najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 16 paź 2018, o 06:20

wladekkow pisze:Połączyłem się za pomocą interfejsu który kupuiłem do diagnostyki BMW. Widać wszystko jest podobne ;) Do tego FreeSSM
No bo zgodnie z dyrektywą numer .... łamane przez .... kreska .... z dnia ... (tutaj rok coś koło 2002 się pojawia) miłościwie panującej nam nierzadnicy Unii Europejskiej wszystkie pojazdy sprzedawane/ homologowane na starym kontynencie muszą być wyposażone w zunifikowane złącze OBD służące do diagnostyki.



paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 26 paź 2018, o 19:08

Podepnę się z takim problemem.

Mam OBK'12 ze skrzynią 5EAT. Zresetowałem w nim Memory 2 skrzyni i pojawił się problem polegający na tym,
że w tym roczniku nie da się jej nauczyć ponownie poprzez samą jazdę (jak to było możliwe we wcześniejszych wersjach), wygląda na to że trzeba podłączyć SSM.

Pytanie jest takie czy naprawdę jedynym sposobem na skasowanie/zakończenie trybu uczenia się w tej skrzyni są odwiedziny u dealera SIP ??

Wiem że Chińczycy robią jakiś moduł zastępujący oryginalny SSM III. Może ktoś w okolicach Warszawy ma takowy ??
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 26 paź 2018, o 21:56

W moim roczniku w serwisowym manualu też pisze, że tylko procedura adaptacyjna skrzyni jest przeprowadzana z użyciem SSM III i na takową udałem się po regeneracji konwertera w styczniu 2017 do Subaru Rzeszów, za co zapłaciłem 180zł. Po roku zresetowałem ustawienia TCMa i przeprowadziłem procedurę nauki skrzyni dla rocznika 2007 poprzez jazdę i skrzynia się nauczyła ;-)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 26 paź 2018, o 23:44

Moja jest młodsza i już się tak nie da.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 27 paź 2018, o 07:01

paku pisze:
26 paź 2018, o 23:44
Moja jest młodsza i już się tak nie da.
jak się nie da, to najłatwiej będzie się umówić na wizytę w ASO, ale czy jest sens to robić zanim nie ogarniesz tematu konwertera?

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 27 paź 2018, o 09:34

Nie, ale szukać komputera można ...
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 27 paź 2018, o 09:54

Da się tak samo jak wcześniejsze modele, trzeba zresetować TCU (Clear Memory 2) z poziomu FreeSSM jak masz kabelek KKL (skrzynia musi być na P) i skrzynia się sama nauczy. Tylko musisz na początku pokatować trochę auto na różnych biegach i w różnych warunkach, na początku będzie się dziwnie zachowywać ale potem wszystko wróci do normy.

Chyba że sam nie wiesz jak to podjedź do mnie i Ci za flaszkę to zrobię z RomRidera, bo mam Tactrixa, bo z tego co kojarzę jesteś z Warszawy,

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 27 paź 2018, o 10:08

Dzięki za propozycje, ale wszystko działa. Skrzynia się kasuje i uczy, w sensie że twardnieje a potem ustawia do nogi. Jedyny problem to to że pozostaje migająca lampka od temperatury skrzyni. Miga 4 razy na sekunde, a oznacza to właśnie że nauka się nie zakończyła. I to jest różnica w zachowaniu starszych i nowszych TCU. Nowsze potrzebują czegoś jeszcze, a jedyna znana forma wyłączenia lampki to dalaer i oryginalny SSM.

Przyjechałem 50km próbując ja skasować na wszystkie znane sposoby i nic.

Dla nowszych roczników procedura nauki skrzyni odbywa się na podnośniku z zaciągniętym hamulcem ręcznym i podłączonym SSMem.
Bez jezdzenia. Ale jest ostrzeżenie że samochód może podskakiwać na podnośniku.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

st981777
0 gwiazdek
Auto: Legacy BE
Polubił: 0
Polubione posty: 0

najlepszy interfejs do czytania komputera subaru??

Post 15 lut 2022, o 09:30

Temat stary, ale skoro już jest, to go odkopię.

Nadszedł czas, że uniwersalne skanery, albo FreeSSM to za mało. Potrzebuję uruchomić SSM3, lecz wymaga to użycia kompatybilnej głowicy. Na różnych portalach aukcyjnych są chińczyki (VXDIAG) które rzekomo współpracują z SSM3, ale na zagranicznych forach spotkałem informację, że wcale pełnej funkcjonalności programu nie dają, bo lubi się to wykrzaczyć, bądź nie obsługuje funkcji. Znalazłem również gdzieś klona D-SDI, ale tam koszt ponad 8k PLN, więc dużo. Natomiast rozkładając problem na czynniki pierwsze, zarówno głowica denso, jak i VXDIAG to tak na prawdę zwykłe VCI. Pytanie, czy dałoby radę zmodyfikować najtańsze na rynku (DS150E) tak, aby SSM3 uznało to za swoje (domyślam się, że chodzi o coś w rodzaju "unique device id")?

ODPOWIEDZ