co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 lut 2008, o 16:19

Konto usunięte pisze:W nowym foresterze widziałem wyświetlacz taki sam jak w legacy. Myślę, że przełożyli komputer i będzie teraz spalanie, zasięg itp...
Tia, tylko do nowego Forestera niestety nie opublikowali jeszcze cennika. Zresztą dla mnie i tak za późno. Mam nadzieję moim trochę pojeździć.



radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 16 lut 2008, o 17:35

SirCastic pisze:ramki
Ramki? co to są ramki?

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 11:56

To ja tak trochę "pod prąd" - nic ale to absolutnie nic nie drażni mnie w moim forkowozie. Jest cudnie i kompletnie geniealny. Bardzo się lubimy - to oficjalna wersja o intymnościach nie mówi się pro publico bono :mrgreen:

Szczerze ? Nie zamienił bym się na "nówkę- sztukę" 2,5 XT :-P
Brak podpisu.

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 17:06

Jak dla mnie za twarde sprzęgło (rocznik 05). Mało pary mam w nodze i dłuższa przejażdżka po mieście trochę męczy moją szłapę. W Imprezie 07 pedał działa znacznie lżej.
Denerwuje mnie też działanie lewarka biegów. Jest jakiś taki gumowaty, wolę jak po wrzuceniu biegu jest wyraźnie kliknięcie - mam wtedy pewność, że bieg wszedł. O jedynce i wstecznym wspominać nie będe... jak na tak drogi samochód to zdecydowanie za często zdarza się, że "nie wchodzą".

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 17:45

Tomasz_555 pisze:Jak dla mnie za twarde sprzęgło (rocznik 05). Mało pary mam w nodze i dłuższa przejażdżka po mieście trochę męczy moją szłapę. W Imprezie 07 pedał działa znacznie lżej.
Denerwuje mnie też działanie lewarka biegów. Jest jakiś taki gumowaty, wolę jak po wrzuceniu biegu jest wyraźnie kliknięcie - mam wtedy pewność, że bieg wszedł. O jedynce i wstecznym wspominać nie będe... jak na tak drogi samochód to zdecydowanie za często zdarza się, że "nie wchodzą".
ja załatwiłam ten problem kupując sobie dupowóz (znaczy wersję ze skrzynią automatyczną) :mrgreen:

JacekD
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SIWRXSFXSDMS4KEXCR
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 21:24

Ja czasem użytkuje niepolityczną i w ogóle beeeee wersje 2.5xs US. No i muszę powiedzieć że dzięki temu że to wersja US: audio działa bardzo poprawnie (zupełnie inaczej niż w wersji EU), przełącznik bright służy do tego do czego powinien (bezstopniowo przyciemnia deskę, liczniki i konsolę aż do niemal całkowitego wyłączenia), szyby brudzą się nie szybciej niż w imprezie (może to za sprawą chlapaczy), sterowanie klimą ma dużą bezwładność niestety (ale, że nie lubię klimy to mi to nie przeszkadza), regulacja przerywanej pracy wycieraczek ma 4 pozycje, pomimo wersji wolnossącej z tyłu ma hamulce tarczowe, no i ma tapicerkę w kolorze beżowym :-D
Jedynym minusem to liczniki przebiegu i wskaźnik temperatury :-(

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 23:46

Tomasz_555 pisze:Jak dla mnie za twarde sprzęgło
Dla mnie już mogłoby być twardsze, kwestia przyzwyczajenia.
Tomasz_555 pisze:O jedynce i wstecznym wspominać nie będe
To przypadłość chyba wszystkich Subaru

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 19 lut 2008, o 00:04

radekk pisze:To przypadłość chyba wszystkich Subaru
Szczególnie dwójka, jak jest zimno i nie jest rozgrzany olej w skrzyni.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 00:07

radekk pisze:Dla mnie już mogłoby być twardsze, kwestia przyzwyczajenia.
No tak, po 2 latach chodzi lepiej ale i tak za twardo jak dla mnie. :)
hogi pisze:Szczególnie dwójka jak jest zimno i nie rozgrzane olej w skrzyni.
Z zimnym olejem raczej nie miewam problemów. Jedynka i wsteczny strzelają fochy zawsze czy na ciepło czy na zimno. Pozostałe biegi wchodzą bez problemów. Może za mało oleju w skrzyni ??

Swoją drogą w Focusie na ziiiimno mam tak, że jak zapinam dwójkę to słyszę chrobotnięcie i nie wiem czy powinienem się martwić :/

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 19 lut 2008, o 00:15

radekk pisze:Dla mnie już mogłoby być twardsze, kwestia przyzwyczajenia.
Przyzwyczaiłam się do tego stopnia, że jak ostatnio wsiadłam do Forda Fusion, to aż się wystraszyłam, myślałam że mi sprzęgło "wpadło" :lol:

Trochę mnie też denerwują klekoczące plastiki, szczególnie ten schowek z przodu ma jakąś taką luźną klapkę (przynajmniej w moim aucie).
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 00:23

Doxa pisze:myślałam że mi sprzęgło "wpadło
Też tak mam :mrgreen:
Generalnie mi pasuje taka charakterystyka że jak się nie zaprę i nie użyję siły to działa zbyt miękko, więc w serwisie się ze mnie śmieją że większość chcę żeby było bardziej miekkie, a ja odwrotnie.
Tomasz_555 pisze:Jedynka i wsteczny strzelają fochy zawsze czy na ciepło czy na zimno
U mnie to samo raz wchodzą narmalnie, a czasami nie można wrzucić w poprzednim Forysiu miałem to samo, w paru GTkach spotkałem się z tą samą przypadłością, generalnie jak nie chce 1 to wrzuć wsteke i później 1 i tak samo jak niechce wsteczny, to 1 i wsteczny ponownie

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 00:28

Forysie są miększe i twardsze. Wyższe i niższe. Inne materiały wykończeniowe i kształty. Dla mnie wspólny mankament to słabe hamulce oraz zbyt duże przełożenie na kierownicy.

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 01:26

radekk pisze:generalnie jak nie chce 1 to wrzuć wsteke i później 1 i tak samo jak niechce wsteczny, to 1 i wsteczny ponownie
O, tego w sumie jeszcze nie próbowałem. Zazwyczaj ponowne wysprzęglenie mi pomagało :)
Denerwował mnie też bardzo czuły układ kierowniczy, jeździłem po całej szerokości pasa ale po pierwszej dłuższej trasie się przyzwyczaiłem. :)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 19 lut 2008, o 13:38

Jako pisze:Dla mnie wspólny mankament to słabe hamulce
A co się takiego dzieje :?:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 16:12

Jako pisze:Dla mnie wspólny mankament to słabe hamulce
Pojeżdzisz teraz moim to pogadamy o mankamentach. Swoją drogą - trudne słowo :mrgreen:
Brak podpisu.

samochodzik
1 gwiazdka
Lokalizacja: lodz
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 16:28

Jako pisze:Forysie są miększe i twardsze. Wyższe i niższe. Inne materiały wykończeniowe i kształty. Dla mnie wspólny mankament to słabe hamulce oraz zbyt duże przełożenie na kierownicy.
dla mnie zajebista zaleta jest kat skretu, dzieki czemu jezdzi sie jak jakims mikro autem

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 19 lut 2008, o 22:58

JacekD pisze:przełącznik bright służy do tego do czego powinien (bezstopniowo przyciemnia deskę, liczniki i konsolę aż do niemal całkowitego wyłączenia), szyby brudzą się nie szybciej niż w imprezie (może to za sprawą chlapaczy), sterowanie klimą ma dużą bezwładność niestety (ale, że nie lubię klimy to mi to nie przeszkadza), regulacja przerywanej pracy wycieraczek ma 4 pozycje, pomimo wersji wolnossącej z tyłu ma hamulce tarczowe
:shock:

i na dodatek jest tańszy :?: :?: :?: :?:

:evil: :evil: :evil: :evil:
DLACZEGO AMERYKANIE ZAWSZE MAJĄ LEPIEJ :!: :?:

burzum
1 gwiazdka
Lokalizacja: Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 23 lut 2008, o 17:05

Witam,
to raczej nie bedzie wazny glos w dyskusji - a nawet offtop:

w moim foresterze nic mnie nie drazni

pozdrawiam,

Piotr

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 23 lut 2008, o 18:21

Masz rację burzum, w Twoim też mnie nic nie drażni.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Post 23 lut 2008, o 23:33

Mnie drażni:
1. przepalone "1 światełko" podświetlające licznik - widzę połowę licznika - co mam kupić ?
i czy łatwo to wymienić ?

2. czasem i nie wiem od czego to zależy słysze jakiś z tyłu plastik, nie wiem czy roleta czy inne pierdołko ale wkurza.

3. mógłby być cichszy, szczególnie powyżej 120. wkrótce wygłuszam drzwi i zmieniam głośniki może to coś zmieni.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Post 25 lut 2008, o 22:53

Jeżeli coś Was drazni w Waszych Foresterach to najłatwiej pozbyć sie wszelkich uwag niewsiadając do własnego Forestera przez 7 tygodni. dodatkowo należy zaaplikować kurację rołwerowo-oplowską z małym dodatkiem PSA (tych dwóch ostatnich nie kupować ). Po takiej terapii przynajmniej w pierwszy dzień po zakończeniu i przejechniu paru kilometrów Forester nie ma wad :!:


:mrgreen:

Michal B
2 gwiazdki
Auto: Jeszcze 2 Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Post 28 lut 2008, o 22:40

Mnie wkurza setnie i to coraz bardziej szum dochodzący prawdopodobnie przez legendarne uszczelki okien bezramkowych. Z szumem tym nie potrafił sobie poradzić serwis (podejrzewam,że nie potrafił na gwarancji ale w ramach płatnej usługii sobie niebawem poradzi hehe). Wkurza mnie, że jest kiepsko wyciszony. W tych obu kwestiach Legaś bije Forka na głowę. Pominę milczeniem benadziejne audio fabryczne bo i tak go nie słychać dzięki zbawiennemu szumowi. Tak mnie wkurza,że sprzedałbym paścia ale to w sumie żona nim jeździ i Ona nie chce słyszeć słowa o zmianie auta :-) . No i do tego lubie tego złoma bo to fajne auto jest wiec niech mnie wkurza dalej - taka jego uroda.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Post 28 lut 2008, o 22:48

Pewno o tym wiesz, ale na wszelki wypadek - pomaga dogiecie tego trojkata na ktorym wisi lusterko (przy otwartych drzwiach, ciagniesz do srodka)

SirCastic
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: GST
Auto: NX, 530xi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Post 28 lut 2008, o 23:00

....właśnie mi się przypomnialo - słabo zwijają się pasy. Wszystkie 4 (5 raz był w użyciu),a już przednie praktycznie w ogóle.....
---
Już rok bez Subaru...

Michal B
2 gwiazdki
Auto: Jeszcze 2 Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Post 29 lut 2008, o 10:29

remek pisze:Pewno o tym wiesz, ale na wszelki wypadek - pomaga dogiecie tego trojkata na ktorym wisi lusterko (przy otwartych drzwiach, ciagniesz do srodka)
W sumie to wiem. Pomaga ale tylko na jakiś czas. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie wie o tym serwis i dlaczego wciska kit o jakiś szumach na lusterkach i innej magii.

ODPOWIEDZ