Nawigacja - temat wałkowany

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ

Jaka nawigacja?

SIP z GP mapa
12
17%
Nawigacja sklepowa
59
83%
 
Liczba głosów: 71

pol052
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Impreza GD
Polubił: 5 razy
Polubione posty: 28 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 3 wrz 2013, o 10:46

ja sie posiłkuje iGO :whistle: na andku i daje rade choc instalacja nie jest prosta i trzeba sie pobawic


Impreza na codzien a w weekendy 126p900

pablitos
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 19 wrz 2013, o 19:22

dorjan pisze:Najnowsza wersja map do Subaru firmy Navteq oznaczona jako 3.0 z 2-płytowego wydania na 2012 rok. Płyta DVD East Europe obejmuje Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i europejską część Rosji. Wersja map podawana w info nawigacji oznaczona jest jako 2010-2011. Nośnik DVD to dwuwarstwowa płyta DVD DL z zajętością 5GB.Porównując te mapy z poprzednią V2.0 z końca 2010r. widzę trochę różnic. Jest zdecydowanie dokładniejsza i wyszukuje miasteczka gminne wraz z wykazem ulic. Plany miast są uaktualnione i nawet w Białymstoku przybyły ulice niedostępne w poprzedniej wersji. Różnica na minus to brak lektora. Obsługa map, planowanie tras, czy wyszukiwanie nie zmieniło się i jest identyczne jak we wszystkich poprzednich wersjach. Płyta bez problemu odczytywana jest w nawigacji OBK-06. Pasuje prawdopodobnie również do modeli Legacy, Impreza, Tribeca i Forester.

Pozdrawiam.

Subaru mapa z Polską v3.0
Obrazek

Dorian, czy mógłbym prosić o kontakt?

pablitos
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 wrz 2013, o 22:54

Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :D czy szanowny user Dorjan żyje i jest dostępny na forum?
PW raczej do niego nie docierają :P :D

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 117 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 wrz 2013, o 22:59

pablitos pisze: Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :D czy szanowny user Dorjan żyje i jest dostępny na forum?
Ostatnio logował się 17 lipca.
pablitos pisze: PW raczej do niego nie docierają :P :D
Dotrą gdy się zaloguje (wcześniej mają status "Do wysłania").
Możesz do niego wysłać e-mail korzystając z forum.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

pablitos
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 wrz 2013, o 23:06

ok dzięki.
Rzeczywiście wiadomości są w statusie do wysłania - sądziłem, że mam źle sparametryzowaną skrzynkę forumową :P

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 23 wrz 2013, o 11:01

Konto usunięte pisze: Czy używacie jakiejś sensownej nawigacji Offline na androida? Yanosik jest super, ale wkurza mnie, że wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny lubi gubić (nie wnikam czy on, czy telefon) połączenie.

testowalem troche w weekend yanosika na iOS.
nie poinformowal mnie o dwoch patrolach z radarem na bramkach A2, kontrolka SYS - zakladam, ze to jakies polaczenie z serwerem polowe drogi nie dzialala..
nie ma w PL jakies rozsadnej alternatywy dla yanosika?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 23 wrz 2013, o 11:50

gregski, a wcisnąłeś przycisk do zgłoszenia tych patroli? Yanosik to informacje, które zgłaszają użytkownicy. A więc dopóki ktoś nie zgłosi patrolu, on się w yanosiku nie pojawia.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 23 wrz 2013, o 12:08

gregski, to może być przyczyną:
gregski pisze: kontrolka SYS - zakladam, ze to jakies polaczenie z serwerem polowe drogi nie dzialala..
Ewentualnie tych patroli, jak pisze Konto usunięte__________, nikt jeszcze nie zgłosił.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Post 23 wrz 2013, o 12:17

Konto usunięte pisze:gregski, a wcisnąłeś przycisk do zgłoszenia tych patroli? Yanosik to informacje, które zgłaszają użytkownicy. A więc dopóki ktoś nie zgłosi patrolu, on się w yanosiku nie pojawia.
Jasne. W tomtomie rowniez. Czyli alternatywy brak...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 23 wrz 2013, o 12:35

Z moich yanosikowych obserwacji wynika, że yanosik stabilniej działa z 2G niż z 3G. Po prostu pokrycie 3G, zwłaszcza nowych dróg jest słabe i telefon często wypada z sieci, albo próbuje przełączyć się na 2G. Yanosik słabo sobie z tym radzi.

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 23 wrz 2013, o 14:46

gregski pisze: Jasne. W tomtomie rowniez. Czyli alternatywy brak...

Ale tak to niestety działa, niezależnie jaki masz system. Część map ma wbudowane na stałe ostrzeżenia a dodatkowe dogrywasz jako POI czy to bezpośrednio z sieci czy też ładujesz do urządzenia samodzielnie.
Osobiście to sceptycznie podchodzę do usług on-line, bo zawsze mogą sie przytrafić jakieś zakłócenia transmisji czy też problemy z zasięgiem, nie mówiąc juz o kosztach za granicą. A stacjonarna nawigacja aktualizowana często będzie pozbawiona tych wad. Niestety, odkąd Imagis nie robi już GP Mapy to korzystanie z mojego ulubionego Garmina mocno sie utrudniło i korzystam z paczku trzech map: GP Mapy (wyszukiwanie konkretnych adresów), UMP (najbardziej aktualna) i CNE (zapas, na wioskach często sie przydaje i zagranica).

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 paź 2013, o 18:16

nie da się zastąpić yanosikiem cb - teraz jeżdżę na obu naraz i z cb nadal więcej jest użytecznych informacji. zwłaszcza na bocznych drogach.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

blackhawk
0 gwiazdek
Auto: Impreza STI 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 8 paź 2013, o 15:27

Witam.

Czy orientuje się ktoś są aktualne mapy Polski do Subaru Legacy 2.5 GT MacIntosh ? może pasują z jakieś innej marki bo tak coś czytałem :) Będę wdzięczny za pomoc poniżej zdjęcie jak wygląda Navi .


Obrazek

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 5 lis 2013, o 23:43

Traffic i wyliczanie średniej prędkości na danym odcinku w nawigacji.

Są tam sobie różne systemy, które wytyczają optymalną trasę w zależności od zakorkowania. Ja jeżdżę z Yanosikiem i widzę, że wyznaczanie optymalnej trasy mocno kuleje. Jeśli dany odcinek trasy jest czarny (co oznacza kompletny stojący korek) i znajdą się dwa, trzy samochody, które przejadą ten odcinek z prędkością 70km/h, to
1. Czy ich prędkość powinna być wliczona do średniej na danym odcinku dla setek przejeżdżających aut i właściwie nie wnieść nic do zmiany klasyfikacji tego odcinka i pozostawienia go dalej jako "zakorkowany".
2. Czy też ich prędkość powinna jednoznacznie ustalić, że na danym odcinku korek się skończył i przejazd jest płynny

pytam, bo moim zdaniem powinna obowiązywać metoda nr 2. A wygląda mi na to, że w systemach różnych (na pewno w Yanosiku) wyliczane jest to wg algorytmu nr 1, czyli mimo, że korek dawno już się skończył, system traktuje ten odcinek jako wciąż zakorkowany.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 5 lis 2013, o 23:50

Konto usunięte, a jak tych 2 to motocykliści? ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 5 lis 2013, o 23:58

Konto usunięte pisze: 1. Czy ich prędkość powinna być wliczona do średniej na danym odcinku

Z jakiego odcinka czasu ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 6 lis 2013, o 00:11

Chloru, teoretycznie masz rację. Można więc tę próbkę rozciągnąć na więcej przypadków, żeby uniknąć motocyklistów. Ale jeśli jadę wieczorem po pustej trasie, która zaznaczona jest na "czarno" po 5-godzinnym popołudniowym korku, to jest coś nie tak.
leon pisze: Z jakiego odcinka czasu ?

widzę, że różne systemy oznaczają kolorami bardzo konkretne odcinki. Każdy ma swój początek i koniec. Koniec, najczęściej na światłach, skrzyzowaniu itp... tam gdzie zmienia się ruch.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 6 lis 2013, o 00:14

Konto usunięte, nie wiem dokładnie jak działa ich system ale pewnie tego typu przypadki należy brać pod uwagę. Z drugiej strony jak odcinek zostanie oznaczony jako zatkany i nikt nim nie bedzie chcial przejechać to skąd system ma wiedzieć, że korek się skończył? ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 6 lis 2013, o 00:45

Konto usunięte, mnie interesuje lease time. :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 09:30

Wczoraj odkryłem Waze - jakiś nowy nabytek Google jako alternatywa do yanosika. Czy ktoś tego używa?? Interes wyglada super przyjaźnie. Można zgłaszać rożne wydarzenia na drodze, widzieć gdzie akurat podróżują moi znajomi. Pytanie jak jest ze skutecznością nawigacji i aktualnoscia map i informacji o korkach


Pisałem z telefonu

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Odp: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 10:33

Konto usunięte pisze: Interes wyglada super przyjaźnie.
Mówiłem, że ajfon jest pedalski ale nie wiedziałem, że aż tak. :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

blackhawk
0 gwiazdek
Auto: Impreza STI 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 10:35

A wiadomo już coś więcej jakie mapy pasują do subaru ?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 10:44

Konto usunięte, patrząc na moja okolicę, to dno.
Obwodnica jest, ale ulic na lekarstwo, fotoradary nie naniesione.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Odp: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 10:47

Chloru pisze:
Konto usunięte pisze: Interes wyglada super przyjaźnie.
Mówiłem, że ajfon jest pedalski ale nie wiedziałem, że aż tak. :mrgreen:
Powiem tak, jak zrobisz tylu synów co ja, będziesz mógł do mnie mówić "Ty stary pedale" :-p

A wracając do Waze, miałem okazję pojeździć z ruskim yandex'em przez ostatnie 2 tygodnie. Taki odpowiednik naszego yanosika. Niestety, ale nasz rodzimy yanosik jest "100 lat za murzynami". Co zauważyłem w ruskiej aplikacji:

- indeks zakorkowania miasta w skali 1-10. Nie pakujesz się do miasta jeśli stoi.
- dokładność zgłaszanych zagrożeń/obiektów do pasa ruchu. Na obwodnicy Kielc nie byłoby słychać o fotoradarze z ograniczeniam do 50 km/h ;-)
- social network kierowców, można zgłosić piękną dziewczynę w źółtej ładzie ;-) Tak, to bzdura, ale podnosi używalność narzędzia i zbieranie statystyk
- bardzo szybka aktualizacja sytuacji drogowej - max 15 min opóźnienia. Nie ma tak, że korek dawno się skończył, a ciągle jest na "czarno"

To tyle co udało mi się zauważyć "przez ramię". Dlatego zwróciłem uwagę na Waze, ma wiele funkcjonalności z tych, które wymieniłem, pytani jak to się sprawdza w praktyce i ile osób w polsce tego używa
FUX pisze:Konto usunięte, patrząc na moja okolicę, to dno.
Obwodnica jest, ale ulic na lekarstwo, fotoradary nie naniesione.
Jak włączyłem wczoraj u siebie, to też chwilę potrwało zanim sczytał fotoradary i wydawało mi się, że lipa. Ale teraz mam wszystkie budki z okolicy. To powinno bazować na mapach google. Na nich też nie masz ulic?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, o 15:49 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 15 gru 2013, o 13:14

Wszedłem na mapę na żywo na ich stronie.
Na odcinku ze 30 km powinno być 6 foto.
Nie wyświetla nic.

ODPOWIEDZ