Czujnik światła wstecznego

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Czujnik światła wstecznego

Post 22 lis 2008, o 23:33

Tak sobie wykombinowałam, że chyba o to mi chodzi :oops: . Przy zapięciu wstecznego biegu nie za każdym razem zapala mi się światło, ale kiedy docisnę drążek do oporu wszystko jest ok :? .
Powiedzcie mi proszę, to się naprawia czy kupuje nowy? Droga jest taka część?


Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 00:15

Doxa, tania, prosta w wymianie (Twój lokalny pan ziutek da radę raczej), to może być to.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 00:33

Azrael, dziękuję bardzo. Całe szczęście że taniocha, bo już myślałam, że będę to musiała sobie zostawić na "po świętach" :-) .
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 01:00

Doxa, mysle ze sporo ponizej ceny baku PB95 wyjdzie z wymianą.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 01:17

Tego baku u nas po 4,14 zł. :?: :evil:

Jeszcze raz dziękuję, i już mi nie odpowiadaj więcej, tylko pisz pracę :-) , piiiszzz!!!.

P.S. jak idzie? I kiedy termin? :->
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 01:22

no comment bo musialbym uzyć wyrazów nieparlamentarnych, teraz dla odmiany grypa.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 23 lis 2008, o 01:39

Ajć... :-/ , współczuję. Warunki rzeczywiście nie sprzyjające, tydzień z głowy :-( . Zyczę zdrówka i informuję, że parking na Krzeptówkach pusty, więc....może przyda się sanatorium? :-d
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 5 gru 2008, o 21:58

Azrael pisze:Doxa, tania, prosta w wymianie (Twój lokalny pan ziutek da radę raczej), to może być to.
Zostawię wiadomość dla potomnych :

Nowy czujnik z wymianą w warsztacie u pana Ziutka całe 60 zł. Wymieniono w 10 minut.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 5 gru 2008, o 22:04

Doxa, czyli miałem rację?



Tlyko co ja z tego mam ;-(


;)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 6 gru 2008, o 00:57

Azrael pisze: czyli miałem rację?
A nie miałeś jej kiedyś? :giggle:
Azrael pisze: Tlyko co ja z tego mam ;-(
Uznanie, szacunek i moją dozgonną wdzięczność ;-) .
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 6 gru 2008, o 01:04

Doxa pisze: A nie miałeś jej kiedyś?
Zdarza mi się

Doxa pisze: Uznanie, szacunek i moją dozgonną wdzięczność
czasem tak się zastanawiam, jak tym uznaniem i szacunkiem zatanować auto ;) Ale póki co na szczescie daję radę.... takie marudzenia zgorzkniałego Aza.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 6 gru 2008, o 01:12

Azrael pisze: czasem tak się zastanawiam, jak tym uznaniem i szacunkiem zatanować auto ;)
Tys prowda :idea: A wiedza kosztuje, ojj kosztuje :whistle: A z Ciebie taki filantrop ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 6 gru 2008, o 01:14

ehhhh

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 15 wrz 2009, o 15:36

Odkopię więc, gdyż u mnie nie świeci w ogóle, a pytanie moje jest następujące: czy czujnik rzeczony to ten na górze skrzyni biegów :?: do którego wchodzą dwa kabelki i kończy się wtyczką pod rezonatorem :?: czy z niego się wypina jakoś te kable, czy tylko z wtyczki i odkręca razem z kablami :?: Trochę mało logicznie, ale może ktoś pomoże. Model to Impreza Kombi MY98 z reduktorem.
volny vydeh klub polzka

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 26 wrz 2009, o 17:27

...no więc co zrobiłem, żeby zaświeciło. Po odpięciu wtyczek (wszystkich trzech) metodą zwierania przewodów we wtyczkach (chyba wiadomo po co) doszedłem, która to wtyczka i kabel oraz jak po sznurku, który to z trzech czujników odpowiada za światło wsteczne. Później zaczęły się małe schody, gdyż poszukiwania nowego w katalogach zakończyło się fiaskiem. Łopatologicznie podchodząc do tematu przejrzałem modelowo Legacy pierwszej generacji i okazało się (mając taką nadzieję), że rzeczony czujnik jest taki sam również w Forku. Gdyby to komukolwiek pomogło to nr jaki występuje w katalogu to 1.860.179. Po wykręceniu ze skrzyni starego czujnika okazało się, że wizualnie obydwa są takie same, ale :!: nowy był na zewnątrz dłuższy. Na "żyletki" udało się go wkręcić (odległość skrzyni od tunelu, w której idzie, nie jest zbyt wielka), ale trzeba było pokombinować z zasilaniem, gdyż ten nowy miał stosunkowo krótki kabel - o wiele krótszy niż ori. Najważniejsze, że dział i jest ok, bo codzienny wjazd tyłem do ciemnego garażu może doprowadzić do szewskiej pasji - zwłaszcza na awaryjnych i przeciwmgielnym ;-)
volny vydeh klub polzka

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 27 wrz 2009, o 01:56

Zeed pisze: Później zaczęły się małe schody, gdyż poszukiwania nowego w katalogach zakończyło się fiaskiem.

Nie bardzo wiem w czym problem wpisujesz VIN i wychodzi numer części, z resztą mamy chyba nawet takie czujniki na półce bo z tego co pamiętam były tylko 2 rodzaje.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 27 wrz 2009, o 09:22

Heh, ostatnio rzadko tu zaglądam, przepraszam...

Jakiś czas temu dzięki Szociowi przerabiałem temat czujnika. W Srebrzanie OD ZAWSZE nie paliły się wsteczne. Czasami "zaskoczyły".

Pamiętam, że kiedyś ktoś (Az?) na którymś forum sugerował, że włącznik świateł cofania jest tak prymitywny, że nie ma się tam co popsuć. No niby nie ma. Jednak przy okazji kupna uszczelniaczy poprosiłem Szocia żeby poszukał takiego czujnika a Ten z rozpędu - bo nie wiedział który akurat podejdzie - przysłał trzy różne. Gratis. Czujniki różniły się, o ile mnie pamięć nie myli: wtyczkami (dwie damskie, jedna męska), długością przewodu (jeden długi, dwa krótkie) i głębokością wpustu czujnika do skrzyni (długością części gwintowanej). Do Imprezy anno domini 97 pasował czujnik z długim przewodem i męską wtyczką. Od tej pory mam światła cofania. Szociu maj hiroł.

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 27 wrz 2009, o 10:27

Azrael pisze: Nie bardzo wiem w czym problem wpisujesz VIN i wychodzi numer części, z resztą mamy chyba nawet takie czujniki na półce bo z tego co pamiętam były tylko 2 rodzaje.
Ekspertem nie jestem, lecz sugerowałem się wiedzą sprzedającego (znajomy), więc nie przyszło mi do głowy weryfikować jego stwierdzenia. Najważniejsze, że jest ok. Ale dzięki za wskazówkę. :idea:
volny vydeh klub polzka

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czujnik światła wstecznego

Post 27 wrz 2009, o 11:48

Bergen, czyli tak jak mówiłem 2 rodzaje są i różne kombinacje kabli :) Podobnie jest z czujnikami neutrala

ODPOWIEDZ