niekuty motor jednak
http://www.xbike.pl - oryginalne części zamienne Subaru, Mitsubishi
Obrazek

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 13:29

vibowit pisze: Każde zdanie klienta, zadowolonego czy nie, również jest bardzo pożądane.

Vibku, moje zdanie też chyba znasz, MAPTEK Poznański rulez. Bardzo zadowolonym. Drobna dygresja - w momencie, jak ja mapowałem lodówkę usługi 4Turbo, w tym zakresie, nie były w ogóle dostępne. Szczerze powiem, że miał bym zagwozdkę. Warszawski MTS nie miał szans wykonania usługi, gdyż mój Forek MY99 był mapowalny tylko w Poznaniu (nie znam powodów).

JarekSTi, no obrażasz bracie ludzi, przynajmniej ja czułbym się dotknięty :

1.
JarekSTi pisze: Nie dzieki już mi na kropce pokazali linka do tego jak tam sie „stroi” z gruuubym przeglądem LOL.
2.
JarekSTi pisze: Maniek MTS widze ma podpis że jest z firmy a Azrael pisze NIBY „z punktu widzenia klienta” co jest dla mnie mało uczciwe i tyle.

3.
JarekSTi pisze: Azrael pisal cos ze mapy sa wgrywane a nie edytowane w MTS co WIDZIAŁEM nie jest prawdą. Dlatego sorry teraz juz wiem skąd ta uszczypliwość tego kolegi – konkurencja…nawet tu...

Jeżeli nadal nie widzisz, w jaki sposób to robisz, to już Twój problem.

Grzegorz

PS. A ważne - usługę remapu świadczy również użytkownik jako, popularnie zwany Robertem :mrgreen: Cena jest konkurencyjna, natomiast wiem, że usługa jest ograniczona tylko do pewnych ECU.
Brak podpisu.

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 15:15

Panowie,

Nie szarpać się za warkocze plz.

m

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 18:21

Grzesiek_67 pisze: Vibku, moje zdanie też chyba znasz, MAPTEK Poznański rulez. Bardzo zadowolonym. Drobna dygresja - w momencie, jak ja mapowałem lodówkę usługi 4Turbo, w tym zakresie, nie były w ogóle dostępne. Szczerze powiem, że miał bym zagwozdkę.


Jak dobrze pamiętam to wtedy gadaliśmy live i CI polecałem Mapteków i nadal bym polecił bo Forka MY99 nadal nie robimy i robić nie będziemy na oryginalnym ECU.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 19:41

Azrael pisze:
Grzesiek_67 pisze: Vibku, moje zdanie też chyba znasz, MAPTEK Poznański rulez. Bardzo zadowolonym. Drobna dygresja - w momencie, jak ja mapowałem lodówkę usługi 4Turbo, w tym zakresie, nie były w ogóle dostępne. Szczerze powiem, że miał bym zagwozdkę.


Jak dobrze pamiętam to wtedy gadaliśmy live i CI polecałem Mapteków i nadal bym polecił bo Forka MY99 nadal nie robimy i robić nie będziemy na oryginalnym ECU.
Tak było Kuba, potwierdzam. Odradzałeś cuda-świnki VTech czy VTG a doradzałeś podróż do Poznania i.... dobrze żeś doradził :-)

Skoro po roku od mapowania nadal auto potrafi mnie zadziwić a i banan z ryja nie schodzić to to jest chyba osiągniecie. ;-)

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Kuba, EGT się uspokoiło i jest znowu fajnie. Zalałem jedynie 98 zamiast 95.
Brak podpisu.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 19:53

Cieszę się że działa tylko Grzesiu, pamiętaj soczek tylko taki na jakim mapowany. :)

Jakby coś się jeszcze działo to diagnostyke możmey zapewnić lokalnie więc dawaj znać, czy to Tactrix czy SSM się dogada także po Ecutecu.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 21:20

Grzesiek_67 pisze:
Skoro po roku od mapowania nadal auto potrafi mnie zadziwić a i banan z ryja nie schodzić to to jest chyba osiągniecie. ;-)

emmm, a spodziewałeś się, że tyle nie pożyje silniczek czy raczej spowszednieje prężność?
ogólnie, ciekaw jestem jakiego spadku żywotności należy się spodziewać po przemapowaniu forka?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 21:27

deLux pisze: ogólnie, ciekaw jestem jakiego spadku żywotności należy się spodziewać po przemapowaniu forka?
Równie trudno określić jak trudno określić żywotność seryjnego. Ogólnie przyjąłbym że sam remap bez zmienionych sprężarek itp. nie wpływa w stopniu na tyle znaczącym na żywotność żeby to było statystycznie widać, ale niemam żadnych badań na poparcie tej tezy.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 21 lis 2008, o 23:40

deLux pisze:
Grzesiek_67 pisze:
Skoro po roku od mapowania nadal auto potrafi mnie zadziwić a i banan z ryja nie schodzić to to jest chyba osiągniecie. ;-)

emmm, a spodziewałeś się, że tyle nie pożyje silniczek czy raczej spowszednieje prężność?
Spodziewałem się spowszednienia. Wszyscy w koło powtarzają - mocy nigdy za wiele. Mi w zupełności wystarczy - tego co mam nie potrafię ogarnąć.
Co do trwałości, to chyba tak, jak Kuba pisze oraz to, że jednej prawdy objawionej nie ma. Kwestia farta i pewnego umiaru - w moim przypadku to był stage 3 (remap, turbina, wydech). Po tych zmianach doszedł tylko IC od STi i orurkowanie SAMCO - boost w peaku podniósł się z 1 br do 1,2 br. .... ale się jeszcze trzyma ;-)

Ja wątpliwości nie mam , że i silnik i ta magiczna, automatyczna skrzynia się rozsypią. Obstawiam, że prędzej niż póżniej. Jednak, to tylko dobry motyw do wejście w graty spec. C we Forkowozie.

Pozdrawiam i dobrej nocy

Grzegorz
Brak podpisu.

JarekSTi
0 gwiazdek
Lokalizacja: stolyca, odbębniam delegację na śląsku :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 24 lis 2008, o 13:56

Grzesiek_67 pisze: Spodziewałem się spowszednienia. Wszyscy w koło powtarzają - mocy nigdy za wiele. Mi w zupełności wystarczy - tego co mam nie potrafię ogarnąć.

Wróciłem właśnie z gór i powiem że jednak momentu szczególnie mi brakuje :-> w 2.0 a więcej znaczy że trzeba tylko bardziej się starać ogarniać. :-)

Jakby ktoś się jednak zdecydował dajcie znać. :cofee:

pozdro!

Scooby_RS
1 gwiazdka
Auto: SLS '08MY SBD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 3 paź 2009, o 23:09

tak czytam i czytam i spac mi sie chce ;-)

to mam w takim razie pytanie... skoro EcuTek to Windows a OpenEcu to linux to dlaczego ci pierwsi potrafia mapowac gt99/00 a OpenEcu nie potrafi?? chcialbym wiedziec co jest przeszkoda w tym ze sie nieda czy ze sie nie robi.

I tu kolejne pytanie sie rodzi bo piszecie ze OpenEcu to rzesza kilkuset ludzi na swiecie a EcuTec to kilka osob to dlaczego tych kilka osob potrafi gt 99/00 a cala rzesza nie??

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 4 paź 2009, o 10:50

Bo w USA nigdy nie było Imprez turbo z tych lat, a autorzy OpenECU to głownie USA/AU/NZ.

Scooby_RS
1 gwiazdka
Auto: SLS '08MY SBD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 5 paź 2009, o 15:01

Azrael, aaa widzisz ;-) dobrze wiedizec ;-)

skoro oni z usa to chyba do EJ251 maja jakis sposob na remap, nie oreintujesz sie??

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 5 paź 2009, o 15:01

Nie. Nie ma to specjalnie sensu.Przyrosty w silnikach wolnossacych sa minimalne.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 5 paź 2009, o 15:23

Scooby_RS pisze: skoro oni z usa to chyba do EJ251 maja jakis sposob na remap, nie oreintujesz sie
Remap polega na zakupie jakiegoś RHD typu GT lub STi i przekładce :idea: :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 426 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 5 paź 2009, o 16:23

Piter 35 pisze:
Scooby_RS pisze: skoro oni z usa to chyba do EJ251 maja jakis sposob na remap, nie oreintujesz sie
Remap polega na zakupie jakiegoś RHD typu GT lub STi i przekładce :idea: :mrgreen:
Po czym można zrobić remap. ;-)

Scooby_RS
1 gwiazdka
Auto: SLS '08MY SBD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 6 paź 2009, o 12:53

Piter 35, albo us. spec z DCCD My04 po dachu ;-) mam na oku, wczoraj przyjechala ;-) ale szukam firmy ktora odkupuje od PZU na "aukcjach" bo jest fajna sztuka... znacie ktos moze taka firme co kupuje??

jarmaj, taaa ;-) ale to nie odrazu ;-) tak rok pozniej ;-) trzeba sie przyzwyczaic ;-) z moca ;-) bo tak ze 170 na 280 ;-) to duzy skok ;-) a jak remap na ponad 300 to kolejny ;-) "... nie odrazu Rzym zdobyto..."

adasch
0 gwiazdek
Auto: FXT 2.5T MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 6 maja 2013, o 21:39

aż się zapisałem do tego forum czytając powyższą dyskusję,

odgrzebuję starego kotleta. Chciałbym możliwie maksymalnie bezpieczny remap do swojego FXT MY06 to rozumiem, że MTS i inni od ECUTEC mają gotowe bardzo dokładnie zweryfikowane mapy które są bezpieczne dla mojego silnikowo seryjnego auta? Z modyfikacji mech chyba mógłbym zaakceptować tylko większy IC, do póki silnik działa nie chciał bym go bezsensownie otwierać. Moc miała by się rzadko przydawać (wyprzedanie, czasem kill). Jak wygląda mocowo/momentowo typowa propozycja dla 2.5T MY06? czy to jest kompatybilne z prodrive performance pack czyli około 260km i 420 Nm na które subaru dawało gwarancję?

Czy są w ogóle jakieś warunki gwarancji dla takiego softu/auta?

z założenia graty zostają seryjne więc w ogóle pytanie czy jest sens ryzykować podniesienie mocy które może skończyć się się szybką awarią?

tak to u mnie wygląda - co roku podobnie, robione na v-tech
Obrazek[/URL]
11-05-2013 jak co roku kolejny test, czy auto nadal trzyma parametry.

Pozdrawiam

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 6 maja 2013, o 21:45

Aleś odkopał...

adasch
0 gwiazdek
Auto: FXT 2.5T MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ZIMOWY GRUPPEN REMAP

Post 6 maja 2013, o 22:29

no odkopałem ale nie wiedziałem, że wydawałoby się durny remap niesie za sobą taką politykę i komplikacje. Myślałem, że wszyscy działają podobnie ale już tak nie myślę chyba że coś się zmieniło w ostatnich latach. W sumie wybieram bezpieczne rozwiązanie o ile takie jest.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ