Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 4 lut 2009, o 00:34

as1313 pisze:Też mi się wydaję, że to jakiś zaworek, bo po wyłączeniu silnika najpierw słychać "pyk" a potem schodzi powietrze.
Może tylko jakaś pierdółka w rodzaju sprężynki/uszczelki/membrany albo kombinacja tego w zaworze sterującym wylotem do atmosfery? Mądrzę się, bo w sobotę asystowałem (czytaj: podawałem klucze :whistle: ) przy rozbieraniu bloku zaworów pneumatyki Range Rovera i pomimo wstępnych obaw o nieodwracalność tego procesu, po złożeniu nie zostały żadne "nadmiarowe" części i wszystko pięknie działa.



as1313
0 gwiazdek
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Legacy 2.5GX A/T MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 4 lut 2009, o 10:06

BartekT pisze: Może tylko jakaś pierdółka w rodzaju sprężynki/uszczelki/membrany albo kombinacja tego w zaworze sterującym wylotem do atmosfery? Mądrzę się, bo w sobotę asystowałem (czytaj: podawałem klucze :whistle: ) przy rozbieraniu bloku zaworów pneumatyki Range Rovera i pomimo wstępnych obaw o nieodwracalność tego procesu, po złożeniu nie zostały żadne "nadmiarowe" części i wszystko pięknie działa.

Też mi się właśnie wydaję, że to jakiś zaworek. Może ktoś wie czy w okolicach Lublina, Zamościa jest ktoś kto by miał o tym pojęcie.Serwis w Lublinie raczej odpada bo jak powiedziałem, że mam pneumatykę w zawieszeniu to zrobili tak :o

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 4 lut 2009, o 11:36

http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... tration_1/
http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... tration_2/

Może znajdziesz mechanika zajmującego się pneumatyką siłową w przemyśle, w jakiejś fabryce na przykład. Ze schematu wynika, że są tylko 4 zawory, szukam jeszcze schematu ich działania.

Uderz jeszcze do ASO Koper (Wa-wa) i carfita.

as1313
0 gwiazdek
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Legacy 2.5GX A/T MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 4 lut 2009, o 20:34

BartekT pisze: Uderz jeszcze do ASO Koper (Wa-wa) i carfita.

Zapewne uderzę do Mysiadła do 4turbo tam mam najbliżej i szykuję mi się wyjazd w tamte strony a do carfita mam 300km.

12fasola12
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester '98 2.0 122KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 25 kwie 2009, o 19:48

Chyba jednak przyszedł czas na pożegnanie z pneumatyką. Zaczyna opadać przód w czasie jazdy, po kilkuset metrach się podnosi, ale na naszych wrocławskich wspaniałych drogach to wystarczy aby stracić ząbki. Jazda z podniesionym przez cały czas też grozi uszkodzeniem ciała :-). Byłem na sprawdzeniu sprawności amortyzatorów i tył jest już słabiutki.
Mam w związku z tym pytanie. Czy trzeba przerabiać (dorabiać) instalację elektryczną aby zamotować lampy ze sterowaniem z kabiny, czy instalacja jest już gotowa i wystarczy wymienić lampy i dodać pokrętło? Czy warto pakować się w przeszczep używanych części, czy lepiej kompletować zawieszenie nowe?

12fasola12
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester '98 2.0 122KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 12 maja 2009, o 14:12

... a jednak nie :-) Zostałem na podusi. Wymieniełem na nowe, kosztowało majątek ale teraz wszystko jest pięknie i mam nadzieję, że długo będzie bo drugiej nerki sprzedać nie mogę.

Kwiat Paproci
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: WPR
Auto: Golf III
Polubił: 7 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 13 maja 2009, o 20:23

No to dłużej pewnie pojeździ niż te nowe... :giggle: czego życzę.

A co do nerki - w razie rozterki zawsze można sprzedać cudzą :whistle:

rubin66
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 2 lip 2009, o 10:02

Kurde też szukam kogoś do mojego pneumatycznego zawieszenia, znacie kogoś z okolic Wrocławia ?
Najlepsza pneumatyka w Polsce. Siłowniki oraz zbiorniki ciśnieniowe i inne. Zapraszamy

12fasola12
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester '98 2.0 122KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 2 lip 2009, o 10:47

Kurde też szukam kogoś do mojego pneumatycznego zawieszenia, znacie kogoś z okolic Wrocławia ?

Polecić mogę tylko Pana Marka z MTS w Dzierżoniowie.

Jakie objawy?

12fasola12
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester '98 2.0 122KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 2 lip 2009, o 13:00


as1313
0 gwiazdek
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Legacy 2.5GX A/T MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 2 lip 2009, o 23:26

Witam
Ja ostatnio próbowałem jakoś usunąć usterkę zawiasu w swoim Legacy ale nic z tego nie wyszło. Uszczelniłem tylko niewielką nieszczelność przy osuszaczu i dalej lipa siada przód po nocy (nie zawsze ale często). U mnie jak już pisałem przyczyną jest rozdzielacz (na 90%). Muszę go wymontować i może wtedy jakoś go rozbiorę bo na aucie nie da rady.
Wie ktoś może czy da się jakoś odłączyć ten wężyk, który wchodzi od góry do osuszacza i łączy się z rozdzielaczem bo próbowałem go wyciągnąć i nie dało rady a nie chcę na chama wyrywać żeby jeszcze większego bałaganu nie narobić?

legacy
0 gwiazdek
Auto: legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 5 sie 2011, o 23:09

Witam jestem nowy na forum tak ze pozdrawiam.Mam pytanie jak opuscic pneumatyczne zawieszenie,jazda powyzej 80km/h nic nie zmienia.

kropi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź i okolice
Auto: 1998 Forester 2.0, 1999 Legacy 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Odp: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 29 sie 2013, o 18:04

Mam podobny problem w swoim Legacy III z 99 roku. Jeszcze w maju stał nawet kilka dni bez opadania, w którymś momencie zaczął równomiernie opadać przód, niezbyt gwałtownie bo po kilku godzinach, ale jednak. Czy oprócz miechów może być inna przyczyna? Ktoś z Łodzi zajmuje się takimi sprawami? Żal mi wywalać pneumatykę ale wymiana miechów to trochę kosztowna zabawa... I z tego co czytam nie zawsze pomaga.
Obrazek

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 11 gru 2014, o 23:58

Pacjent Subaru Legacy III,zawieszenie pneumatyczne,opadajacy przod,problem z uzyskaniem cisnienia roboczego,odpowiedzialnego za uzyskanie wypoziomowania roboczego,do trybu jazdy,jednostronne,lub obustronne na przedniej osi,przy podniesieniu auta i probie opuszczenia,czasami moze nie reagowac,w momencie wystapienia usterki kontrolka od poziomlwania moze sie swiecic,lecz nie koniecznie. Po krotkim czasie zawieszenie opada...
Diagnoza...
Jesli poduszki powietrzne sa szczelne,to problem glownie lezy w instalacji elektrycznej,czesto sie zdarza,ze przewody sa zgnite,utlenione,skorodowane,sterownik zawieszenka jest raczej trwaly i nie w nim jest przyczyna...
Naprawa...
Oczyszczenie przewodow,polaczenie nowych kostek(czasami te kostki w komorze silnika potrafia przepuscic wode,wilgoc i wystepuje problem)

Oczywiscie kazdy problem moze byc indywidualny,lecz w przypadku tego zawieszenia problem wystepuje w skutek slabego zabezpieczenka przewodow elektrycznych.

Moze komus sie przyda,pozdrawiam.

Ps...po naprawie wiazek elektrycznych zawieszenia nie opada nawet po nocy,zas przed naprawa opadalo po krotkim czasie,elekrozawory po zgaszeniu silnika upuszczalo powietrze,lecz najwiekszym problemem bylo dobicie odpowiedniego cisnienia i samowypoziomlwanie.

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 9 kwie 2017, o 17:14

robiłem ostatnio zespół sprężarki jak coś to mogę posłużyć informacją ;-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

DETT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Miastko, GBY
Auto: A101, BH
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 9 kwie 2017, o 18:37

To dawaj, bo mój kompresor ma problem ze spuszczaniem... powietrza. Po napompowaniu na HIGH i wyłączeniu samochód opuszcza się 1,5 tygodnia. :lol:
Obrazek

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pneumatyczne zawieszenie Legacy

Post 10 kwie 2017, o 21:13

problem jest z zaworem spustowym prawdopodobnie, za spuszczanie odpowiedzialne jest 5 elektrozaworów, ale jeśli pompuje normalnie to problemem jest zawór spustowy ;) można go spokojnie sprawdzić doprowadzając 12V
Zeby się tam dostać trzeba wyjąć sprężarkę, wyjąć ją ze stelażu, odkręcić dwie śrubki (ja miałem poklejone klejem śrubki i dekielek ) oznaczone małymi strzałkami, poklejone muszą być bo jest tam ciśnienie ;-)
kostka z 4 pinami kolory kabli to żółty i niebieski
do pompowania ten zawór jest zamknięty a otwierają się zawory z listwy (można je spokojnie odkręcić i sprawdzić ) dla poszczególnych kół, do spuszczania powietrza muszą się otworzyć zawory z listwy + zawór ten zaznaczony czerwonym kwadratem.
warto przy tej operacji rozebrać resztę i sprawdzić i nasmarować
jak coś to pisz na PW podam Ci tel
Załączniki
sprarkapowietrzalegacy.jpg
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ODPOWIEDZ