SPRĘŻYNA, AMOREK A MOŻE PODUSZKA ?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
borys
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

SPRĘŻYNA, AMOREK A MOŻE PODUSZKA ?

Post 4 lis 2008, o 20:04

witam wszystkich ! Zauważyłem ostatnio na nierównych drogach (o co nie jest trudno w naszym ukochanym kraju) że mój kombiaczek GC lewym tylnim kołem nieco dobija i nie wiem co może być przyczyną-amorki sprawdzałem-pracują ok, gdy jednak spojrzałem z dalszej perspektywy lewa strona (tył) siedzi o 1cm niżej w stosunku do prawej. Mogę sie jedynie domyslać że sprężyna jest nieco bardziej zmęczona (10 lat) albo poduszka amora się wyrobiła ? A może i to i to + alusy 17/7,5 z oponami 225/45 ?Czy pomysł podłożenia w zwój sprężyny gumowego dystansu pomoże czy zmieniac sprężynę ? Za wszystkie rady bedę wdzięczny. Pozdrawiam



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: SPRĘŻYNA, AMOREK A MOŻE PODUSZKA ?

Post 4 lis 2008, o 20:17

Opony 225 raczej maja z tym coś wpólnego ale jak dobija tylko jedna storna to pewnie też coś z zawieszeniem, szczególnie że mowa o przechyleniu auta. W zgadywanie na odległośc chyba nie ma co sie bawić :(

huzar105
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: SPRĘŻYNA, AMOREK A MOŻE PODUSZKA ?

Post 8 lis 2008, o 08:19

Gumy w sprężyny to jest tylko pół środek na tydzień czy miesiąc, ponieważ przy dłuższym stosowaniu lubią pękać sprężyny.
Akuro Kazuyoshi
Obrazek

ODPOWIEDZ