Impreza - problem z kluczykiem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Araski
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza - problem z kluczykiem

Post 27 paź 2013, o 00:07

Witam, posiadam subaru imprezę z 97 roku. Pech tak chciał, iż kluczyk utknął w stacyjce i za żadne diabły nie chce wyjść. Podejrzewam, że może to być problem z zapadkami. Niestety kluczyk występuję w ilości sztuk jeden i cóż auto musi stać otwarte z kluczykiem w stacyjce. Pytanie moje jest takie: czy mogę tak po prostu wymienić całą stacyjkę na nową z nowym kluczykiem? Czy inaczej się do tego zabrać? Wstyd się przyznać ale nie wiem czy ma immobilaizer czy nie.



dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 27 paź 2013, o 00:53

Imobilizer ma i niestety nie będzie tak chop siup. Jak wymienisz stacyjkę to bądzie iny kluczyk. Jak będzie inny kluczyk to nie bedzie immo. Jak nie ma immo to nie zapali. Możesz udać się do ludzi od stacyjek, oni ją rozłożą i uratują kluczyk, przy okazji dorobia nowy i zakodują. Można tez wymienić stacyjkę z kluczykiem, ale bedziesz potrzebował modułu immo i rezty zamków chyba że bedziesz nosił dwa kuczyki (nowy do stacyjki i stary do zamków). Można też wymienić samą stacyjkę z klczykiem a stary klucz uzywąc jako immo przy odpalaniu. Wydaje mi się że mniej kłopotliwe jest skorzystanie z usług ludzi od stacyjek i dorabiania kluczyków. Taki kluczyk z zakodowaniem kosztuje 150zl + koszt naprawy stacyjki.
Obrazek

Bodzlo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 28 paź 2013, o 22:04

Mozna tez do nowej stacyjki i kluczyka przełożyć sam transponder ze starego kluczyka ;-)

dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 30 paź 2013, o 22:31

Posiadam imprezę z 99 roku i patrząc na mój kluczyk nie wyobrażam sobie rozdłubania go i potem doklejenia transpondera do nowego kluczyka bo w GC przynajmniej moim jest nierozbieralny ;)
Obrazek

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 30 paź 2013, o 22:41

Imobilizer ma i niestety nie będzie tak chop siup. Jak wymienisz stacyjkę to bądzie iny kluczyk. Jak będzie inny kluczyk to nie bedzie immo. Jak nie ma immo to nie zapali. Możesz udać się do ludzi od stacyjek, oni ją rozłożą i uratują kluczyk, przy okazji dorobia nowy i zakodują. Można tez wymienić stacyjkę z kluczykiem, ale bedziesz potrzebował modułu immo i rezty zamków chyba że bedziesz nosił dwa kuczyki (nowy do stacyjki i stary do zamków). Można też wymienić samą stacyjkę z klczykiem a stary klucz uzywąc jako immo przy odpalaniu. Wydaje mi się że mniej kłopotliwe jest skorzystanie z usług ludzi od stacyjek i dorabiania kluczyków. Taki kluczyk z zakodowaniem kosztuje 150zl + koszt naprawy stacyjki.
I tu się raczej mylisz :!: wymieniłem silnik z japońca, jest na starej stacyjce z gt, a auto pali na dwa kluczyki :-) ale nie pasuje do drzwi, ot taka różnica :-)sam nie wiem dlaczego, ale drzwi nie otworze :!:

dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 30 paź 2013, o 23:50

Bo JDM nie miały immobilizera? :P
Obrazek

lucza
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KILKENNY IE-RACIBÓRZ PL
Auto: babcie ra 95 i 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 31 paź 2013, o 12:42

Stacyjkę przełożysz bez problemu z innego auta,antena immo to jest osobny element stacyjki (taki czarny duży krążek przy stacyjce) i zostaje nie zmieniony podczas przekładki.Natomiast immo w kluczyku jest włożony tuż przy miejscu gdzie element metalowy wchodzi w element plastikowy kluczyka (widać taki prostokącik),możesz go wydłubać ostrym szpikulcem,bez obawy bo nie jest on szklany jak w niektórych autach tylko jest to twarda pestka,poszukam zdjęcia to podeślę,pozdro.
JAZDA SUBARU-BEZCENNE!!! ZA BENZYNE ZAPŁACISZ KARTĄ MAESTRO!!

lucza
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KILKENNY IE-RACIBÓRZ PL
Auto: babcie ra 95 i 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 31 paź 2013, o 12:44

JAZDA SUBARU-BEZCENNE!!! ZA BENZYNE ZAPŁACISZ KARTĄ MAESTRO!!

dodo
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa/WPY
Auto: GF8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 1 lis 2013, o 23:50

Cenne info, bo nie miałem pojecia że to tak zamontowane. Z racji posiadania jednego kluczyka nie chciałem w nim grzebać ;)
Obrazek

SPRT553
1 gwiazdka
Lokalizacja: Stąd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza - problem z kluczykiem

Post 10 lut 2017, o 22:25

Odgrzeje kotleta, mam Jdm bez immo i chce przełożyć zamki i stacyjka, trafiło mi się z wersji z immo. Będzie to mechanicznie pasować?

ODPOWIEDZ