Mechanik w okolicach Lublina

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Mechanik w okolicach Lublina

Post 17 sie 2014, o 15:18

Witam,
poszukuję jakiegoś dobrego i taniego 8-) majstra który wymienił by rozrząd i sprawdził/ustawił zawory w Forku 2.0XT '05 w okolicach Lublina. Napiszcie kogo polecacie, z góry dzięki za wpisy



rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 20 sie 2014, o 14:16

Nie ma tu nikogo z Lublina :roll: Gdzie serwisujecie swoje furmanki :?:

jo_gurt
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: OBK 2005 2.5i US, OBK 2012 3.6R US
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 21 sie 2014, o 11:35

Jest jest z Lublina, ale ja jeżdżę do Jarka w Józefowie pod Otwockiem :/ 1,5-2 godziny drogi, ale przynajmniej wiem, że dobrze zrobione. Niestety - nie najtaniej, no i z terminami słabo.
Sam chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś warty uwagi w Lublinie w kontekście szuwara...
ASO może być, ale też nie powala na kolana. I sprzedali mi swego czasu gównianą opaskę manszety.

ted
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 22 sie 2014, o 00:59

Jest chłopak w Rykach, jutro jak nie zapomnę to numer podkleję.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Mechanik w okolicach Lublina

Post 26 sie 2014, o 07:04

Ja robiłem w Opolu Lub. w BSS Partner na 600 lecia. Rozrząd 200 robota, zawory 100 ale to trochę po znajomości. Ogólnie chłopaki kumate. Jestem zadowolony ale ja mam ssaka, Ty widzę turbo. Nr 665085005 dzwoń do skutku bo pracują i ciężko się dobić.
Sprzedam bandita 1200

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 29 sie 2014, o 13:07

arturj pisze: ja mam ssaka, Ty widzę turbo.
No właśnie, jak miałem wolnossącą Imprezę, to zawory robiłem sobie sam. Tu już tak dobrze nie ma

CMcrae555
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 29 sie 2014, o 20:48

Ja się serwisuje u znajomego w dysie i jestem zadowolony. Telefon podam na maila

forek55
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: forester 2oo8, 2000ccm, benzyna
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 30 sty 2015, o 18:50

CMcrae555, CMcrae555, Ja właśnie mieszkam w okolicy Dysa i poszukuję dobrego mechanika.Możesz podać na maila?

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 3 lut 2015, o 09:15

Ja zawory i rozrząd zrobiłem w Lublinie na rogu Czeskiej i Wojennej. Kom. podam na PW

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 13 lut 2015, o 22:26

rederyk z ciekawości ile sobie życzą w Lublinie za wymianę rozrządu i regulację zaworów? Właśnie kupiłem Legacy z przebiegiem 180tys. i zastanawiam jak gruby będę musiał mieć portfel na tą przyjemność.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 13 lut 2015, o 23:19

Ja tam zawsze oddaję auto do Pana Piotra Masicza w Prawiednikach. Jak chcesz konkretne namiary to tu masz link do jego strony
http://masicz.pl/dojazd.html
Warsztat ma bardzo niepozorny i w dodatku mieszka w lesie, ale uwierz mi subarynki ma w jednym palcu. Jedno jest pewne na pewno u niego nie przepłacisz. Jest tam kilku mechaników, ale jak byś dzwonił to powiedz że chcesz z panem Piotrem rozmawiać. Ja się na nim nigdy nie zawiodłem.

Mam nadzieję że nie brzmi to jak reklama, chcę tylko pomóc koledze który liczy złotówki jak ja :razz:

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 16 lut 2015, o 14:01

luki_man dzięki za informację. Zapiszę sobie ten kontakt. Ile orientacyjnie kosztują wspomniane zabiegi w 2.0 SOHC?

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 16 lut 2015, o 15:10

fikolek5 pisze:rederyk z ciekawości ile sobie życzą w Lublinie za wymianę rozrządu i regulację zaworów? Właśnie kupiłem Legacy z przebiegiem 180tys. i zastanawiam jak gruby będę musiał mieć portfel na tą przyjemność.
Kpl. rozrząd z pompą wody, ustawienie zaworów w jednej głowicy (w drugiej były OK), uszczelki pod pokrywy zaworów, simering na wale i dwa paski wieloklinowe wyszło w granicach 2000zł

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 17 lut 2015, o 11:25

Czyli okrągła sumka :). Dziękuję za informację.

Izik
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy kombi 2.0 LPG 165KM 2006r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 18 lut 2015, o 09:48

Witam

Jakieś dwa tyg. temu w mim Legacy 2.0 165 kucy robiłem mały przeciek z pokrywy zaworów w KAS-CAR na ul. Bursaki w Lublinie. Przy okazji sprawdzili mi zawory z jednej strony i było jeszcze w normie. Pytałem ile u nich kosztuje regulacja zaworów, to zaśpiewali ponad 2 tys. U mnie muszą wyciągać silnik i zostawić auto na tydzień. ;-(

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 18 lut 2015, o 10:39

Izik pisze: U mnie muszą wyciągać silnik i zostawić auto na tydzień.
No bez jaj, w Forku też teoretycznie trzeba wyciągać silnik. Chłopaki w dobę uwinęli się z zaworami i rozrządem i bez wyciągania silnika. Jak się rozbebeszy wszystko z obok silnika i ściągnie pokrywy zaworów, to wcale nie jest tak bardzo ciasno. Da radę i bez wyciągania.

btw
Wiecie ile zaśpiewali w ASO za rozrząd i ustawienie zaworów :?:









od 5700zł do 6400zł w zależności ile szklanek trzeba wymienić :mrgreen:

Izik
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy kombi 2.0 LPG 165KM 2006r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 19 lut 2015, o 10:31

rederyk Te 2 tysie to same graty czy razem z robocizną? Jeśli za całość to super cena.

Drugie pytanko.
Jak wygląda sprawa ze szklankami czy można kupić na dokładny wymiar, bo w serwisie powiedzieli mi że oni gdzieś wysyłają do szlifu i dlatego muszę na tak długo zostawić auto. Nie orientuje się czy takie szlifowanie to standardowa praktyka czy jakieś "druciarstwo".
Nie zagłębiałem się jeszcze w ten temat.
Jakbyś miał jakiś dobry post lub artykuł, to proszę o linka.

Pozdrawiam

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 19 lut 2015, o 10:51

Cena za całość.
Moje szklanki też zawozili do szlifu na szlifierce precyzyjnej. Jeśli luz się zaciska, to można szlifować szklanki. Ale jeśli luz się powiększa, to już wymiana szklanki na "większą". W Subaru luz raczej się zaciska.
Teraz jestem 10kkm po ustawianiu i jest nie widzę żadnych niepokojących objawów.

dcd84
0 gwiazdek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Legacy 2.0 125 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 23 maja 2015, o 15:26

ted pisze:Jest chłopak w Rykach, jutro jak nie zapomnę to numer podkleję.
Poproszę o numer.
Może jest ktoś w Puławach?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 23 maja 2015, o 20:16

A ja polecam ASO Radom. Naprawdę solidny serwis i do tego w cenie zwykłych zakładów w Lublinie. Polecam zadzwonić do serwisu. Często się u nich serwisuję i nie pamiętam aby ktoś narzekał.

ubee
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 21 lut 2016, o 00:32

Odświeżam temat ktos cos poleci godnego uwagi w Lublinie ewentualnie okolice?

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 21 lut 2016, o 22:02

Witaj, potwierdzam ASO Radom, ja jestem spod Opola Lub. w okolicy mechanicy lokalni mnie przerażali swoimi pomysłami. Radom całkiem ogranięci ludzie a za robotę którą ASO Lublin wycenił na 4600 zapłacilem 1800
Sprzedam bandita 1200

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 21 lut 2016, o 22:53

arturj pisze:Witaj, potwierdzam ASO Radom, ja jestem spod Opola Lub. w okolicy mechanicy lokalni mnie przerażali swoimi pomysłami. Radom całkiem ogranięci ludzie a za robotę którą ASO Lublin wycenił na 4600 zapłacilem 1800
A ja robię u nich wszystkie podstawowe sprawy. Niektórzy tak mają, że z góry zakładają bardzo wysokie ceny. Ja zwykle najpierw pytam w ASO Radom, a potem się zastanawiam. Nawet wolę zapłacić trochę drożej w Radomiu niż w dobrym nie-ASo.

piacho666
0 gwiazdek
Auto: gc8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 23 lut 2016, o 14:56

Izik pisze:rederyk Te 2 tysie to same graty czy razem z robocizną? Jeśli za całość to super cena.

Drugie pytanko.
Jak wygląda sprawa ze szklankami czy można kupić na dokładny wymiar, bo w serwisie powiedzieli mi że oni gdzieś wysyłają do szlifu i dlatego muszę na tak długo zostawić auto. Nie orientuje się czy takie szlifowanie to standardowa praktyka czy jakieś "druciarstwo".
Nie zagłębiałem się jeszcze w ten temat.
Jakbyś miał jakiś dobry post lub artykuł, to proszę o linka.

Pozdrawiam
Można kupić dokładny wymiar szklanek , koszt 120 szt. Czas oczekiwania ok 2 tyg. Szlifowanie w/g serwisu jest teoretycznie "druciarstwem" . Praktycznie jak się to dobrze zrobi to jest OK.

Pozdrawiam

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mechanik w okolicach Lublina

Post 25 lut 2016, o 23:28

piacho666 pisze: Szlifowanie w/g serwisu jest teoretycznie "druciarstwem"
Fabryczne szklanki też są szlifowane na wymiar :-p

ODPOWIEDZ