co nas drażni w Foresterach, czyli TTTM modelu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 12:52

osa551 pisze:audio (ja tego nie słyszę, ale mąż tak)
Co wy chcecie, wszystko ładnie gra pod warunkiem że ściszysz radio, dla mnie audio jest ok.



damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 28 sty 2008, o 13:03

radekk, mówimy o muzyce z płyt/radia, a nie o muzyce silnika. 8-) :mrgreen:

silniki w forkach grają przepięknie. i w wolnych ssakach i w turbo.

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 13:25

damaz pisze:radekk, mówimy o muzyce z płyt/radia, a nie o muzyce silnika. 8-) :mrgreen:
To przepraszam, ale dzięki za info, zapomniałem że posiadam radio w samochodzie :evilgrin: bo jakoś rzadko używam tego wynalazku.

Co do wad jakie mi się nasuwają to brudzące się lusterka i szyby, więcej w tej chwili nie pamiętam. Klimą jakoś sprawnie udaje mi się posługiwać. A podświetlenie niektórych przycisków mi nie potrzebne bo trafiam w nie intuicyjnie :mrgreen: Geolanderów nie liczę bo to jest akurat rzecz do której nie jestem zmuszony.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 28 sty 2008, o 13:55

So What! pisze:Konto usunięte, docenisz je dopiero w lecie. Jak będą przeraźliwie piszczeć na każdym zakręcie ;-)
Na wodzie też są niczego sobie... 8-)

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 14:27

radekk pisze:
osa551 pisze:audio (ja tego nie słyszę, ale mąż tak)
Co wy chcecie, wszystko ładnie gra pod warunkiem że ściszysz radio, dla mnie audio jest ok.
Ja audio używam do słuchania książek nagranych na płytach CD i do tego nadaje się każde audio, nawet największy badziew. Pozytywne jest to, że jest zmieniarka, do której bedę mogła sobie napchać pół książki i nie zajmować sie zmienianiem płyt w czasie jazdy.

Co prawda to jest wątek o wadach, ale musze przyznać, że choć jeżdżę Forkiem krótko to wersja a automatyczną skrzynią biegów jest po prosu idealna dla kobiety do jazdy po mieście. Wszystko widzę, bo siedzę wyżej, nie muszę zmieniać biegów - normalnie bajka.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 28 sty 2008, o 15:29

Gal pisze:Na wodzie też są niczego sobie...
Nasz rację. Zapomniałem o tej "zalecie" ;-)

Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 15:49

osa551 pisze:Ja audio używam do słuchania książek nagranych na płytach CD

Ooooo a ja właśnie sobie Nowe Przygody Mikołajka na 10 CD kupiłem
teoretycznie dla młodego ( 6 lat )
ale generalnie ja słucham :-)
One cappucino per favore - Danke

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 17:22

Ja Harrego Pottera słucham, też teoretycznie dla dziecka kupiłam, ale nie spotkało się z uznaniem.

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 20:29

Klima automatyczna w Foresterze ma dwa ustawienia - bardzo gorąco i bardzo zimno. Jeżeli zaakceptujesz ten fakt, to jest OK.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 20:37

Paul_78 pisze:Klima automatyczna w Foresterze ma dwa ustawienia - bardzo gorąco i bardzo zimno.
o o to to to własnie chciałem napisać :!: 8-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 28 sty 2008, o 21:41

esilon pisze:
Paul_78 pisze:Klima automatyczna w Foresterze ma dwa ustawienia - bardzo gorąco i bardzo zimno.
o o to to to własnie chciałem napisać :!: 8-)
Niczego takiego nie zaobserwowałem.
Do dwóch rzeczy, jeżeli chodzi o klimę, mam zastrzeżenia:
- słaba wydajność klimy (ale bez tragedii),
- duża bezwładność, co daje się we znaki zwłaszcza, gdy wsiadamy do nagrzanego samochodu i próbujemy schłodzić wnętrze. Rozwiązaniem jest ręczne sterowanie siłą nawiewu. Duża bezwładność klimy wynika podobno z braku wiatraczka, nawiewającego powietrze z kabiny na czujnik temperatury wewnętrznej - ten koło stacyjki.

Paul_78, esilon. Nie macie przypadkiem naklejki rejestracyjnej naklejonej na przednią szybę w tak sprytny sposób, że rzuca ona cień na czujnik nasłonecznienia :?:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 21:44

So What! pisze:Paul_78, esilon. Nie macie przypadkiem naklejki rejestracyjnej naklejonej na przednią szybę w tak sprytny sposób, że rzuca ona cień na czujnik nasłonecznienia


So What!, no wiesz :roll:

w ASO Koper mi naklejke naklejali 8-)
, więc chyba dobrze , bo jak chciałem żeby była niżej to właśnie o tym czujniku powiedzieli :-P

a tak serio , to w zimie grzeje jak diabli albo zimnoooo

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 28 sty 2008, o 21:58

esilon, daj na automatykę siły nawiewu dopiero jak się rozgrzeje wnętrze (bezwładność). Z ogrzewaniem nie mam żadnych problemów.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 28 sty 2008, o 22:04

So What! pisze:esilon, daj na automatykę siły nawiewu dopiero jak się rozgrzeje wnętrze (bezwładność). Z ogrzewaniem nie mam żadnych problemów.
tak robie a "automatyki " to prawie nie uzywam , taka lipa z niej :-|

ogrzewa az do bólu albo zimnym wieje i juz :-/ , no może faktycznie po dłuższej podróży cos tam sie reguluje ale i tak cały ten system jest nieszczególny użytkowaniu


(ale działa)

prze_luk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 12:08

1. konieczność wymiany żarówki świateł postojowych w serwisie - mocno upierdliwa sprawa
2. brak funkcji komputera mówiącej ile przejadę km na pozostałym paliwie
3. brudząca się tylnia szyba- wycieraczka tylnia to podstawa
4. konieczność dolewnia oleju, nie dużo ale zawsze
5. maska podpierana kijem
6. brak poskich map do nawigacji standardowej
7. droga wymiana rozrządu-ale to cecha wszystkich subaru
Więcej nie pamiętam...
Pozdrawiam

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 13:32

Konto usunięte pisze:A przy następnym włączeniu auta się aby nie resetuje? Bo mnie to na pewno denerwowało...
Nie resetuje sie! NA PEWNO. Poza tym klima jest jak najbardziej w porzadku i ustawiam ją jak chce i nie mam z tym zadnego problemu. Warunkiem jest zeby NIE BYLA wlaczona na tryb AUTO. Wtedy jest dramat.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Post 29 sty 2008, o 13:38

So What! pisze:esilon, daj na automatykę siły nawiewu dopiero jak się rozgrzeje
Tasior_Miedziak pisze:Warunkiem jest zeby NIE BYLA wlaczona na tryb AUTO. Wtedy jest dramat.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 15:02

prze_luk pisze:1. konieczność wymiany żarówki świateł postojowych w serwisie - mocno upierdliwa sprawa
2. brak funkcji komputera mówiącej ile przejadę km na pozostałym paliwie
3. brudząca się tylnia szyba- wycieraczka tylnia to podstawa
4. konieczność dolewnia oleju, nie dużo ale zawsze
5. maska podpierana kijem
6. brak poskich map do nawigacji standardowej
7. droga wymiana rozrządu-ale to cecha wszystkich subaru
Więcej nie pamiętam...
1. nigdy nie wymieniałem. Zresztą, bez tych świateł w sumie nic się nie dzieje, skoro i tak trzeba jeździć na światłach mijania.
2. who cares? Masz wskaźnik ilości paliwa i licznik kilometrów.
3. fakt, wycieraczka trochę za mała
4. w każdym turbo tak jest
5. dla tego nie mam usprawiedliwienia ;)
6. palmtop + nawigacja. Wbudowana nawigacja to magnes na złodziei. Nie wiem, jak w Forku, ale np. w Passatach kradną na potęgę.
7. nie znam osoby, która kupowała Subaru kierując się ekonomią.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 29 sty 2008, o 15:08

Paul_78 pisze: 4. w każdym turbo tak jest
W Imprezie nie 8-)
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

prze_luk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 15:33

Paul_78 pisze:1. nigdy nie wymieniałem. Zresztą, bez tych świateł w sumie nic się nie dzieje, skoro i tak trzeba jeździć na światłach mijania.
2. who cares? Masz wskaźnik ilości paliwa i licznik kilometrów.
3. fakt, wycieraczka trochę za mała
4. w każdym turbo tak jest
5. dla tego nie mam usprawiedliwienia ;)
6. palmtop + nawigacja. Wbudowana nawigacja to magnes na złodziei. Nie wiem, jak w Forku, ale np. w Passatach kradną na potęgę.
7. nie znam osoby, która kupowała Subaru kierując się ekonomią.


_________________
ad1.Problem czysto estetyczny, nie każdy lubi jeździć z jednym wygaszonym światłem a mnie padło już 2 razy
ad2. Miałem tą funkcję w autku niższej klasy i było pomocne i precyzyjne, ciężko w trasie analizować spalanie i zastanawiać się ile to litrów jest w tej chwili w baku a wskażnik do precyzyjnych nie należy
ad6. nie po to mam ekran jak telewizor zeby na nim zegarek oglądać :evil: , montaż drugiego urządzenia na oknie wygląda komicznie. Jako że mój pochodzi z Niemiec to SIP za zmianę nawigacji życzy sobie prawie 5k zł a to lekka przesada
ad7 to że przy zakupie nie kieruje się oszczędnością nie znaczy że bez mrugnięcia okiem mam płacić za wszystko każdą cenę są zapewne droższe samochody w których ta czynność jest tańsza
Pozdrawiam

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 15:54

ad1.Problem czysto estetyczny, nie każdy lubi jeździć z jednym wygaszonym światłem a mnie padło już 2 razy
ad2. Miałem tą funkcję w autku niższej klasy i było pomocne i precyzyjne, ciężko w trasie analizować spalanie i zastanawiać się ile to litrów jest w tej chwili w baku a wskażnik do precyzyjnych nie należy
ad6. nie po to mam ekran jak telewizor zeby na nim zegarek oglądać :evil: , montaż drugiego urządzenia na oknie wygląda komicznie. Jako że mój pochodzi z Niemiec to SIP za zmianę nawigacji życzy sobie prawie 5k zł a to lekka przesada
ad7 to że przy zakupie nie kieruje się oszczędnością nie znaczy że bez mrugnięcia okiem mam płacić za wszystko każdą cenę są zapewne droższe samochody w których ta czynność jest tańsza
ad.1 ale jak jedziesz, to w sumie nie widzisz ;) U mnie akurat ani razu się nie przepaliła ta żarówka, może masz coś z instalacją.
ad.2 generalnie nie mam z tym problemów, wiem, że w mieście przejadę jakieś 350-370 km zanim zapali się rezerwa. W trasie ok. 450. Poza tym... co Ci tak naprawdę da informacja, że przejedziesz 70km, jak nie wiesz, ile do stacji? (u nas, bo np. w takim super cywilizowanym kraju jak Chorwacja potrafią przy stacji postawić tabliczkę z napisem, że następna jest np. za 40 km)
ad. 6 zgoda. Ja bym po prostu w ogóle nie kupował takiej wbudowanej nawigacji. Nie dość, że kosztuje 5K to przy sprzedaży oddajesz ją praktycznie za darmo. W porównaniu z palmtopem ma jedyną zaletę, że nie musisz mieć dodatkowego mocowania. Moim zdaniem 4.5 tys. zł to trochę za dużo, jak na taką jedną zaletę.
ad. 7 to jest "wina" konstrukcji boxera.

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 16:07

prze_luk pisze:ad2. Miałem tą funkcję w autku niższej klasy i było pomocne i precyzyjne, ciężko w trasie analizować spalanie i zastanawiać się ile to litrów jest w tej chwili w baku a wskażnik do precyzyjnych nie należy
I instrukcji jest napisane, że w wersji Turbo po zapaleniu się kontrolki od paliwa należy natychmiast jechać na stację. 8-)
prze_luk pisze:nie po to mam ekran jak telewizor zeby na nim zegarek oglądać
święta racja
Bilex pisze:W Imprezie nie
Ty się tak zając nie śmiej ... 8-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 29 sty 2008, o 16:39

So What! pisze:
damaz pisze: napisał/a:
brudzące się szyby
+ lusterka boczne
Naprawdę w moim starym forku MY'00 nie mam aż takiego problemu z szybami bocznymi i lusterkami :!: Może to zasługa jeszcze tej kwadratowej budy? A może chlapaczy, które mam zamontowane jeszcze przez poprzedniego właściciela? Hmm.. :roll: , nie wiem.

Natomiast tylna szyba, w zasadzie cała klapa bagażnika ocieka zwykle błotem, jak tylko wyjadę na mokrą drogę, masakra :-/. No i przednie reflektory są czarne błyskawicznie, a na dodatek mam zepsute spryskiwacze i nie mam kiedy podjechać do naprawy :roll:.

Jestem trochę rozczarowana brakiem miejsca z tyłu.
osa551 pisze:ale musze przyznać, że choć jeżdżę Forkiem krótko
osa551 kupiłaś już? Gratulace :!: :-D . Cieszę się, że jesteś zadowolona, wreszcie nie będę jedyną kobitką na forum za sterami forestera ;-)
Już się chwaliłaś na forum? Masz zdjęcia?
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 17:10

Nie mam zdjęć, bo nie potrafię obsugiwać aparatu (tzn zdjęcia mogę zrobić, ale do kompa nie wiem jak przerzucić).

Jeździ się cudnie :mrgreen: :-D samochód przeznaczony dla kobiet :mrgreen:

Automatyczna skrzynia biegów rządzi.

maly
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 sty 2008, o 17:36

osa551 pisze:ale do kompa nie wiem jak przerzucić
kabelkiem do kompa zapiac aparat i gotowe:) klik klik i zdjecia popłyna a ze to foresterka to jeszcze łatwiej ;-) ;-) widze ze forek i kobieta to ekstra połaczenia na forum :) moja TZ tez sobie forka kupiła :-D :-D

a drazni mnie to w forku ze jest TZ a nie moj :-( :-(
maly vel. stanley http://www.baukom.pl

ODPOWIEDZ