Maglownica przekładnia kierownicza

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Maglownica przekładnia kierownicza

Post 22 cze 2014, o 12:10

Maglownicę mam mokrą. Płynu praktycznie nie ubyło, stan jest w połowie pomiędzy kreskami. Wspomaganie lekko mruczy na max skręceniu kół, minimalny luz wyczuwalny na drążkach.
Ktoś naprawiał to u siebie ostatnimi czasy? Jakie koszty regeneracji, gdzie najlepiej, jak długo to robią? A może kupić zestaw uszczelnień, są takowe??? Może używka, P&P, własnoręcznie zmontowany zestaw lego najbardziej cieszy. Srednio rozgarnięty chałupnik (ja) da radę?
A może zlokalizować, usunąć luzy na drążkach jeździć na pohybel ekologom i rzęsorkom rzeczkom, pilnować tylko płynu?
Pacjent OBK 2000 2,5 AT 160tkm.



pawel320ce
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza STI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 22 cze 2014, o 12:19

Ja dałem w Jeleniej Górze do regeneracji maglownicę z mojego STI.
Jeden dzień i koszt 500 zł.
Subaru Impreza STI 2002

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 22 cze 2014, o 12:32

Jak dużo przejechałeś po zabiegu?
Znam przypadek, że nie wytrzymała nawet roku. Gwarancja była 0,5 roku, regenerujący nawet się nie zdziwił, że ma ją na stole z powrotem. Pech, a może spartolona usługa. Powożący busem też jakoś sprzętu nie oszczędza.

mcc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Mrowiska
Auto: WRX seria+
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 23 cze 2014, o 16:25

pawel320ce pisze: Ja dałem w Jeleniej Górze do regeneracji maglownicę z mojego STI.
Jeden dzień i koszt 500 zł.

no nie wiem jakim cudem - ja jezdze na delikatnie pocacej sie, ale ni jak nie moge znalezc kogos kto wraz z de/montazem zrobi to w mniej niz 5 dni... a na tyle nie moge uziemic samochodu.

Ci, ktorzy sa polecani i sprawdzeni w Wawie chca 1100PLN za zrobienie samego magla (bez zdjecia i zalozenia) z wymiana uszczelnien i odnowieniem przekladni. Daja gwarancje na 1rok.

Pzw,
MCC
no pain, no gain

http://www.pundit.pl - INTELIGENTNY BUDYNEK

pawel320ce
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza STI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 24 cze 2014, o 12:52

Mnie wszystko kosztowało 700 zł. Demontaż regeneracja i ponowny montaż.
Auto stało jeden dzień u mechanika.
Ceny w stolicy zawsze mnie rozwalały!!!!!
Gość regenerujący maglownice ma bardzo dobrą renomę w całym regionie.
Subaru Impreza STI 2002

mcc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Mrowiska
Auto: WRX seria+
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 24 cze 2014, o 17:18

Zna moze ktos zaklad na Poprawnej w Wawie (http://warszawa.maglownica.eu/dojazd/warszawa.html)? Dzwonilem do nich - mowia zostawiam jednego dnia nastepnego odbieram - da sie przezyc, choc wolalbym zostawiam rano zabieram wieczorem...

Pzw,
MCC
no pain, no gain

http://www.pundit.pl - INTELIGENTNY BUDYNEK

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 24 cze 2014, o 22:48

Ten sam problem pocenie maglownica od strony kierownicy u Carfita widzialem zestaw do naprawy tegoz zjawiska, ogarnie sie to samemu?
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

zelu
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester s/tb
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 25 cze 2014, o 20:45

mcc pisze:Zna moze ktos zaklad na Poprawnej w Wawie (http://warszawa.maglownica.eu/dojazd/warszawa.html)? Dzwonilem do nich - mowia zostawiam jednego dnia nastepnego odbieram - da sie przezyc, choc wolalbym zostawiam rano zabieram wieczorem...

Pzw,
MCC

Ja u nich regenerowalem, koles zawozi Twoja maglownice do lodzi tam maja baze na cala polske i bierze z polki zregenerowana juz. Rano nastepnego dnia masz juz do odbioru, gwarancje daja na 12miesiecy wiec spoko. Jedyny minus, ktory dla mnie byl plusem to to ze dostalem maglownice z imprezy albo nowszego forestera i zamiast 3,6 obrotu mam 3,1 obrotu. Ale ktos inny moze dostac 3,6 zamiast 3,1 bo wizualnie chyba sa identyczne, wiec to trzeba pokazac kolesiowi przy oddawaniu i sprawdzic przy odbiorze czy jest ok

marat
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: "Sonnenstadt"
Auto: Subaru Impreza 99' 1.6 było dziadek 2.0 jest
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 26 cze 2014, o 22:47

mnie maglownice w 1.6 regenerował w Łodzi w 4 godziny tyle że wcześniej umówiłem się na wizytę i przywiozłem mu wymontowaną i sam ponownie zakładałem przy okazji uszczelniłem wydech. Za regeneracje wziął 400 zł i powiedział że poprzedni właściciel już z raz napewno ją regenerowal. Nowe drążki 120, płyn 30 i 50 zł geometria w PZM. Jak na razie od marca sucho i oby tak dalej
"OLD SUBARU NEVER DIE"

m_isza
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Auto: WRX bug
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 27 cze 2014, o 20:01

sie podepne do watku.
A ktos w okolicy wawy zna warsztat, ktory by skrocil magiel?

Mr.StationWagon
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Zielona Lodówka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 25 sie 2015, o 13:14

Ja także się podepnę, pacjentem jest 98 S-Turbo, ma trochę luzu na maglu, płyn jest, stuka przy skrecaniu (wszystko inne sprawdzone, ewidentnie tłucze się Magiel). W moim poprzednim wozidupku miałem śrubę do regulacji i kasowania luzów, czy w tym powozie występuje takie ustrojstwo czy jedyne co pozostaje to regeneracja?

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 1 maja 2018, o 08:42

Pany czy ktoś korzystał z usług tej firmy e-przekladnie.pl i korzystał z opcji zamiany przekładni tj oni przysyłają swoja a później zwrot zdemontowanej? Jak z jakością i trwałością?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 1 maja 2018, o 12:56

Te ceny usług obejmują tylko naprawę prowadzenia listwy oraz wymiana uszczelnień. Moja też się poci, jest luz poprzeczny. Jeśli listwa będzie to wymiany to upewnić się trzeba czy mają taką na wymianę. Ale wtedy koszt rośnie parę stówek. Listwy są podobno trudno dostępne i nie każdy serwis takowe ma. Znalazlem firmę pod Warszawą mają listwy w razie czego. Tylko że nie załatwiają transportu maglownicy do nich.

To jak wysyłają zregenerowana to fajna opcja, tylko że jak otrzymają Twoja i okazuje się ze wspomniana listwa jest do wymiany. Mogą wtedy żądać dopłaty. Dzwoniłem w parę miewc, mało kto ma listwy do Subaru, albo nie mają zregenerowanej i trzeba swoją regenerować. Więc wtedy wymiana nie wchodzi w grę

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 13 maja 2018, o 13:58

Kontaktowałem się z tym e-przekladnie.pl , oczywiście nie maja przekładni do Tribeci na podmianę, więc opcja z kaucją odpada, sam kontakt raczej niemiły arogancki, więc odpuszczam. U mnie wycieków nie ma ale mam luz na przekładni co słychać będąc pod samochodem a druga osoba wykonuje szybkie ruchy kierownicą i też powoduje że samochód zaczyna myszkować. Wygląda na to że będę musiał uziemić samochód na kilka dni(co chciałem uniknąć :-/ ) i zregenerować przekładnię u lokalnego naprawiacza. Przy okazji wymienię drążki kierownicze i skłonię się na CTR.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 13 maja 2018, o 21:08

Nawet nie pamiętałem, że w 2014 taki temat założyłem.
Objechałem lokalnych regeneratorów, opinie, warunki gwarancji mi nie odpowiadały. Nadworny mój mechanik poradził mi jakiś cudowny środek - dodatek uszczelniający układ poprzez "spulchnienie" orginalnych uszczelek.
Po wymianie płynu i dolaniu cudownego szuwaksu (chyba od STP) pocenie ustało. Obk przejechał kolejne 50tkm, z tego dużo w terenie. W międzyczasie silnik był myty, później wyciągany do upg, magiel jest suchy. Naprawa kosztowała jakieś 30zł. Więc jak tylko cieknie, próbujcie najprostszych rozwiązań.
Drążki też były wymieniane w międzyczasie.

namiot
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: było sti 2002 teraz 2.0R 2008
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 14 maja 2018, o 11:52

regeneracja maglownicy w subaru jest bardzo prosta i nie droga w zeszlym tygodniu robiłem w swoim gt 95 kupuje sie oryginalne zestawy naprawcze do listwy i ślimaka koszt w aso 350zł i do tego trzeba dobrać 8 ringów do przewodów w hurtowni za 5 zł w aso 10 zł każdy,tu jest świetny link z rosyjskiej strony jak to wygląda,a przeważnie wystarczy tylko dokręcić przekładnie

http://www.subaru-faq.ru/forum/index.ph ... ags=Subaru

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 14 maja 2018, o 21:19

Zastanawiałem się właśnie czy nie regenerować samemu. Filozofia to nie jest, nie mam dwóch lewych rąk. Myślę że skoro rozbiorę to i poskładam. Ale u mnie jest luz poprzeczny na listwie, zęby na listwie są w dobrym stanie. Trzeba by pewnie szlifnąć na tokarce listwę, do tego dorobić nowe prowadzenie teflonowe z jakąś tam tolerancją.
Masz rację, jeśli przekładnia tylko cieknie to kupić zestaw naprawczy i samemu zrobić. W internetach trafiłem na zestawy w cenie do 200 PLN. Ale są to tylko uszczelnienia.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 14 maja 2018, o 22:22

ewemarkam pisze: Zastanawiałem się właśnie czy nie regenerować samemu.

Na trzy przekładnie dwie dają się zregenerować przez samą wymianę uszczelnień. Ale niestety ta trzecia zwykle ma wady typu luzy/skrzywienie i tego praktycznie nie opłaca się regenerować. Wykonalne, ale stopień trudności dużo większy a efekt końcowy nie jest pewny. Tak że jeśli po demontażu i wstępnym rozebraniu widzę że do roboty jest coś więcej niż uszczelnienia - odpuszczam, taniej i szybciej będzie kupić używaną w lepszym stanie i wymienić zestaw naprawczy. Co innego jeśli przekładnia jest u nas skrajnie nietypowa, i znalezienie działającej graniczy z cudem, wtedy trzeba jakoś to naprawić. No ale takich przypadków jest może 1 na 100, pozostałe to typówka. Na całe szczęście przekładnie kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym zwykle padają dopiero przy dużych przebiegach i raczej "typowo", chyba że właściciel auta intensywnie trenował offroad (w takich autach padają szybciej i często "po całości" znaczy z uszkodzeniami mechanizmu).

brysko
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Las Kabatas
Auto: GH WRX 08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 19 maja 2018, o 12:06

Mi właśnie padła maglownica moim WRX z 2008. Zna ktoś dobry warsztat, gdzie regenerują maglownice? Teren Warszawy i okolic, ale jak robią dobrze i tanio w Radomiu/Łodzi i okolicach, to mogę i tam pojechać.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 19 maja 2018, o 21:48

Na alledrogo znalazłem pewien serwis co to robi. Są koło Warszawy. Cena przystępna była, nie wiem jak z jakością roboty.

Jutro zawożę wreszcie Forka do mechanika. Wspominał mi dziś że mają teraz Sharana, właśnie na maglownice. Facet chcial wysłac swoją, Kurier mu jej nie przyjął bo coś tam... Ok w końcu wysłał, przysłali mu zregenerowana. Okazało się że jakieś gwinty są zerwane, no to odsyła. Później przysłali jakaś inna, niby pasująca ale nie do końca. Znów odesłał. I tak samochód już stoi 2 tyg, zajmuje kanał itd. Ciągle czeka na właściwą i sprawna. Wnioskuję jedno... Jeśli masz warsztat na miejscu to lepiej zawieźć nawet 100km i wymienić na miejscu jeśli mają. A jak nie to sprawdzić dobrze przy odbiorze.

Wiem że mają w Częstochowie zregenerowana do Forstera 1.

A swoją drogą jak dzwoniłem po serwisach to regeneracja trwa jeden dzień roboczy. Ceny za tą samą usługę u mnie w mieście, wachają sie od 600pln do 1000pln. Niby za tą samą usługę. I teraz kto zrobi dobrze. Bo pamiętajmy zazwyczaj dobrze nie jest tanio. Choć są wyjątki.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

brysko
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Las Kabatas
Auto: GH WRX 08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 20 maja 2018, o 13:05

A wiesz może co to za serwis? Ja po sieci znalazłem dwa warsztaty, które przewijają się wątkach o maglownichach - Regen Auto Warszawa-Wesoła i Przekladnia.com w Pabianicach.
W większości przypadków opinie dobre. Osobiście wolę zapłacić 1000-1200 PLN i mieć zrobione dobrze z gwarancją na rok albo dwa niż za 600 i po łebkach.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Re: Maglownica przekładnia kierownicza

Post 21 maja 2018, o 05:16

W Pabianicach. Dzwoniłem tam swego czasu, nawet w razie czego mają listwy zębate do Forestera. W zasadzie chciałem wysyłać gdzieś dalej, ale mam 3 serwisy na miejscu, zęby na listwie są ok wiec zrobię to u mnie w mieście.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Maglownica przekładnia kierownicza

Post 29 maja 2018, o 20:32

W piątek odebrałem przekładnie, 590 PLN. Naprawa hydrauliczna tylko. Facet przy mnie wsadził ją w szczęki imadła i pokazał że luzu nie ma. Problem w tym że na własne oczy widziałem to ja i mechanik. No nic grunt że jest to zrobione. Pytałem specjalnie przy odbiorze czy było wszystko ok mechanicznie. Powiedzieli że listwa wygląda jak nówka, nie było luzów. Występuje luz roboczy przekładni, być może zablokowała się prowadnica docisku listwy. Owa śruba przy wejściu kolumny kierownicy do przekładni, reguluje docisk sprężyny, a to z kolei dopiero dociska prowadzenie listwy. Być może tam się coś przyblokowało. A jak przekładnia została zdjęta to się odblokowało (jakiś wstrząs itp). Innego wytłumaczenia nie mam, i to też potwierdził ten facet.

Ogólnie mam dobre zdanie o warsztacie, tacy typowi starzy fachowcy. Znają się rzeczy, sprzęt wygląda na leciwy, ale czasem bardziej ufam takim warsztatom niż wyposażonym w nowe błyszczące sprzęty. Warsztat czysty, poukładany. Mogę ich polecić.

brysko
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Las Kabatas
Auto: GH WRX 08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Maglownica przekładnia kierownicza

Post 29 maja 2018, o 21:59

Jutro jadę do Pabianic. Dam znać co i jak.

ODPOWIEDZ