[Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 5 paź 2008, o 20:32

Jako elektryk absolutnie się nie sprawdziłem. W związku z tym mam trzy pytania:

1. Jak rozwiązać kwestię automatycznego wyłączania świateł mijania na czas uruchamiania silnika? Wiem tylko tyle, że należy zastosować przekaźnik. Jaki to ma być przekaźnik i gdzie ma być wpięty - nie mam pojęcia. Czy ktoś wie?

2. Bardzo brakuje mi regulacji częstotliwości pracy wycieraczek. W moim poprzednim samochodzie mogłem płynnie regulować odstęp pomiędzy kolejnymi cyklami pracy wycieraczek w zakresie 0.6...20 sekund - dzięki temu mogłem dostosować częstotliwość pracy do natężenia opadów. Czy istnieją uniwersalne regulatory?

3. Mam zamiar zamontować autoalarm oraz moduł domykania szyb. Czy fakt, że el. szyby działają TYLKO przy przekręconym kluczyku, nie będzie wpływał na funkcjonalność modułu? Czy należy podać zasilanie dla przekaźnika/włącznika el. szyb na stałe?


IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

adam.str
2 gwiazdki
Lokalizacja: ..
Auto: GiejTek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 5 paź 2008, o 22:25

mateoos pisze: 1. Jak rozwiązać kwestię automatycznego wyłączania świateł mijania na czas uruchamiania silnika? Wiem tylko tyle, że należy zastosować przekaźnik. Jaki to ma być przekaźnik i gdzie ma być wpięty - nie mam pojęcia. Czy ktoś wie?

przecież każde Subaru z fabryki wyjechało z taką opcją

mateoos pisze: 2. Bardzo brakuje mi regulacji częstotliwości pracy wycieraczek. W moim poprzednim samochodzie mogłem płynnie regulować odstęp pomiędzy kolejnymi cyklami pracy wycieraczek w zakresie 0.6...20 sekund - dzięki temu mogłem dostosować częstotliwość pracy do natężenia opadów. Czy istnieją uniwersalne regulatory?


chyba MY99 już miały (nie wiem na 100%) i czy wystarczy podmienić sam przełącznik to nie wiem?

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 5 paź 2008, o 23:27

adam.str pisze: przecież każde Subaru z fabryki wyjechało z taką opcją
Nie zrozumiałeś pytania zdaje się ;-) . Mateoos pyta o możliwość wyłączenia świateł w momencie poboru dużego prądu w czasie kręcenia rozrusznikiem. Nasze autka włączają światła w momencie przekręcenia zapłonu i nie wyłączają tychże przy odpalaniu.
mateoos pisze: 2. Bardzo brakuje mi regulacji częstotliwości pracy wycieraczek. W moim poprzednim samochodzie mogłem płynnie regulować odstęp pomiędzy kolejnymi cyklami pracy wycieraczek w zakresie 0.6...20 sekund - dzięki temu mogłem dostosować częstotliwość pracy do natężenia opadów. Czy istnieją uniwersalne regulatory?
Tak se pomyślałem... zdaje się, że legacy z tych roczników co Twój GLek miały taką regulację seryjnie. Nie wiem tylko czy wystarczy zamontować sam przełącznik pod kierownicę od legaca czy też trzeba dołożyć jakiś moduł do tego :-/ Elektryk ze mnie żaden.

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 00:01

pablonas pisze: Tak se pomyślałem... zdaje się, że legacy z tych roczników co Twój GLek miały taką regulację seryjnie. Nie wiem tylko czy wystarczy zamontować sam przełącznik pod kierownicę od legaca czy też trzeba dołożyć jakiś moduł do tego :-/ Elektryk ze mnie żaden.
Wystarczy sam przełącznik zespolony.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 06:16

W takim razie czas zacząć szukać przełącznika od Legacy :)
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

arosiak
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa - Halinów
Auto: WRX, SVX, OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 08:18

mateoos pisze:W takim razie czas zacząć szukać przełącznika od Legacy :)
w Forku 99 też jest płynna regulacja.........

adam.str
2 gwiazdki
Lokalizacja: ..
Auto: GiejTek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 12:05

pablonas pisze: adam.str napisał(a):przecież każde Subaru z fabryki wyjechało z taką opcją


Nie zrozumiałeś pytania zdaje się ;-) . Mateoos pyta o możliwość wyłączenia świateł w momencie poboru dużego prądu w czasie kręcenia rozrusznikiem. Nasze autka włączają światła w momencie przekręcenia zapłonu i nie wyłączają tychże przy odpalaniu.

aha, nie zrozumiałem :oops:

co do przełącznika to od Legacy pasuje do imprezy bo u mnie siedzi taki. Ale tej regulacji nie mam :(
mam natomiast na przełączniku pokrętło do regulacji świateł, które nie działa

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 13:04

adam.str pisze: mam natomiast na przełączniku pokrętło do regulacji świateł, które nie działa
O to to. Też mam to w standardzie :mrgreen:

adam.str
2 gwiazdki
Lokalizacja: ..
Auto: GiejTek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 15:04

ja mam jeszcze drugie obok zapalniczki, które też nie działa :mrgreen: tzn. chyba działa, ale nie można używać

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Elektryka][Impreza'97] Światła, wycieraczki, domykanie szyb

Post 6 paź 2008, o 15:54

Na wszelki wypadek poszukam kogoś z Legacy i sprawdzę, czy wszystko działa :)
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

ODPOWIEDZ