Serwis Łódź

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 19:22

A potem ktoś kupi auto widealnym stanie od 1. właściciela....


Dobra nie chcę komentować. Każdego sprawa co robi ze swoim samochodem.



citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 19:25

Azrael, chyba nie powinieneś mnie osądzać.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 19:34

Masz rację. Niepotrzebnie się wypowiadam...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 19:34

Masz rację. Niepotrzebnie się wypowiadam...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 23:00

citan pisze: Myślę, że zejdę do 500zł... zbieram na wydech.
Co tanie, to drogie :roll:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 23:22

So What! pisze: Co tanie, to drogie

So What!, chyba trochę za daleko idą Wasze oceny. :razz: Przecież ja nie chcę wyrządzić subarakowi krzywdy. Mam już nry seryjne części, kupię je w ASO - niestety pani z firmowego sklepu przy jednym łódzkim ASO zajmuje się tylko fordami, a pan zajmujący się subaru wyszedł na plac, a ja nie mam tyle czasu, no i na razie nie znam cen - i wymienie sam, olej wymienię w sprawdzonym wcześniej serwisie. Wiem, że pańskie oko konia tuczy, do tego nie wiem, w g jakiej procedury przeprowadzany jest przegląd techniczny auta. Mogę oceniać jedynie na podstawie wcześniejszych doświadczeń z łódzkimi ASO... i na ich podstawie dać sobie spokój.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Serwis Łódź

Post 5 gru 2008, o 23:28

citan, wiem, że chcesz dobrze i w cale mi na tym nie zależy, żebyś pojechał do konkretnego serwisu, a tym bardziej przepłacał za przegląd. Mam jednak ograniczenie czynności serwisowych nie będzie służyć na dłuższą metę Subarakowi :roll:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 11:24

Mogę lekki offtop? Byłem wczoraj w Łodzi. Szok nr 1 - pociąg relacji W-wa - Łódź - pełny wypas, takim jeszcze w Polsce nie jechałem. Szok nr 2 - toaleta na dworcu Łódź Fabryczna. Wprawdzie kosztuje 2,5zł, ale za to oferuje czystość i komfort normalnie jak w marriocie.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 13:39

Konto usunięte pisze: Łódź Fabryczna
Nie wiem co palisz, ale powinieneś rzucić. Stanowczo za mocne. :mrgreen:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 13:42

Konto usunięte, w mojej Lodzi??? nie moze byc..


So What!, Azrael, jakie magiczne czynnosci serwisowe wykonuje sie przy pierwszym przegladzie ktore sprawia, ze auto citana bedzie niepelnowartosciowe bo sam je wykonal?

pomijam zupelnie to, ze jakosc serwisow jest jaka jest i sam dobrze sie przygotowujac zrobi to duzo dokladniej i lepiej niz serwis..
klient: serwis ktoremu mozesz zaufac to fikcja jesli nie stoisz prz mechaniku i nie patrzysz mu na lapy.
serwis: przyjechal niedouczony matol, wyczytal cos w internecie i mysli, ze wszystkie rozumy zjadl..
odwieczny konflikt serwis - klient..

jak dorosniemy do serwisow w ktorych poziom obslugi, przejrzystosc wykonanych uslug oraz cennika bedzie na wystarczajacym poziomie to sie z Wami zgodze (moze juz jest tak fajnie z serwisami subaru w Polsce, nie wiem), do tego czasu rozumiem i popieram citana.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 13:45

gregski, Citan mówi o tym że sobie odpuści przegląd tylko zmieni olej.


Przegląd to nic magicznego ani skomplikowanego ale sprawdzenie iluś tam punktów raz na kilkanaście tysięcy kilometrów to nie jest nic nadzwyczajnego.


Moje marudzenie wynika z tego że w kółko widuję auta ktore niby są serwisowane co 15 tys km, a mają pourywane tuleje, centymetrowe luzy itp. i to się nie dzieje w 15tys. km.

jak dorosniemy do serwisow w ktorych poziom obslugi, przejzystosc wykonanych uslug oraz cennika bedzie na wystarczajacym poziomie to sie z Wami zgodze (moze juz jest tak fajnie z serwisami subaru w Polsce, nie wiem), do tego czasu rozumiem i popieram citana.
Obawiam się ze dopóki jedynym kryterium oceny jest cena to nigdy nie dorośniemy.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:19

Azrael, w GLu przegląd auta odbywał się raz do roku (przy okazji wymiany płynów w dyfrach) - generalny, z wymianą wszystkiego, co wskazywało na zbyt mocne zużycie. Tutaj mam zamiar postępować tak samo.
Azrael pisze: Obawiam się ze dopóki jedynym kryterium oceny jest cena to nigdy nie dorośniemy.
Z punktu widzenia klienta to bardzo ważne kryterium. Rozumiem skąd wzięła się ta cena, ale uważam, że powinno być taniej o 200-300zł.

Z innej beczki...
gregski pisze: jak dorosniemy do serwisow w ktorych poziom obslugi, przejrzystosc wykonanych uslug oraz cennika bedzie na wystarczajacym poziomie to sie z Wami zgodze (moze juz jest tak fajnie z serwisami subaru w Polsce, nie wiem), do tego czasu rozumiem i popieram citana.
Wracam tutaj do ASO Saaba, gdzie kierownik serwisu przy odbiorze GLa pokazał mi każdą zużytą a wymienioną na nową część. Niewiele rozumiałem, ale przynajmniej miałem pewność, co zostało zrobione.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:30

dzizas chlopaki wrzucicie na luz. jaka krzywda subaraka, co to figurka z porcelany?

Az pare postow wczesniej pisales, ze nie ma znaczenia w jakim serwisie wymieni sie olej w skrzyni. Teraz jedziecie po Citanie, bo chce sam sobie filtr wymienic. Nawet mi sie to udalo :razz:

Zeby jeszcze Citan upalal...

Mysle, ze jezeli Citan zauwazy cos niepokojacego w aucie to pojedzie i to zrobi.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:41

remek pisze: Az pare postow wczesniej pisales, ze nie ma znaczenia w jakim serwisie wymieni sie olej w skrzyni.
Bo to absolutnie niema znaczenia, może sobie sam zmienić, to jest proste. Tak samo jak jest proste sprawdzenie zawieszeń, pasków, osprzętu sprawdzenie czy nie ma wycieków i tak dalej.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:44

Az, poprostu uwazam ponizsze za krzywdzace:
Azrael pisze: A potem ktoś kupi auto widealnym stanie od 1. właściciela....


Dobra nie chcę komentować. Każdego sprawa co robi ze swoim samochodem.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:46

remek, jak napisałem wyżej, nie powinienem się w ogóle wypowiadać by było lepiej, w ostatnich dniach jestem starsznie przybity kontaktem z ludźmi którzy mają Subaru i Mitsubishi i ich podejściem do tematu serwisu/tuningu/przygotowania aut.


Chyba powinienem wrócić do bioetyki :(

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:47

Azrael pisze:

Chyba powinienem wrócić do bioetyki :(
se wakacje zrob :-p

z dala od aut. :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:50

W sumie to zgadzam się z citanem.

Ja jeszcze nigdy w życiu nie dałem żadnego samochodu do warsztatu na zasadzie: zróbcie przegląd na X km.
Jak już to jadę z listą rzeczy, które chcę żeby były zrobione: wymienione to, to i to, sprawdzony luz w tym miejscu i uzupełniony ten płyn, a tamten wymieniony.
Nie widzę potrzeby żeby płacić za litanię czynności, których nie potrzebuje. Jak będę miał podejrzenie luzu w zawieszeniu, to pojadę sprawdzić, ew naprawić....

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 14:50

citan pisze: Niewiele rozumiałem, ale przynajmniej miałem pewność, co zostało zrobione.
A mialeś pewność, że te flaki byly z Twojego? ;-)
Dolce far niente ;-)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 15:05

Azrael, panowie - dla mnie luzik. Każdy ma swoje zdanie i mniej lub bardziej restrykcyjne podejście do tematu. Jak napisałem, subarakowi krzywdy zrobić nie dam. Wszystkie moje (czyli 2) poprzednie auta sprzedałem znajomym - sami chcieli :razz: , a ja nie miałem wątpliwości, że wszystko, co mogłem na daną chwilę w aucie zrobić było zrobione.

FUX, mówisz, o tej turbinie, którą mi pokazali... na pewno. :mrgreen:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 15:08

Ja muszę przeprosić, wyszło nie do końca jak planowałem, za ostro.

Chciałem tylko przekać ze przeglądy wymyślono nie bez powodu i nie chodzi w nich wyłącznie o zmiane oleju i filtra.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 15:26

Az, ale wiesz jak wyglądają najczęściej przeglądy w ASO (nie mówię tu o Subaru, tylko ogólnie)?

Na pewno po coś je wymyślono i czemuś powinny służyć, ale w zdecydowanej większość przypadków są tylko doskonałą formą utrzymywania i zarobkowania tegoż ASO, no bo na gwarancji każdy musi zrobić.
Więc zgadzam się, że założenie szczytne, tym bardziej że wielu użytkowników samochodów nie posiada wiedzy co z autem ma być robione, ani wiedzy by samemu zdiagnozować na co dzień pewne usterki (bo i nie musza tej wiedzy posiadać), ale realizacja często na sztukę, byle tylko skroić na okrągłą sumkę klienta.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 15:44

Azrael, tak jak napisałem wcześniej - no offence. W końcu na tym polega wymienianie się poglądami. 8-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 15:50

jarmaj, właśnie z tą realizacją na sztukę usiłuję walczyć. Próbuję też tłumaczyć dlaczego przegląd kosztuje 200coś złotych a nie 80 jak wymiana oleju.
Zdaję sobie sprawę z tego ze są użytkownicy którzy 95% usterek wykryją sami, ale nie każdy taki jest poza tym nadal jest takie 5%, które mogłyby być wykryte, a których Ty też nie wykryjesz aż coś katastrofalnie padnie. Poza tym wiem ze Twoje auto jest sprawdzane przy każdej wizycie, bo w miarę możliwości nasze serwisy to robią zawsze jak auto przyjeżdża, nie tylko podczas przeglądów.


citan, thx.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 20:05

Azrael pisze:Poza tym wiem ze Twoje auto jest sprawdzane przy każdej wizycie
Oj nie bierz tak wszystkiego do siebie.
Przecież specjalnie napisałem, że generalizuję, że chodzi mi o ogólny obraz tego co się dzieje, w ASO wszystkich marek.

To że w Katowicach przy okazji zawsze jest z grubsza auto sprawdzane to wiem, bo widzę stale włócząc się (i przeszkadzając pewnie co rusz wszystkim :oops: ) po warsztacie podczas prac przy aucie. Ale to nie jest powszechny standard.

ODPOWIEDZ