Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 6 maja 2013, o 20:04

Cześć!

Po ostatnim wyjeździe na Ukrainę postanowiłem albo wymienic juz auto na coś bardziej komfortowego, albo wymienić fotel kierowcy na cos dostosowanego gabarytowo do wielkiego Europejczyka (197 cm wzrostu) a nie kurduplastego ryżojada. I teraz mam pytanie: czy ktoś przerabiał temat wymiany przedniego fotela w Foresterze na coś innego? Jakieś Recaro, OMP czy jeszcze coś innego? Czy uda mi się dopasować jakiś fotel sportowy do siebie? Rozumiem że poduszkę boczną trzeba jakoś zdeaktyować.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 12:20

Boombastic, bez problemu możesz wsadzić fotel od WRX'a, albo STi. Wymiana zajmuje 15 min, przepinasz kostki pod fotelem i jeździsz. Ja wsadziłem z przodu fotele od WRX'a, jest dużo niżej i są ciut głębsze. Bilex ma wsadzony fotel z STi, możesz go dopytać

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 17:07

Konto usunięte pisze:Boombastic, bez problemu możesz wsadzić fotel od WRX'a, albo STi. Wymiana zajmuje 15 min, przepinasz kostki pod fotelem i jeździsz. Ja wsadziłem z przodu fotele od WRX'a, jest dużo niżej i są ciut głębsze. Bilex ma wsadzony fotel z STi, możesz go dopytać
Obawiam się że to nie jest rozwiązanie mojego problemu, bo fotel z STI na pewno nie był projektowany na dwumetrowego Europejczyka, czyli zamienił stryjek. Dlatego zaczałem się zastanawiać na przykład nad Recaro. Jutro podjadę do sklepu firmowego i zobaczymy co powiedzą (czy moja dupa się zmiesci w ich fotelach :lol: ).

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 17:58

Boombastic, ja w gtkowych mieszczę się spokojnie i dla mnie są bardzo wygodne ,a nie jestem rozmiarów japończyka przeciętnego ;-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 18:06

burat pisze:
Boombastic, ja w gtkowych mieszczę się spokojnie i dla mnie są bardzo wygodne ,a nie jestem rozmiarów japończyka przeciętnego ;-)
Ale dwumetrowcem (chodzi o wzrost) też nie jesteś :mrgreen:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 19:09

So What!, fakt 193 cm :-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 7 maja 2013, o 19:43

burat pisze:So What!, fakt 193 cm :-)
Przekleję to co napisałem u konkurencji: Nawet wymiana na inne fotele z Imprezy raczej mi nie pomoże, bo one nigdy nie były przeznaczone dla ludzi o mojej posturze. W tych fotelach co mają rozbudowaną górę (te dodatkowe skrzydełka) w ogóle bym nie usiadł. Aby zobrazować problem powiem tyle, że w serii górna krawędź fotela kończy się u mnie na środku łopatek, a ramiona sięgają do połowy zagłówka. Wkładanie kolejnego japońskiego fotela dla kurdupli ryżowych (i to bez regulacji podparcia lędźwi) mija się z celem. Całe oparcie musi być zdecydowanie wyższe.

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 8 maja 2013, o 15:27

Cześć!
Byłem dzisiaj u przemiłego pana zajmującego się tapicerką i fotelami samochodowymi na terenie warszawskich Włoch. Już pierwszy rzut oka wystarczył by stwierdzić że trafiłem w dobre miejsce, bo pan był mojego wzrostu i nieco tęższej postury, więc od razu załapał o co mi chodzi. Zresztą jest on również posiadaczem m.in. Imprezy, więc jesteśmy w domu.
Miał na składzie wspominane fotele z GT i STI i przymierzyłem się do nich. Niestety, fotel z GT jest lepie wyprofilowany, ale brakuje podparcia lędźwi, a zagłówek kończy sie na mojej potylicy, więc strzał w tył auta grozi mi wbiciem fotela w czaszkę. Fotel z STI był jeszcze krótszy. Ślepa uliczka jak dla mnie.
Następny krok - inne fotele. Dosyć tanie są rózne kubełki typu OMP czy Sparco, ale jak pan słusznie zauważył - w codziennej eksploatacji to będzie utrapienie.
I ostatni krok - Recaro. Wybór spory, ale w końcu wpadł mi w oko pewien model - Recaro Style XL. Jak się słusznie domyślacie - model przeznaczony dla bydlaków Sprzedawca potwierdził że jeździł dwoma autami z tymi fotelami. Okazuje się, że te fotele były stosowane w modelach Audi RS, czyli dobra rekomendacja. Niestety, tacy jak by nigdy nie będą się dobrze czuli w japońskich autach, bo nawet w lexusie fotel jest raczej kanapowy niż trzymający. Ze swoich doświadczeń dodał, że niestety w grę wchodzą głównie fotele w autach niemieckich, ze wskazaniem na Audi (co potwierdzam, bo jak jeżdżę z kolegą A6 Allroad to jest bardzo przyjemnie). Ale ja tam nie pałam miłością do aut niemieckich.
No i co ten fotel ma w topowej wersji? Ano wszystko czego mi potrzeba, czyli elektryczna regulacja oparcia, wysokości fotela, podparcia lędźwiowego, ręczna regulacja długości siedziska, grzanie i uwaga - wentylacja. Do tego może być tapicerka materiałowa (najbardziej podobna do Subarowej lub różne kombinacje skóry. Jak usiadłem na najprostszym modelu to od razu poczułem różnicę w siedzisku.Do tego jest adaptem do Imprezy, czyli do Forka też podejdzie a będzie niżej i nie trzeba będzie przerabiać seryjnego fotela, tylko powędruje do piwnicy i w przypadku sprzedaży auta wróci na swoje miejsce (polecane rozwiązanie przez wspomnianego pana sprzedawcę). A fotel można będzie wykorzystać na przykład w kolejnym aucie. Wszystko fajnie, ale jest jeden mankament - fotel jest drogi, bo zakup fotela + adaptera + montaż może skończyc się kosztem ok. 10 000 zł (wkrótce poznam dokładną cenę). Cena spora, ale cały czas konsultuję się z moimi plecami
Idąc tym tropem można kupić nowego Forka i wywalić kiepskie fotele i wsadzić Recaro.
http://www.recaro-automotive.com/en/pro ... style.html
Obrazek

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 9 maja 2013, o 09:26

A co z airbagiem bocznym?

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 9 maja 2013, o 09:37

anakinsky pisze:A co z airbagiem bocznym?
Niestety, akurat ten model fotela nie posiada bocznego airbagu. Inne modele Recaro miewają boczne poduszki. Niestety, znowu coś za coś, większy (wyższy) fotel kosztem braku poduszki. Pewnie trzeba będzie jakoś oszukać kompa że poduszka jest.

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 9 maja 2013, o 12:21

Boombastic pisze:Cześć!
Byłem dzisiaj u przemiłego pana zajmującego się tapicerką i fotelami samochodowymi na terenie warszawskich Włoch. Już pierwszy rzut oka wystarczył by stwierdzić że trafiłem w dobre miejsce, bo pan był mojego wzrostu i nieco tęższej postury, więc od razu załapał o co mi chodzi. Zresztą jest on również posiadaczem m.in. Imprezy, więc jesteśmy w domu.
przypadkiem nie u Maćka w 4drive :?: :thumb:

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 9 maja 2013, o 14:21

anakinsky pisze: przypadkiem nie u Maćka w 4drive

Przypadkiem tak :lol: Mam rozumieć że dobrze trafiłem?

Herostrates
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Skądinąd
Auto: Forester 2.0 XT 2004, Legacy 3.0 H6 2007
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 9 maja 2013, o 21:22

A czy te fotele recaro z sti pasować będą do Forka i czy mają grzanie i boczne poduszki?
http://allegro.pl/fotele-komplet-foteli ... 69323.html

Maks59
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 12 maja 2013, o 12:29

Witam, a moze ktos ma jakies info gdzie mozna do elektryki fotela dolozyc pamiec ustawiem. Bylbym wdzieczny za jakies info w temacie.

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 13 maja 2013, o 09:46

Boombastic pisze:
anakinsky pisze: przypadkiem nie u Maćka w 4drive

Przypadkiem tak :lol: Mam rozumieć że dobrze trafiłem?
bardzo dobrze 8-)

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 13 maja 2013, o 09:51

Herostrates pisze:A czy te fotele recaro z sti pasować będą do Forka i czy mają grzanie i boczne poduszki?
http://allegro.pl/fotele-komplet-foteli ... 69323.html
zależy do jakiego Forka, tu masz więcej informacji: http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ead-53142/

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 23 maja 2013, o 10:12

Sprawa jest rozwojowa, bo w między czasie udało mi się kupić używany fotel Recaro Style do którego, o dziwo, mieszczę się całkiem dobrze. Wysokość oparcia mam prawie równą z plecami, a o niebo dłuższa niż w seryjnych fotelach. Fotel jest sterowany elektrycznie (oparcie i wysokość), ma pneumatycznie regulowane podparcie lędźwiowe i mechanicznie regulowany kąt podparcia bocznego. Do tego jest wentylowany i podgrzewany (sprawdzone - wszystko działa). Niestety, muszę teraz czekać na zamówiony adapter od Imprezy by zamontować ten fotel u mnie. Szacuję że koszty wymiany będą drastycznie niższe niż zakup nowego fotela, bo jak na razie to fotel z przesyłką to 950 zł, pranie 30 zł, ale już nowy adapter Recaro to 1350 zł. Już nie mogę się doczekać wymiany fotela. Może znowu polubię swoje auto? :lol:

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 1 kwie 2016, o 18:25

A ja mam inne zapytanie, czy istnieje bezproblemowa możliwość podmiany stelaża z wersji jdm na wersje eu?

sidu85
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana fotela kierowcy w Foresterze

Post 8 lut 2017, o 17:17

Czy fotele z BRZ/GT86 podejda do forka? duza rzezba ?

ODPOWIEDZ