hamowniki forester sf

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

hamowniki forester sf

Post 26 gru 2014, o 19:01

Siemka, temat dość powszechny jednak korzystając z dobroci świątecznej pytanko.
Jaku zestaw tarcza plus klocek do forka? Napomkne ze tył mam bębny wiec to co robi przód musi wystarczyć... Niestety poszukuje tzw kompromisu cenowego do jakości... Patrzym na np naciete /nawiercone tarcze mikoda i jakoś średnio to widzę... Stanęło póki co na znanych tarczaxh bosh i klocki ferrodo z tych "zwyklejszych" oczywiście czekam na propozycje. Cenowo za całość tzn dwie tarcze i klocki chciałbym dać coś koło 500 np 600pln bo niestety budżet większy dupa nierealny... Zwłaszcza że zbieramy na rajdowke a forek zostanie upalaczem lesno sniegowym


Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

kAROL10
2 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 27 gru 2014, o 11:06

Ja polecam tarcze Brembo i klocki Textar i pomiędzy OEM a tym zestawem przepaść. Cenowo w IC ;tarcze po 150 za sztukę i klocki coś 130pln. Ten zestaw przy tarczy 277 hamuje super. Pozdro.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 27 gru 2014, o 14:56

Właśnie o tych textar nic nie słyszałem... Ja myślę też o black diamond, na Topbrakes.pl są takie. Ktoś coś?
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 27 gru 2014, o 15:00

Hmmm w ic textar są za 200cos kolo i to na tył. Na przód nie mogę znaleźć no ale na kom to słabo się szuka...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

kAROL10
2 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 27 gru 2014, o 15:37

Płaciłem tak jak napisałem coś 130pln . Kupuję części u kolegi w sklepie , który jest w sieci IC , ale też współpracuje z innymi hurtowniami i być może akurat klocki były nie z IC. W poniedziałek mogę sprawdzić w jakiej cenie może mieć.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 27 gru 2014, o 16:31

Nie rób sobie kłopotu, zajrzę co mój mechanik może mieć z textar. A coś o tarczach mikoda możecie powiedzieć? Nie w kajtkach itd a w aucie taplajacym się w błocie, szutrze itd.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

JonesB
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: Nissan GT-R + Alfa 156 Spotrwagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 10:55

zinc pisze: A coś o tarczach mikoda możecie powiedzieć?
MIKODA jest ok...sprzedaję tego trochę i nikt nie narzeka w odróżnieniu od Brembo..się po prostu krzywią. Wiem sam po sobie bo założyłem do swojego dresowozu na przód i biją. Na tył poszedł BOSCH i jest ok. Co do MIKODY to robią jeszcze wersję sport. Będziemy zakładać chyba to do Poldolota. Klocki TEXTAR-a polecam...założyłem ostatnio do Lanosa Stija i dają rade. Fakt że nie upalam po OS-ach ale też wolno nie jeżdżę. Kosztowały 150 pln :-)

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 14:07

To jak można poproszę namiar na odpowiednie klocki textar do sf forka my99 2.0na tarcze pójdą na wiosnę. Niestety teraz doszły amory przód i tu też lipa... Kyb na oczy nie chce widzieć bo to prawie jak service parts się zrobiło...
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 14:35

textary nadal takie twarde są? bo moja przygoda z nimi, lat temu kilka, przyniosła wnioski, że do spokojnej jazdy się nie nadają. Szklą się i piszczą w miejskim klimacie.
Think.Feel.Drive.

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 15:47

Podzielam opinię kolegi ozarek mam świeże textary na tyle i to prawda że piszczą w ruchu miejskim :-|

Slawskip
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Subaru Legacy MY07
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 4 razy

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 17:14

JonesB pisze:
zinc pisze: A coś o tarczach mikoda możecie powiedzieć?
MIKODA jest ok...sprzedaję tego trochę i nikt nie narzeka w odróżnieniu od Brembo..się po prostu krzywią. Wiem sam po sobie bo założyłem do swojego dresowozu na przód i biją. Na tył poszedł BOSCH i jest ok. Co do MIKODY to robią jeszcze wersję sport. Będziemy zakładać chyba to do Poldolota. Klocki TEXTAR-a polecam...założyłem ostatnio do Lanosa Stija i dają rade. Fakt że nie upalam po OS-ach ale też wolno nie jeżdżę. Kosztowały 150 pln :-)
tarcze mikody (zwykłe gładkie) miałem w poprzednim aucie (Renault Megane I phII 1.9 dTi z 2000 roku) i przejechałem na nich około 40 000 km, razem z klockami TRW. po 40 000 km tarcze miały już spory rant, a klocków było jeszcze tak z 50%, zestaw dosyć mocno pylił. Hamowało to całkiem przyjemnie (tam siedziały tarcze 280mm a auto ważyło około 1,2 tony), tarcze lekko biły po przejechaniu około 5 000 km, ale po następnych 5 000 km się uspokoiło i do końca było ok.

JonesB
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: Nissan GT-R + Alfa 156 Spotrwagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 20:41

ozarek pisze:textary nadal takie twarde są? bo moja przygoda z nimi, lat temu kilka, przyniosła wnioski, że do spokojnej jazdy się nie nadają. Szklą się i piszczą w miejskim klimacie.
Piszczą przy bardzo delikatnym hamowaniu..to fakt. To jest twarda mieszanka i niestety taki jej urok.

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 30 gru 2014, o 23:38

Wniosek idziemy jednak parę pln wyżej będzie albo ferrodo albo black diamond na tarcze Boscha lub ate
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

CnK
0 gwiazdek
Auto: Forek SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 24 lut 2017, o 09:52

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu z pytaniem o bębny tył w forku sf po liftingu.
Ostatnio chciałem wymienić i poległem, dwa zamienniki (textar, blueprint) nie pasują. Mianowicie krawędź bębna która powinna mijać się z krawędzią tarczy kotwicznej (tworząc osłonę przed pyłem i ogólnie brudem), trafia czołowo na tarczę kotwiczną i przy próbie dociśnięcia blokuje całkowicie obrót piasty. Wtf ? Czy nie ma pasujących zamienników ? Zostaje toczenie, albo OEM ? :wall:

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 24 lut 2017, o 23:20

może ktoś źle dobierał, ja kupiłem Textara na tył i jest oki, cena 110 zł. Szukajcie a znajdziecie
Sprzedam bandita 1200

CnK
0 gwiazdek
Auto: Forek SF
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 26 lut 2017, o 15:41

Jest szansa, żebyś namierzył numer tych bębnów?
No właśnie też miałem textara i problem jak wyżej, na szczęście temat udało się odsunąć na przyszłość bo okazało się, że moje bębny i szczęki są w bardzo dobrym stanie. Montaż na nowych sprężynach i smarowanie samoregulatora załatwiło sprawę.
Widziałem, że na kropce ktoś ratował się ścinaniem rantu bębna, a więc nie tylko ja się z tym spotkałem...

zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 4 mar 2017, o 10:47

Podłączam się do pytania o nr tych bębnów... wprawdzie szykuje swap na tarcze ale mimo to się przyda.
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

DonPedro
1 gwiazdka
Lokalizacja: B-B
Auto: Subarrrrruuuu Forrrrrester S Turrrrrbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamowniki forester sf

Post 21 mar 2017, o 23:55

JonesB pisze:
zinc pisze: A coś o tarczach mikoda możecie powiedzieć?
MIKODA jest ok...sprzedaję tego trochę i nikt nie narzeka w odróżnieniu od Brembo..się po prostu krzywią. Wiem sam po sobie bo założyłem do swojego dresowozu na przód i biją. Na tył poszedł BOSCH i jest ok. Co do MIKODY to robią jeszcze wersję sport. Będziemy zakładać chyba to do Poldolota. Klocki TEXTAR-a polecam...założyłem ostatnio do Lanosa Stija i dają rade. Fakt że nie upalam po OS-ach ale też wolno nie jeżdżę. Kosztowały 150 pln :-)
Mam dokładnie odwrotne zdanie na temat Mikody.
W zeszłym roku mechanik założył mi nowe Mikody (nacinane), na przód. Razem z nowymi klockami ATE.
Po jakichś 6-7 tys. km zaczęły delikatnie bić na kierownicy. Potem się nasiliło. Przy okazji, mocno się grzały mimo, że nie szarżuję.
Trzeba było reagować- przy 8 tys. km wymieniłem tarcze na Brembo i nowe klocki (te ATE były nierównomiernie, nadmiernie zużyte).
Tarcze wysłałem do reklamacji- nie została uwzględniona, bo jakoby mechanik z 25 letnim doświadczeniem... przed montażem niedokładnie oczyścił piastę.
Pan od reklamacji zaproponował mi, że ewentualnie może mi je przetoczyć :o
Dziękuję, nie skorzystam, nie polecam.

ODPOWIEDZ