ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Umbert
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zielona Góra/Malmö
Auto: Legacy 2.0 D Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 22 wrz 2008, o 21:53

Moze ktos wie w ktorym miejscu zamontowany jest ECU w Legacy diesel?
Potrzebuje niedlugo zamontowac jeden taki dinks :-D.
Nie wiedza jaki on ma kontakty a ja na neci enie moge znalezc.
Musze porobic fotki tylko...gdzie to siedzi?



deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 25 wrz 2008, o 19:52

znaczy w standardowym miejscu dla subaraków sprawdzałeś (pod blachą - podnóżkiem pasażera)?

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 26 wrz 2008, o 01:15

Umbert, Twój samochód będzie robił za królika doświadczalnego?

Umbert
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zielona Góra/Malmö
Auto: Legacy 2.0 D Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 26 wrz 2008, o 13:48

No tak jakby mial robic za krolika :-). Obydwa, moj u kumpla.
Maja chlopaki w Diesletech.se ubiezpieczenia na 7 lat wiec najwyzej kupia mi nowy silnik. Nie wiem tylko co ze sprzeglem etc hahahhaha. Trudno sie mowi. Albo power albo .... nie.

Niestety do ECU sie niedokopalem. Dokopalem sie do blachy ktora ECU oslania. Na 4 sruby. Trzy zdjelem ale czwarta za daleko siedziala. Nie mialem takiego dlugiego klucza a zreszta jestem inzynirem mechanikiem a nie mechanikiem. ja bym tej zrubki tam nie narysowal wiec sie na nia zezloscilem. Nie dla mnei takie grzebanie. Jak sie nie da od razu to niech sie wali wiec olalem, nie chcialo mi sie demontowac pol auta tym bardziej ze nie wiem czego tak naprawde szukam. Dalem im tipsa zeby sobie wzieli nato na jazde probna i sami rozkrecili.

No a mam niby dostac z Dieseltech ich skrzynke kosztujaca 3000+zl za cene czesci. Moze gdzies 600zl? Nie ingeruje w program oryginalny jak Vtech tylko zamiania soft na diesltechowski. Sterowanie na pilota, 3 rozne programy + On /Off etc. Zadnych beldow w kodach na serwisie, nei podnosza cisniena w common rail ani w turbo etc. Wydaje mi sie ze madre rozwiazanie. No i 200+ koni conajmniej. Prace inzynierow w RFN nad softem jeszcze trwaja. W miedzyczasie jedziemy pooolokac na rozwiazanei Vtech i co z tym kodami tak naprawde jest. Osobiscie wole zerwac mate i wpiac cos obok ECU na kabel niz rwac pasek i generator zeby zalozyc glupi box ale pomysle.

Umbert
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zielona Góra/Malmö
Auto: Legacy 2.0 D Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 26 wrz 2008, o 13:48

No tak jakby mial robic za krolika :-). Obydwa, moj u kumpla.
Maja chlopaki w Diesletech.se ubiezpieczenia na 7 lat wiec najwyzej kupia mi nowy silnik. Nie wiem tylko co ze sprzeglem etc hahahhaha. Trudno sie mowi. Albo power albo .... nie.

Niestety do ECU sie niedokopalem. Dokopalem sie do blachy ktora ECU oslania. Na 4 sruby. Trzy zdjelem ale czwarta za daleko siedziala. Nie mialem takiego dlugiego klucza a zreszta jestem inzynirem mechanikiem a nie mechanikiem. ja bym tej zrubki tam nie narysowal wiec sie na nia zezloscilem. Nie dla mnei takie grzebanie. Jak sie nie da od razu to niech sie wali wiec olalem, nie chcialo mi sie demontowac pol auta tym bardziej ze nie wiem czego tak naprawde szukam. Dalem im tipsa zeby sobie wzieli nato na jazde probna i sami rozkrecili.

No a mam niby dostac z Dieseltech ich skrzynke kosztujaca 3000+zl za cene czesci. Moze gdzies 600zl? Nie ingeruje w program oryginalny jak Vtech tylko zamiania soft na diesltechowski. Sterowanie na pilota, 3 rozne programy + On /Off etc. Zadnych beldow w kodach na serwisie, nei podnosza cisniena w common rail ani w turbo etc. Wydaje mi sie ze madre rozwiazanie. No i 200+ koni conajmniej. Prace inzynierow w RFN nad softem jeszcze trwaja. W miedzyczasie jedziemy pooolokac na rozwiazanei Vtech i co z tym kodami tak naprawde jest. Osobiscie wole zerwac mate i wpiac cos obok ECU na kabel niz rwac pasek i generator zeby zalozyc glupi box ale pomysle.

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 26 wrz 2008, o 14:00

Umbert, nie lepiej poczekać z rok? Nawet dla FHI jesteś królikiem doświadczalnym, w końcu to całkowicie nowy silnik.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 27 wrz 2008, o 08:18

Umbert pisze: nei podnosza cisniena w common rail ani w turbo etc.

to skąd ta moc cudowna jak powietrza tyle samo :?:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 27 wrz 2008, o 10:28

deLux pisze: to skąd ta moc cudowna jak powietrza tyle samo
Poziom paliwa w zbiorniku pokaże... :giggle:
Dolce far niente ;-)

Umbert
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zielona Góra/Malmö
Auto: Legacy 2.0 D Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 30 wrz 2008, o 15:14

Ja narazie czekam na ich rozwiazanie i co mi zaprezentuja. Wiem tylko ze na 4:ce jest 180km/h i koniec a pod pedalem jeszcze sporo do maty. Do Vmax na 5:tce nie dojechalem bo ... no bo tu 110km/h jest max :-).

Rozwiazanie z Vtech odpada totalnie. Bylem, lookalem, odpada. Zrywanie alternatora, sciaganei paskow i takie tam to nie dla mnie. Ja jestem od pisania instrukcji a nie odkrecania srubek. A srubki zalepione lakiem i widac ze plomby zerwane i nici z gwarancji.

Jak mnie czasem denerwuje to ze nie da sie pociagnac na trojce tak do przynajmniej 160 :-( ale trudno.
Ogolnie jest swietnie. I spalanie spada ... i spada...i spada.... i lezy narazie po miescie na 6.8 jazda ponizej 2200rpm. Krece wyzej to wskakuje na 7.6.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 30 wrz 2008, o 23:39

Umbert pisze: jestem inzynirem mechanikiem a nie mechanikiem. ja bym tej zrubki tam nie narysowal

o ja oja .. wreszcie bratnia dusza w zawodzie!! :)
Umbert, modelujesz jeszcze? czy Cie zawialo w innym kierunku?
rzadko sie slyszy, ze ktos dlubal w zawodzie.. jedni sprzedaja mercedesy, inni kupuja papiernie, a tu prosze..
tez swego czasu modelowalem w UG, plastik, blacha, pewnie polowa forum ma w domu pralki z moimi czesciami.. ... oj milo powspominac..

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 30 wrz 2008, o 23:56

gregski pisze: tez swego czasu modelowalem w UG
ja modeluje :-) zaczynalem od Pro/E, ale w mojej pracy najlepiej sprawdza sie Rhino3D. W Pro/E kolega robi obrobke pozniej tego.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 30 wrz 2008, o 23:57

remek, dla kogo i co??

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 1 paź 2008, o 00:04

dla firmy, w ktorej pracuje. Glownie okulary, czesci do okularow. Chyba, ze 2D to wtedy mexyk i zdarzaja sie lyzki do koparek, bo sie akurat popsulo :-)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: ECU w legacy diesel, gdzie siedzi?

Post 1 paź 2008, o 00:12

remek, dobre :giggle:

ODPOWIEDZ