Żaróweczka

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Żaróweczka

Post 31 paź 2008, o 21:23

żaróweczka oświetlająca prawą połowę obrotomierza zdechła (wskazówka ostatnio tam nie zagląda to i obraziła sie pewnikiem), czy wymiana jest kłopotliwa i lepiej z tym do ASO gnac czy tez mozna samemu łatwo i przyjemnie wymienić bo jeżeli łatwiej niz podsufitke opuścić to może sam dłubne, ktos wie co i jak i gdzie ?



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Żaróweczka

Post 31 paź 2008, o 21:34

Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie że pamiętam że nie ma tragedii.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Żaróweczka

Post 31 paź 2008, o 21:44

Azrael pisze: Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie że pamiętam że nie ma tragedii.

a może pamiętasz które dwie srubki trzeba odkręcic w pierwszej kolejności ( w sensie gdzie one są) :?:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Żaróweczka

Post 31 paź 2008, o 21:52

Nie ma ich na górze? tak jakby pionowo? Nie wiem, w Forkach nie grzebałem sam, tyko troszkę w Imprezach.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Żaróweczka

Post 31 paź 2008, o 22:10

jaka to żarówka? - mi nie świeci lewa połowa prędkościomierza :idea:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Żaróweczka

Post 2 lis 2008, o 18:42

esilon, jak juz dlubiesz to wymien wszystkie, a najlepiej na ledy (niebieskie :lol: ), sie rozumie..

Danieldd48
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z Jasła
Auto: Forester '98 2,0 AWD, LPG, STEREO, LO
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Żaróweczka

Post 2 lis 2008, o 23:51

gregski, a masz może coś konkretnego sprawdzone, co by ładnie jasno świeciło. Jakieś takie dobrze rozpraszające diody, bo 4 żaróweczki to mi jakoś na dobre podświetlenie nie wyglądają.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Żaróweczka

Post 3 lis 2008, o 00:20

Danieldd48 pisze: 4 żaróweczki

:?:

ponoc te ledy w oprawach, z cylindryczna bryla i wkleslym stozkiem sa ok.
ponoc, nie sprawdzalem jeszcze choc mysle o wrzuceniu takowych bialych w klape w podswietlenie numerow, bo zarowki sie otrzasaja przy klepaniu klapa ;-)
obk ma na szczescie wszystko na diodach juz.. tak w kazdym razie to wyglada..

Obrazek

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Żaróweczka

Post 3 lis 2008, o 09:23

gregski pisze: wymien wszystkie, a najlepiej na ledy (niebieskie
ja nie mam auta ze Szwajcarii :whistle:

a z żaróweczka było tak, nagle przestał świecić prawy reflektor, potem zacząła świecić niedziałająca wcześniej żaróweczka podswietlenia obrotomierza, po założeniu nowej H4 świeci wszystko, tak więc w celu naprawy podświetlenia zegarów nalezy wymienić żarówke H4 w prawym reflektorze :idea: :idea: :idea:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Żaróweczka

Post 6 lis 2008, o 21:50

esilon, :thumb:

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Żaróweczka

Post 7 lis 2008, o 12:57

no ok, fajnie, że Ci działa - ja delej potrzebuję symbol też żarówy albo będę rozkręcał 2x żeby kolesiowi w sklepie pokazać co za światełko potrzebuję. bez symbolu się nie podejmują.

albo pojadę do ASO - ciekawe ile taka przyjemność...

:wall:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Żaróweczka

Post 8 lis 2008, o 10:34

deLux pisze: no ok, fajnie, że Ci działa - ja delej potrzebuję symbol też żarówy albo będę rozkręcał 2x żeby kolesiowi w sklepie pokazać co za światełko potrzebuję. bez symbolu się nie podejmują.

albo pojadę do ASO - ciekawe ile taka przyjemność...

Daj spokój, nigdzie nie jedź do żadnego ASO, szkoda czasu. Jeśli ja sam to wymieniłem, a mam naprawdę 2 lewe ręce do takich robóttek, to wymienisz z pewnością i ty ;-) .. W sklepie weź kilka żaróweczek do podświetleń, kosztują jakieś grosze i potem oddasz te któe nie pasowały jeśli będzie się opłacało w ogóle jechać do sklepu.

U mnie w Forku MY03(bez turbo) nie działa kontrolka reduktora i nie wiem czy ten typ tak ma, czy coś się przepaliło. W każdym razie po wyjęciu panelu nie widzę w miejscu gdzie powinna się świecić żadnej żarówki tylko ewentualnie "coś" wstawione na "płycie". No ale reduktor działa, przynajmniej tak mi się wydaje.
pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ