Serwis Łódź

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 20:13

jarmaj, ale zrozum że przytakim z grubsza sprawdzeniu wychodzą czasem rzeczy straszne. Rekord z tego roku podam: klient na montaz BOV przyjechał. Mechanik rzucił okiem na hamulce i zawołał całe szefostwo spanikowany.... STi miało tarcze hamulcowe o 2mm poniżej limitu grubości! Widać było gołym okiem bez zdejmowania koła że coś jest nie tak...

Akurat jestem po tygodniu dyskusji o tym że ceny są zlodziejskie, chcemy zrobić majątki w krótkim czasie i w ogóle i trochę już sam nie wiem co myśleć.



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 20:24

Azrael pisze: miało tarcze hamulcowe o 2mm poniżej limitu grubości!
No skoro klocki o wystające już użebrowanie chłodzące wewnątrz tarczy nie dzwoniły, to znaczy było OK ;-)

Skrajne przypadki znajdziesz zawsze, i dokładne ogładanie auta co 15tyś może temu nie zapobiec - np tarcze można tak skatować dużo szybciej. Inne rzeczy też.
Więc dbałość i czujność użytkownika jest tak czy siak konieczna.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 21:21

Azrael pisze: Akurat jestem po tygodniu dyskusji o tym że ceny są zlodziejskie, chcemy zrobić majątki w krótkim czasie i w ogóle i trochę już sam nie wiem co myśleć.

hehe przypomina mi to troche moje obserwacje firma-klient na podstawie moich zakupow budowlanych..
najpierw kupilismy mieszkanie, dobrze wybodowane ale spoldzielnia mieszkaniowa wydoila nas na max, doplaty, sady, itp.
pozniej kupilismy dom od developera ktory okazal sie sumienny, solidny, generalnie super. Ludzie natychmiast zaczeli doic developera doszukujac sie bezpodstawnie wyimaginowanych usterek, blokujac zarzad itp..
ciezki kawalek chleba praca z klientem w detalu.. nie ma co.

poza tym wydaje mi sie, ze ludzie szukaja tez w forach jak nasze informacji by wlasnie sie douczyc o aucie, by nie dac sie oszukac..wlasnie z powodow finansowych i kulturowych.. jak cos warsztat spierdzieli to wezmie sie prawnika za ktorego i tak place wszechobecne tu ubezpieczenie od czynnosci cywilnoprawnych i sie odzyska kase z zyskiem
mam wrazenie, ze na kropce (choc niewiele tam przeczytalem w zyciu) to bylo mocno blokowane.

fajne jest to, ze tu na kresce jako 'uslugodawca' podpowiadajac z doswiadczenia masz szanse zarowno sie wykazac profesjonalizmem i tym samym zachecic ew. klientow, jak i poduczyc tych ktorzy i tak maja za daleko do Ciebie, by sie nie wladowali na mine gdzies lokalnie u siebie..
korzysci obupolne, pomijajac aspekt towarzyski itp :drunk:

tak mi sie skromnie wydaje.. ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 21:36

gregski, tak ogólnie kreska dość fajna jest. Chociaż niesety jak na każdym forum ostatnio widzę ze to jest tak że z kimśsię naprodukuję na publiku albo na PW, napisze ich ileś a potem usłyszę "ale wy macie złodziejskie ceny idę gdzie indziej" albo "dzięki za diagnozę firma XYZ już sobie poradziła" i tak dalej. Niestety tak to już jest i ludzie się raczej nie zmienią. Czasem mnie to jednak przybija. Takie sobotnie marudzenia.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 21:53

Az, wielka Ci chwała za to, że dzielisz się swoją bogatą wiedzą, czy to na forum, czy podczas prywatnej wymiany maili z kimś tam, wielu osobom w ten sposób na pewno bardzo pomogłeś, ale nie wiń ludzi, że szukają najtańszych dla siebie opcji - może i czasem że szkodą dla fachowości wykonania, ale to ich prawo. I też ich ciężko zarobione pieniądze... A każdy przy wydawaniu kieruje się innymi kryteriami.

To że w ten sposób za darmo wykorzystują Twoją wiedzę i doradztwo….. Boje się że tego nie unikniesz. Trochę sytuacja bez wyjścia. Możesz przyjąć postawę „wiem, ale nie powiem”, ale to chyba też nie najlepsza droga. Tak jest i będzie i raczej trzeba ten fakt zaakceptować, jako ten z gatunku „nie mam na niego wpływu”.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2008, o 22:12 przez jarmaj, łącznie zmieniany 1 raz.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:03

jarmaj, hehe na liscie volvo kiedys (tak, tak.. moja prywatna ucieczka od tematu szybkich w temat solidnych aut po wypadku i smierci bubla ktory jako dzieciak przezylem bardzo..) jeden z handlujacych czesciami tak sie obrazil, ze zalozyl konkurencyjny klub volvo :lol: dosc zabawne, bo tam bylo na odwrot chili najpierw lista maniakow, a potem przysklepowy klub :lol:
co nie zmienilo faktu, ze z klubu maniakow mam przyjaciol do dzis i gdyby nie klub nigdy bysmy sie nie poznali.. :thumb:

Azraela jeszcze nie znam, ale chyba sie nie obrazi, co? :giggle:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:17

gregski pisze: Azraela jeszcze nie znam, ale chyba sie nie obrazi, co?
Za co?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:22

gregski, wiesz, Az zawsze chętnie dzieli się wiedzą i zawsze na pewno chce dla każdego jak najlepiej.

Tylko nie zawsze dla kogoś to samo znaczy jak najlepiej - dla mnie dla przykładu ceny 4T są do przyjęcia, może i nie są najniższe, ale fachowośc i kompetencja, oraz jakośc obsługi na miejscu w pełni je tłumaczy.
Ale potrafię zrozumieć, że ktoś kierując się innymi wymaganiami wybierze inaczej. Jego prawo. Taki świat.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:23

Azrael, no za tych maruderow o ktorych pisales..

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:27

jarmaj pisze: Ale potrafię zrozumieć, że ktoś kierując się innymi wymaganiami wybierze inaczej. Jego prawo. Taki świat.
Tak oczywiście, nie mam z tym problemu, co więcej nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich z pewnością. Niemniej ostatnio codziennie czytam coś o złodziejskich marżach, naciąganiu itp. i mam lekki kryzys z tego powodu. A jak nikt jakiejś czesci nie ma, albo nie umie naprawić auta to płacz i do 4Turbo...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 6 gru 2008, o 22:28

gregski pisze: Azrael, no za tych maruderow o ktorych pisales..

Nie do końca rozumiem, ale nie mam się o co obrażać raczej.

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 02:10

Konto usunięte pisze:Szok nr 2 - toaleta na dworcu Łódź Fabryczna. Wprawdzie kosztuje 2,5zł, ale za to oferuje czystość i komfort normalnie jak w marriocie.
Wysiadłeś w Łodzi - na pewno? Jeżeli jeszcze wymieniają olej i robią przeglądy to ja się tam zapiszę :)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 02:13

l_ewy pisze:
Konto usunięte pisze:Szok nr 2 - toaleta na dworcu Łódź Fabryczna. Wprawdzie kosztuje 2,5zł, ale za to oferuje czystość i komfort normalnie jak w marriocie.
Wysiadłeś w Łodzi - na pewno? Jeżeli jeszcze wymieniają olej i robią przeglądy to ja się tam zapiszę :)
Mam rzut kamieniem (350g) z pracy, jeżeli na dodatek mają podpisaną umowę z SIP, to ja zrobię ten pełny przegląd. :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 10:34

Się śmieją ze mnie, no ;-) Przejdźcie się, pożałujcie 2,50 a zmienicie zdanie o swoim mieście. Kibel na Łódź Fabryczna jest światowa klasa i tyle :-)

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 17:16

Byłem na Fabrycznym w piątek ale bałem się wejść do srodka ;-)

Co do naszych serwisów i naszych autek. Dobrze że możemy sobie tutaj pogadać i powymieniać swoje opinie.
Niestety większość serwisów sama zapracowała sobie na taką opinie, złą opinię, a później zaczynamy już uogólniać i wychodzi że w ASO to się kompletnie nie znają. Ale np. ostatnio wymieniałem oponki i panowie założyli opony na felgi, wyważyli i napompowali kółka. Zastanawiałem się skąd wiedzą jakim ciśnieniem nie patrząc w żadne tabelki ale se myślę, może się nie znam. Niestety nie patrzyłem im na ręce i..... jak się okazało we wszystkich kółkach brakowało i to sporo. Wulkanizator zajmuje się tylko kołami i popełnia błąd w podstawowej czynności. Serwis znajduje się w Łodzi, ale o podobnych przypadkach z innych miast słyszałem.
Trochę znam się na mechanice, swojego malucha :mrgreen: złożyłem od podstaw i chodził jak złoto, ale to było dawno kiedy byłem młodszy i miałem na to czas. Teraz chcę żeby za mnie to zrobił ktoś inny kto ma lepszy sprzęt, doświadczenie i najważniejsze wiedzę - z tym jest chyba najwiekszy problem.
Drugą sprawą są niestety wciąż zbyt duże ceny w ASO, które nie zawsze są współmierne z wykonywanymi czynnościami.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 17:19

l_ewy, z mojego doświadczenia wulkanizatorzy zwykle pmpują na 2.5 bar i już ;)

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 20:56

Azrael, czy pisanie na forum (np. na tym forum) to dla Ciebie praca czy coś innego ?

tak z ciekawości po lekturze tego co powyżej w tym wątku napisałes pytam ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 20:58

esilon, ostatnio nie mam za bardzo życia prywatnego więc nie rozróżniam za bardzo.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 21:30

Azrael, no to wyrazy ode mnie ;-)


a wracjąc do tematu, to
Konto usunięte pisze: Kibel na Łódź Fabryczna jest światowa klasa i tyle

jadę dzisiaj do Łodzi to sprawdzę :mrgreen:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 22:17

esilon pisze:
jadę dzisiaj do Łodzi to sprawdzę :mrgreen:
Żeby było na temat. To daj znać, jeżeli kolejna osoba będzie zadowolona, to może w końcu znajdzie się coś wartościowego, gdzie wszystko będzie można zrobić za jednym razem, na miejscu. :giggle: :giggle: :giggle:

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Serwis Łódź

Post 7 gru 2008, o 23:57

Azrael pisze:l_ewy, z mojego doświadczenia wulkanizatorzy zwykle pmpują na 2.5 bar i już ;)
A ja miałem od 1.8 do 2.1. W każdym kole inaczej.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Serwis Łódź

Post 8 gru 2008, o 01:10

esilon pisze:jadę dzisiaj do Łodzi to sprawdzę :mrgreen:
A ja we wtorek, ale chyba nie będę miał czasu sprawdzać. 8-)
czarne jest piękne...

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Serwis Łódź

Post 8 gru 2008, o 14:00

Konto usunięte pisze:Mogę lekki offtop? Byłem wczoraj w Łodzi. Szok nr 1 - pociąg relacji W-wa - Łódź - pełny wypas, takim jeszcze w Polsce nie jechałem.
I plecy Cię nie bolą? ;)
Szok nr 2 - toaleta na dworcu Łódź Fabryczna. Wprawdzie kosztuje 2,5zł, ale za to oferuje czystość i komfort normalnie jak w marriocie.
A potem się obudziłeś? :)
l_ewy pisze: Ale np. ostatnio wymieniałem oponki i panowie założyli opony na felgi, wyważyli i napompowali kółka. Zastanawiałem się skąd wiedzą jakim ciśnieniem nie patrząc w żadne tabelki ale se myślę, może się nie znam. Niestety nie patrzyłem im na ręce i..... jak się okazało we wszystkich kółkach brakowało i to sporo. Wulkanizator zajmuje się tylko kołami i popełnia błąd w podstawowej czynności. Serwis znajduje się w Łodzi, ale o podobnych przypadkach z innych miast słyszałem.
Sensowny warsztat od kółek i geometrii w Łodzi znajdziesz na Więckowskiego 77. Po raz pierwszy znalazłem miejsce, gdzie przy wymianie koła umyli, sprawdzili i skompensowali bicie opon (za dodatkową opłatą), geometrię ustawili taką, jaką chciałem, bez żadnego szemrania i jeszcze dociążyli auto na okoliczność regulacji kątów.

Normalnie byłem w szoku.

r.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 14:09 przez ky, łącznie zmieniany 1 raz.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Serwis Łódź

Post 8 gru 2008, o 15:49

ky, super, ze piszesz.
dzieki

vibowit, esilon, Konto usunięte, co Was tak do Lodzi ciagnie? cos przeoczylem mieszkajac tam? :-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Serwis Łódź

Post 8 gru 2008, o 16:15

gregski, Instytut Medycyny Pracy (czy jakoś tak). :cofee:
czarne jest piękne...

ODPOWIEDZ