silnik chodzi na 3 cylindry
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
silnik chodzi na 3 cylindry
Witam. Posiadam impreze 4x4 z 93r w automacie i mam takie pytanie jaka może byc przyczyna że silnik czasem odpala na 3 cylindry tzn co 5-10 razy i nie ma to znaczenia czy ciepły czy zimny czy na lpg czy na bp pochodzi z 10-20 sekund i potem jest ok. Dodam ze wcześniej były takie sytuacje że w czasie jazdy potrafił zgasnąc ale to ustało po zmianie świec i przewodów. Zostało tylko to odpalanie i praca na 3 cylindry i to co któryś raz. Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobic?
Re: silnik chodzi na 3 cylindry
Oksymoron.wasyl150v pisze: impreze 4x4 w automacie
1.8? Przyjrzeć się uważniej zaworom, może któryś popychacz szwankuje. Sprawdzić czujnik położenia wału.wasyl150v pisze: Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobic?
Re: silnik chodzi na 3 cylindry
a ja podrzucę inny pomysł - sprawdź pompę paliwa i układ paliwowy czy jest utrzymane stałe ciśnienie? może filtr paliwa wymieniałeś i kiepsko uszczelki złożone. Może dawać podobne objawy - to w wypadku jeżeli czujnik położenia wału będzie ok
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski