[GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

[GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Post 3 kwie 2014, o 22:08

Dzięki info od jednego z kolegów z facebookowej strony forum subaru (niestety nie znam nicka, a nie wiem czy chciałby aby umieszczać tu imię i nazwisko) kupiłem zamiennik GT-kowej pompki spryskiwaczy reflektorów. Długo się zbierałem do montażu, po drodze były drobne problemy, ale się udało. Koszt nieporównywalnie niższy niż nowa pompka (chyba vibovit zna cenę nowej :mrgreen:)

Do montażu potrzebne będą:

1. Pompka. Ja kupiłem taką z Allegro do samochodów japońskich za 59 PLN.
http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-s ... 61235.html
Sprzedawca: SOBIMAX, opis z aukcji "Pompka spryskiwaczy reflektorów. Pompka dedykowana do samochodów produkcji azjatyckiej i wszystkich innych, gdzie zbiornik płynu spryskiwacza wymaga przyłącza bocznego."
Na pudełku, które do mnie przyszło napisane jest "TOYOTA", więc pewnie można też kupić tańszą używkę/nówkę z jakiejś Toyoty.

2. Silikon do uszczelnienia połączenia pompki ze zbiorniczkiem

3. Konektory - standardowa wtyczka nie pasuje, trzeba ją obciąć i założyć dwa konektory (ja kupiłem w Feu Vert - 7,99 PLN/10 szt.)

4. Trochę przewodu do przedłużenia. Pompka ma złącze z innej strony niż oryginalna i oryginalne przewody są za krótkie. Do połączenia kupiłem szybkozłączki (też Feu Vert - 7,99 PLN/5 szt.)

5. Co najmniej 10 litrów wody destylowanej (bo najtańsza, np. w leclercu jest po 2 PLN z hakiem za 5 litrów) - no bo jak już zamontujemy to będziemy pryskać, pryskać, pryskać :giggle:

Info jak wymontować zbiorniczek (plus instrukcję reanimacji pompki - czasami pomaga, u mnie jednak w końcu padła na amen) wrzucałem kiedyś tu:
http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopi ... 74#p108374

Pompkę zamontowałem tak jak na załączonych zdjęciach, wciskając w zbiorniczek i uszczelniając silikonem. Może to lekkie druciarstwo, ale nic lepszego nie przyszło mi do głowy. Najważniejsze że nic nie cieknie. Odrobiną silikonu przykleiłem ją też do zbiorniczka, żeby się nie ruszała. Warto poczekać z pół dnia na wyschnięcie silikonu i zrobić przed montażem test szczelności.
Potem tylko przedłużenie przewodów, konektorki i montaż.
IMG_20140403_205308-001.jpg
IMG_20140403_205258-001.jpg
IMG_20140403_205225-001.jpg



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: [GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Post 14 kwie 2014, o 22:22

Niestety pierwsza pompka wyzionęła ducha... Ale żeby być fair - wcześniej próbowałem ją rozbierać, przekręciłem górną pokrywę, żeby lepiej podejść wężykiem i sam potem kleiłem kropelką.

Zamówiłem drugą (taką samą). Tym razem montowałem bez żadnego silikonu, weszła w otwór zbiornika 'na wcisk' - idealnie pasuje, nic nie cieknie. Działa już drugi tydzień i właśnie wypryskałem drugi zbiornik płynu. Jest OK.

Gepard
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Niebieska Wanna MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Post 15 kwie 2014, o 07:52

Czy na pudełku jest jakiś nr tej pompki?

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: [GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Post 15 kwie 2014, o 09:25

Na pudełku napisane jest:

"Pompka spryskiwacza reflektorów Toyota" i dwa numery:

855420-0950
PS0071

pitercvc
2 gwiazdki
Auto: Forester sf civic fk civic ec
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 13 razy

[GT] Pompka spryskiwaczy reflektorów - zamiennik / montaż

Post 25 gru 2018, o 09:14

Accord 7 od ksenonow jest identyczna
Sam na taka zamieniłem z kostek wyrywamy piny przekładamy do kostki od forestera i śmiga koszt 30pln na szrocie z angolami te hondy maja odprowadzanie wilgoci i są za to trwalsze

ODPOWIEDZ