tlumik koncowy do Imprezy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

tlumik koncowy do Imprezy

Post 17 wrz 2008, o 19:47

Witam ,
chcialbym sie dowiedziec czy bedzie pasowal tlumik koncowy od Imprezy 2006 do auta z 1996 roku? Domyslam sie, ze nie za bardzo, ale czy jest duzo przerobek zeby dopasowac?
Leon



Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 17 wrz 2008, o 20:13

leon5005, ale oba są z aut wolnossących? Bo jest tak, że wydechy turbo mają większą średnicę i trzeba trochę porzeźbić żeby to spasować.
Obrazek

leon5005
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw, Regensburg
Auto: Impreza 2,0 96 rok
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 17 wrz 2008, o 22:15

obydwa to wolne ssaki

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 18 wrz 2008, o 00:17

leon5005 nie takie rzeczy z wydechami się robiło...
Arti pokaż panu! :mrgreen:

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 18 wrz 2008, o 00:23

leon5005, to nic się nie martw tylko bierz ten tłumik, jedź do tłumikarza a on Ci tam to wszystko ładnie wyrzeźbi.
Bergen pisze: Arti pokaż panu! :mrgreen:
Jakbym pokazał to by zaraz pół forum jeździło wolnymi ssakami, które gadają jak GTki. :-) :razz:
Obrazek

Szlenku
0 gwiazdek
Auto: ?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 3 mar 2009, o 22:18

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Zamierzam zmienić tłumik końcowy w mojej imprezie. To raptem 1.5 benzyna więc ogólnie szału nie ma, ale wyglądać to jakoś musi. Ma ktoś może jakieś sugestie u kogo to zrobić. Przede wszystkim musi być porządnie i w Warszawie lub okolicach. Byłem w El-tec'u (w Piastowie) i jeśli nie znajdę lepszego miejsca to zapewne zrobię tam, z tym że bardzo drogo sobie życzą :/ Jeśli ktoś ma jakies pozytywne doświadczenia z jakimś innym warsztatem to proszę dajcie znać. Wielkie dzięki :) Pozdrawiam!

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 4 mar 2009, o 11:34

Szlenku, nie mam pojęcia jak wygląda sprawa tłumika w imprezie 1.5, natomiast jeśli chodzi o pozostałe (starsze modele) to opcja El-Tec to raczej wersja niedroga. W dodatku, z tego co zeznają użytkownicy, mają naprawdę bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli chcesz mieć wydech zrobiony porządnie, to wydaje mi się, że szukanie tańszej opcji nie ma sensu.
czarne jest piękne...

Szlenku
0 gwiazdek
Auto: ?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: tlumik koncowy do Imprezy

Post 5 mar 2009, o 02:03

Dzięki wielkie za podpowiedź. Z tego co wiem sporo osób z SR robiło/bądź planowało robić w el-tec i byli zadowoleni z efektów. Chyba jednak zostanę przy tym. Byłem u kilku tłumikarzy, którzy zrobią wszystko niby cacy a części ogarną na podstawie starego katalogu, ale jednak takie szefy co potrafią głównie spawać (i niewiele poza tym) jakoś do mnie nie przemawiają. El-tec powinien dać radę (mam nadzieję). Jeszcze raz dzięki :)

ODPOWIEDZ